- Úvod
- Pokec
Přívlač a dravci
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 44x v ignorovaných.
Butchi - Profil | Út 8.5.2012 8:15:20
Já samozřejmě na nikoho neútočím, jenom diškuz. Prostě říkám, co si myslím..
Obecně trojhák=lanko, co jsi uvedl ty je z mého pohledu jasná výjimka, specifická situace, jestli mi jako rozumíš.
Rybařina je celkem dost rozmanitá na to, aby se dala vystihnout jedním výrokem, ale tady to prostě jinak nejde.
Úplně to vidím, jak si to někdo vyloží úplně jinak a začne si říkat, že když není potřeba na tohle, tak ani na 11cm originála se třema trojhákama a všelijak tak podobně.
Piskořík - Profil | Út 8.5.2012 7:55:49
Ani howno...
Je potřeba se na to podívat z vícero úhlů a né jen slepě honit po MRKu čarodejnice...:o)
Butchi - Profil | Út 8.5.2012 7:32:37
Tohle není žádný pseudorybohumanismus ani nic podobného.
Ryba je prostě ryba, podle toho se k ní chovám a zásadně odmítám jejich zbožšťování, líbání a tak dále. Jedná se o lov a ryba je kořist. Nicméně z mého pohledu, ač tvorové na vrcholu potravního řetězce, neměli bychom se chovat jako ředitelé zeměkoule, naopak je třeba projevit férovost a úctu. Nám jde o zábavu, ale rybě o život.
Proto nejsem zastáncem nepřiměřeně slabého náčíní a hlavně chytání bez lanka. Takhle se ty kudly akorát domrví a chcípnou někde pod břehem, protože se někdo bál, že by pak měl míň záběrů. A pointa celé věci je v tom, že spousta lidí je stavu vymyslet kdejakou s prominutím kokotinu, na kterou svede vlastní neúspěch. "Já jsem nic nechytil, protože tam mám lanko a to za všechno může". Dám tam pletenku (FC, hardmono nebo co), protože to psal někdo na netu. Přičemž chytá někde úplně jinde , než jsou dravci, a vodí to jako vemeno. Faktem je, že malé gumy se s lankem vodí blbě, ale tam se to dá přežít, protože jednohák štice hubu nesešije. Mimo to existují materiály jako wolfram, které jsou už dost měkké na to, aby neměly zásadní vliv na chod nástrahy.
Zejména v dnešní kaprokracii bychom měli být s těmi dravci opatrní, protože jich ubývá, mohou se chytat předpotopními způsoby, k tomu spousta egomaniaků běhá s mušákama kolem vody v březnu, protože se to může a oni pouští.
Nenechme ego ovládnout zdravý rozum. Když vidím, jak se lidi chovají u vody, budu vůči nim klidně bezohledný a výše uvedené opakovat do zblbnutí.
Edit: Pokud tedy někdo neví, co má použít a zeptá se na MRKu, dostane odpověď. Tu je však potřeba napsat dostatečně důrazně na to, aby nevynikly odpovědi všemožných pletenkoúchylů, kteří viděli štiku maximálně na obrázku.
Já to nikomu nevnucuju, je to můj názor a pokud bude položena otázka, odpovím na ni.
Tarn - Profil | Po 7.5.2012 22:50:19
rybomil - Profil | Po 7.5.2012 22:20:13
Mu povídám že je tam 10 dní nasypaná, aby se na to vysral, on jde a vytáhne jich 9 ks za 1,5 hod. , cítí se spokojen, jak to vymáknul. Odjede a za půlden přijedou další 3 stejní.
Nezlob se , ale takový mě vyloženě serou, když maří práci jinejch co jezdili xx dní lapat dafnie, aby to povyrostlo a nepožralo se hlady za pár desítek minut.
Joo, tyhle si taky vyhrazujou právo o tom rozhodovat sami !
A vůbec, mě už tyhle diskuse pořád dokola prostě unavujou. Máte právo psát co chcete, tak to tu pište, jdu aspoň trochu vyležet anginu, to je pro mě přínosnější, ráno jdu makat.
PepanD - Profil | Po 7.5.2012 22:12:47
Old Wolf - Profil | Po 7.5.2012 21:58:04
rybomil - Profil | Po 7.5.2012 21:53:34
VĚČNÉ evergreeny, 100x diskutováno, lejno platný.
PepanD - Profil | Po 7.5.2012 21:33:59
rybomil - Profil | Po 7.5.2012 21:03:10
Když jdu cíleně gumovat štiku , candoše na 3-4" gumy, zcela běžně dávám i na 1hák twisterhlavu lanko na min. 4,5 kg, spíš 6kg. Je .li voda vyžraná od kormošů a má nedostatek BR, candoši maj žravou, berou mi vpoho 4" na lanku i 30tníci, protože jsou hladoví. Když přijde kudla no problem.
Byl jsem pozván do několika privátních diskusí,až na výjimku jsem odmítnul. Ta diskuse není na tomto webu.
Bláža - Profil | Po 7.5.2012 20:51:31
poldeci - Profil | Po 7.5.2012 20:25:38
......lanko z bicykla aj s bowdenom
Butchi - Profil | Po 7.5.2012 19:47:31
Jedině pokud je atmosferický tlak 1013,25 hPa. Jinak je to risk..
Butchi - Profil | Po 7.5.2012 18:27:44
Utekla ti pointa. S lankama to nemělo nic společného.
To není nic o polobozích, ale jen o lidech, kteří se chtějí normálně bavit a nečíst něčí výlevy.
Teď nemyslím tebe ani nikoho, kdo se zapojil do tématu lanko.
Polčis - Profil | Po 7.5.2012 18:26:18
Piscicapus - Profil | Po 7.5.2012 18:14:13
Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda
Kde to žije - dravci
9:23Úhoří sezona 2012 10520
7:44Burza na přívlačové nástrahy 33417
PáFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SONUBAITS krmení a nástrahyZa 109 Kč
NOVINKY skladem! Supercrush Mega Carp Method Mix Red, Spike'um Wafters 8mm, Clear Pellet Oil 250ml, Essential Ingredient, Baits spray a další na www.chytil.cz
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










