Přívlač a dravci

poldeci - Profil | Út 8.5.2012 11:59:35

Tarn >> v celku chápem tvoje reakcie,asi chceš ochrániť každú šupinu ALE iba pojebané lanko rybu nezachráni

neviem ako ty ale ja za asi 25r rybačky som videl hádam "3" /slovom skoro žiadnu/ chcíple šťuky po tom ako niekomu uhryzla vlasec-viac som ich videl po nesprávnom odhákovaní alebo ked prišla o oblúky

osobne si myslím ,že konkrétne šťuka je natoľko odolná ryba ,že sa z kdejakým prehltnutým hákom vysporiada

lankom lovím podľa potreby

    Butchi - Profil | Út 8.5.2012 11:57:25

    Ten Domino má obrovské štěstí, že si mě dal do ignoru.

      Tarn - Profil | Út 8.5.2012 11:57:05

      Old Wolf >> To máš asi pravdu, ale když to vezmeme čistě teoreticky tak bychom se mohli dostat do situace, kdy se na ten lov vykašleme úplně. To je z extrému do extrému. Já bych řekl asi tolik a už se k tomu nebudu vyjadřovat. Chytejme si každý podle svého zdravého rozumu a s vědomím, že rybu kterou zprasím nebo sním, už nechytím.

        Paulus - Profil | Út 8.5.2012 11:53:49

        Tarn >> Souhlas, ale kolik z nich k tomu dorostlo ?

        Proto striktně bez vyjímky.

          Tarn - Profil | Út 8.5.2012 11:51:02

          Mysho22 >> když se podíváš na tu spoustu dotazů tady na MRKu na používání lanka či stačí pletenka, hardmono, nebo silnější monofil a potom to vidíš u vody.............
          Proto to píši bez výjimky. Ti co mají všech pět pohormadě a používají u vody mozek ví, že vyjímky existují, jako u všeho. Ale ti se tady na takové věci neptají. Takže je asi na místě omluva těm co jsou v kategorii vyjímky.

            Domino222 - Profil | Út 8.5.2012 11:50:08

            Old Wolf >> Toto si veľmi dobre napísal, ale od takých masarov nečakaj že budú chytať na jedno háčiky, pre istotu dajú aj 2 troj háky aby im ani len náhodou neušla ryba..

              Old Wolf - Profil | Út 8.5.2012 11:47:44

              Je zvláštní,že tady úporně diskutujeme o naprosté nutnosti ,či nenutnosti lanka a nedohlédneme trošku dál.Co ta spousta dravců,která předře monofil (třeba o kameny) až za lankem ,ta se nepočítá?Co to tak dotáhnout férově až do konce a chytat třeba na jednoháčky.Nebo to už je mimo zorné pole zájmu o ochranu dravců?

                Tarn - Profil | Út 8.5.2012 11:45:10

                Old Wolf >> Ano já to tak mám všeobecně. Ale tady to vzniklo na základě lovu candátů, zda lanko ano či ne. Ta UL vláčka se do toho zamotala až později. To je jiná specifická věc. Pokud ovšem někdo chodí s ULkem na štiky nebo candáty ................?!? Pořád se tady bavíme o zdravém rozumu. Já nechci nad někým vítězit nebo něco dokazovat.

                  Paulus - Profil | Út 8.5.2012 11:39:21

                  Denny >> Hoj Karlos - to je marný, trubek bez lanka se najde pořád šest půlek a jako když mluvíš do dubu ...
                  Jelcovačky, vokounovačky a co na tom, že to nějaká kudla odsere.

                  Za chvíli přitachtí MIPS a jdeme házet mucholapkama na louku - furt mu to nelítá a mi jo, to zase bude nakáklej. A to má smysl - hučet tu do těch zabedněnců čím dál menší.
                  Pozdravuj Jituli o)

                    Mysho22 - Profil | Út 8.5.2012 11:39:04

                    Tarn >> no práve ,ale sám vidíš ako sa tu prezentuje názor trojhák=lanko. Nie je všetko také priame a jednoduché ako sa zdá. A mudry podaktorých vševedcov nepoznajúc hranice svojho ega ma iba v tom utvrdzujú.





                    Edit:Bolo to myslené v globále

                      Old Wolf - Profil | Út 8.5.2012 11:35:06

                      Tarn >> Striktně ,trojháček = lanko jsi to postavil ty,tak do toho teď nepleť candáty.

                        Tarn - Profil | Út 8.5.2012 11:32:54

                        Mysho22 >> tak na tom potoce jak píšeš to je extrém kde to chápu, navíc na takovém potoce pokud to tam znáš víš o každé rybě. Ale to jsme zase u toho zdravého rozumu a přemýšlení u vody :)))

                          Denny - Profil | Út 8.5.2012 11:28:01

                          Tarn >> Ja to pouzivam i na smacky,opravdu tam neni problem.Navazuju lanko primo na vlasec,takze zadny obratlik nebo karabina nerusi chod samotne nastrahy.Je ale pravda,ze ta cena je trosku vyzsi :-(

                            Old Wolf - Profil | Út 8.5.2012 11:26:19

                            Co jsem chtěl ,to jsem napsal a někteří kolegové to pochopili,to mé nenáročné dušičce stačí.

                              Mysho22 - Profil | Út 8.5.2012 11:26:10

                              Tarn >> skus s týmto lovit na potoku o šírke 3m s hlbkou do 1m potom uvidíš ako je ta metoda učinna. Nehovorím ,že na vačšej rieke či horšej viditelnosti vo vode to nebude mať efekt odrádzania ,ale nie každá situacia s trojhákom ako tu chlapci prezentujú vyžaduje lanko.

                                Denny - Profil | Út 8.5.2012 11:25:04

                                Paulus >> Ahoj Pavle,mozna je to dane i tim,ze monofil je za par kacek a ryba jde jaksi v tom pocitani stranou.

                                  Butchi - Profil | Út 8.5.2012 11:25:03

                                  Mysho22 >>
                                  :-)))))))))))))))))))))))
                                  Si mě rozsekal.

                                    Butchi - Profil | Út 8.5.2012 11:24:37

                                    Tarn >>
                                    Se to stočí a začne se to zadrbávat na takových těch kokotinkách ve smyslu ALE a KDYŽ :-D

                                    Když si vzpomenu, můj největší jelčák cca 53cm vzal rotnu s lankem, jen to hvízdlo :-)

                                      Tarn - Profil | Út 8.5.2012 11:23:25

                                      Denny >> Ahoj Karle, já vím, je mi to jasné. Taky vlastním nějaký materiál ( ještě jsem to nezkoušel) s nosností 2 kg, je to lanko slabší jak monofil. Když mi při podzimní okounovačce štiky ukusujou smáčky tak to chci vyzkoušet. :)) jak tu bylo napsáno níže. Je to o hlavě a přemýšlení. Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

                                        Denny - Profil | Út 8.5.2012 11:22:49

                                        Mysho22 >> cokohlidka? :-)))))))

                                          Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda