Přívlač a dravci

Pedro1 - Profil | Čt 2.5.2013 8:47:16

čili >> Vázal by jsi na konec šňůry dva metry dvacítky vlasce a teprve potom lanko?
Jaký to má smysl takováhle sestava?

    čili - Profil | St 1.5.2013 12:07:52

    Erik T >> Ten nanofil nemůžeš takhle přivázat vůbec, vyzkoušej si jak rychle praská v uzlu, budeš se divit. Na nosnost se až tak nedívej, třicítka je pro běžnou vláčku příliš hrubá. Navázal bych tam tak dva metry dvacítky, tu je třeba na šňůru vázat nejlépe čtyřikrát obtočeným obyčejným uzlem, u lanka smyčku do smyčky nebo karabinku či mikrokroužek.

      Butchi - Profil | St 1.5.2013 12:04:18

      čili >>
      Používám klasické lanko s obratlíkem, nic jiného jsem zkoušet nepotřeboval..

      Smyčku do smyčky jsem párkrát zkoušel na muškařském forpase a neosvědčilo se, takže jsem ani neměl důvod zkoušet to na vláčku..

        čili - Profil | St 1.5.2013 11:58:19

        Butchi >> Mezi lanko a šňůru nemusíš přidávat uzly. Přivázat tenké lanko na šňůru běžným uzlem - třeba grinerem je taky blbost. Trochu lepší výsledky jsou při spojení smyčka do smyčky, kde se tření částečně rozloží na větší plochu spoje.

          venca1 - Profil | St 1.5.2013 8:38:40

          Erik T >> 23cm lanko je krátké. Proč ti vadí lanko v návinu? Udeláš si návazce jak dlouhé chceš, zakončené karabinou, obratlíkem , nebo mikrokroužkem.

            Butchi - Profil | St 1.5.2013 8:26:04

            Erik T >>
            Jak píše Luda, dávat cokoliv mezi šňůru a lanko je blbost.
            Čím víc uzlů tam je, tím víc míst k přetržení.

              Erik T - Profil | St 1.5.2013 8:20:54

              LudaT >> a je to vhodná kombinace šnůra a hned lanko? právě lanka v návinu nechci.

                LudaT - Profil | St 1.5.2013 7:49:58

                Erik T >> Nejsem ten co by mohl rozdávat rady, ale já jsem zastáncem toho že čím víc uzlů tím víc míst k přetržení, já dávám lanko hned. Používám tohle http://www.milobrno.cz/privlac/jaxon-micro-plus-6-k​g-5m

                  Erik T - Profil | St 1.5.2013 7:12:39

                  Zdravím potřeboval bych poradit ohledně návazce na štiku. Mám PowerPro 0,15mm/9kg a nevím jestli hned lanko navázat ke šnůře nebo prvně nadstavit vlascem a lanko až na vlasec.
                  Vlasce mám tyto který je vhodnější.
                  Berkley Trilene fluorocarbon 50m/0.30mm/8.30Kg
                  Berkley Nanofil 50m/0.17mm/9.723kg

                  jak dlouhý má být návazec.
                  Jaká lanka jsou nejlepší. Ale už komplet. Vím že si chválite Jaxon v návinu ale při vázání je to horší.
                  Co říkate na Rapala Steel leader lanko s obratlíkema karabinkou 3ks-9kg-23cm

                    rybomil - Profil | Út 30.4.2013 23:22:31

                    Pedro1 >> hele nebude von ten Hladík takovej poloviční PánBůh ? :-)

                      rybomil - Profil | Út 30.4.2013 23:19:59

                      Mates PB >> Martine, proč jsi smáznul tu SRZ ? Když jde vo ty wostrý, mám snahu vědět co koho go, bych byl nadmíru vobezřetnej !

                        Scanix - Profil | Út 30.4.2013 18:42:55

                        Pedro1 >> jako kdyby se zakona dal regulovat tento ptaci druh, tak by se takove projekty podnikat nemusely a daly by se ryby rozdeli i do dalsich toku, kde to ma smysl. Pamatuju si zive, jak na ostrove Naxos na rybniku Velka holna pobliz vsi, kde jsem travil prazdniny u babicky ornitologove a i rybari plesali, ze tam hnizdi tri pary kormoranu a vyvadi mlade, psal se roku tusim 1987 a dneska, dneska bych se zeptat rybnikaru, jak se tesi na cerny mor ;)

                          Feroxhunter - Profil | Út 30.4.2013 18:40:14

                          Butchi >> Nemáš ale pořídím si......

                            Pedro1 - Profil | Út 30.4.2013 16:02:29

                            MB >> Hele budou Ti sypat nástražky na okouny.

                            http://www.mrk.cz/bleskovky.php?id=30972

                              Butchi - Profil | Út 30.4.2013 15:41:15

                              Feroxhunter >>
                              Růžovou dodávku máš? :-D

                                Feroxhunter - Profil | Út 30.4.2013 15:35:35

                                Butchi >> Já chci bejt taky tester!

                                  šmudla007 - Profil | Út 30.4.2013 13:26:20

                                  gunč >> Náhodou fotky balkonovky jsou klasika tradiční. Škoda že nejsou doceněné fotky umyvadlovky a záchodovky a vůbec rybářská PunkFotografie upadá v nemilost.

                                    Zajda - Profil | Út 30.4.2013 13:23:29

                                    gunč >> Divné priezvisko..:-(

                                      gunč - Profil | Út 30.4.2013 13:05:07

                                      tak ten kalendar je katastrofa uz ked vidim len tu 1 fotku--
                                      a celý mesiac sa moze pozerat aku špatnu fotku urobil na balkone a ryba "určite plave dalej" suhlasim z nazormi ze polepene auto svojimy foto je tiez jedna z katastrof.......

                                        Pedro1 - Profil | Út 30.4.2013 9:08:06

                                        LosPafkos >> Pěknej klacek.Na ty dva candáty 45 cm za rok to bude akorát:-))))

                                          Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda