Přívlač a dravci

Butchi - Profil | Út 8.5.2012 8:15:20

Piskořík >>
Já samozřejmě na nikoho neútočím, jenom diškuz. Prostě říkám, co si myslím..

Obecně trojhák=lanko, co jsi uvedl ty je z mého pohledu jasná výjimka, specifická situace, jestli mi jako rozumíš.
Rybařina je celkem dost rozmanitá na to, aby se dala vystihnout jedním výrokem, ale tady to prostě jinak nejde.

Úplně to vidím, jak si to někdo vyloží úplně jinak a začne si říkat, že když není potřeba na tohle, tak ani na 11cm originála se třema trojhákama a všelijak tak podobně.

    Piskořík - Profil | Út 8.5.2012 7:55:49

    Butchi >> Myslím, že starej Vlk to myslel trošku jinak. Vykřikovat tady něco o praseti je krátkozraký . Když jdu na tloušťovej úsek malý říčky, kterej znám jak svý boty a použiju tam hmyzowoba nebo 00 rotnu s jedním BL trojháčkem a na 0.14 mono bez lanka, tak jsem prase?


    Ani howno...


    Je potřeba se na to podívat z vícero úhlů a né jen slepě honit po MRKu čarodejnice...:o)

      Butchi - Profil | Út 8.5.2012 7:32:37

      Old Wolf >>
      Tohle není žádný pseudorybohumanismus ani nic podobného.

      Ryba je prostě ryba, podle toho se k ní chovám a zásadně odmítám jejich zbožšťování, líbání a tak dále. Jedná se o lov a ryba je kořist. Nicméně z mého pohledu, ač tvorové na vrcholu potravního řetězce, neměli bychom se chovat jako ředitelé zeměkoule, naopak je třeba projevit férovost a úctu. Nám jde o zábavu, ale rybě o život.

      Proto nejsem zastáncem nepřiměřeně slabého náčíní a hlavně chytání bez lanka. Takhle se ty kudly akorát domrví a chcípnou někde pod břehem, protože se někdo bál, že by pak měl míň záběrů. A pointa celé věci je v tom, že spousta lidí je stavu vymyslet kdejakou s prominutím kokotinu, na kterou svede vlastní neúspěch. "Já jsem nic nechytil, protože tam mám lanko a to za všechno může". Dám tam pletenku (FC, hardmono nebo co), protože to psal někdo na netu. Přičemž chytá někde úplně jinde , než jsou dravci, a vodí to jako vemeno. Faktem je, že malé gumy se s lankem vodí blbě, ale tam se to dá přežít, protože jednohák štice hubu nesešije. Mimo to existují materiály jako wolfram, které jsou už dost měkké na to, aby neměly zásadní vliv na chod nástrahy.

      Zejména v dnešní kaprokracii bychom měli být s těmi dravci opatrní, protože jich ubývá, mohou se chytat předpotopními způsoby, k tomu spousta egomaniaků běhá s mušákama kolem vody v březnu, protože se to může a oni pouští.

      Nenechme ego ovládnout zdravý rozum. Když vidím, jak se lidi chovají u vody, budu vůči nim klidně bezohledný a výše uvedené opakovat do zblbnutí.

      Edit: Pokud tedy někdo neví, co má použít a zeptá se na MRKu, dostane odpověď. Tu je však potřeba napsat dostatečně důrazně na to, aby nevynikly odpovědi všemožných pletenkoúchylů, kteří viděli štiku maximálně na obrázku.
      Já to nikomu nevnucuju, je to můj názor a pokud bude položena otázka, odpovím na ni.

        Tarn - Profil | Po 7.5.2012 22:50:19

        Old Wolf >> Asi jsem měl napsat, že to je můj pohled na věc i když z napsaného je to víc než patrné. Na Berounce v sezoně najdu každou chvíli uhynulou štiku která má v jícnu trojhák na 0,40 vlasci. To není bezohlednost ? Když ne vůči ostatním rybářům, tak vůči těm rybám určitě. Jistě, každý má právo volby zvolit si co chce a jak chce chytat. Já zase mám právo volby mít na lidi, kteří jen z pocitu že nachytají víc, nebo vůbec něco a lanko nepoužívají zcela úmyslně, svůj názor, viz níže.

          rybomil - Profil | Po 7.5.2012 22:20:13

          Old Wolf >> no jo, ty jsi chytil poslední zubejdu před 2 roky, jenže mezitím se tam nasypalo dejme tomu jako tady 300 ks Š2 ..... a přijde mikromrdkař závodník potrénovat na závod.
          Mu povídám že je tam 10 dní nasypaná, aby se na to vysral, on jde a vytáhne jich 9 ks za 1,5 hod. , cítí se spokojen, jak to vymáknul. Odjede a za půlden přijedou další 3 stejní.
          Nezlob se , ale takový mě vyloženě serou, když maří práci jinejch co jezdili xx dní lapat dafnie, aby to povyrostlo a nepožralo se hlady za pár desítek minut.
          Joo, tyhle si taky vyhrazujou právo o tom rozhodovat sami !
          A vůbec, mě už tyhle diskuse pořád dokola prostě unavujou. Máte právo psát co chcete, tak to tu pište, jdu aspoň trochu vyležet anginu, to je pro mě přínosnější, ráno jdu makat.

            PepanD - Profil | Po 7.5.2012 22:12:47

            Old Wolf >> Můžu ti to napsat i jinak, chytat štiky bez lanka je vrchol bezohlednosti vůči štikám, nebo dravců všeobecně. Nechci tady vnucovat něco, o čem jsem sám přesvědčen, ale jest-li někdo řekne že se rozhodne sám, co použít, tak pak je jeho otázka tady položená co použít, jest-li to a nebo ono zbytečná.

              Old Wolf - Profil | Po 7.5.2012 21:58:04

              rybomil >> No ono jde o to,že u některých diskutujících se postupem času vytvořil jakýsi způsob pseudorybohumanismu a hlavně o to ,že tento ,,přístup,, apriory tvrdě vnucují ostatním rybářům i za cenu hrubých urážek.Nejsem určitě zastáncem chytání štik na monofilní vlasec ,či jiný nekovový návazec ,ale vyhrazuji si právo se o tom rozhodnout sám,zvláště pak na vodě kde jsem poslední štičku chytil před cca 2 roky.Napsat :Kdo dává nástrahu s trojhákem bez lanka, je prase//Takže ještě jednou, LANKO NA DRAVCE VŽDY !!!!!!!!!! je vrchol bezohlednosti vůči ostatním rybářům.

                rybomil - Profil | Po 7.5.2012 21:53:34

                PepanD >> lanko na dravce kdy ? šnůra nebo mono ? háčky s protihrotem nebo bez na P? strýmrd na MP před 16.6 ? lov dravců na živou ? rachtací nebo nerachtací wob ? uvazování sumáků ? sakování káček pro focení ? otlapování a focení rybomiminek atd. atd.
                VĚČNÉ evergreeny, 100x diskutováno, lejno platný.

                  PepanD - Profil | Po 7.5.2012 21:33:59

                  Pánové, co v otázkách a diskuzích se tato otázka projednávala. Ale nejvíc mne štve, že se zase dá vá ta sama otázka třeba za měsíc. Když si zadám do vyhledávače dotaz na toto téma, tak se ukáže hafo pojednání. Proč ale hledat, když je jednodušší dát tuto otázku znova.

                    rybomil - Profil | Po 7.5.2012 21:03:10

                    Polčis >> tyhle diskuse nejsou vůbec o polobozích, nebo o tom, že sqadra lidí vede boj proti někomu. Principielně se nedokážu dost dobře smířit s tím, že jde někdo cíleně lapat candoše ( rozuměj míra + ) a vezme nástrahy super malé až mikro, bez toho, že by to nějak ochránil před záběry nemírových, až těžce nemírových jedinců Ca + Š. Zbytečně vytvářený záhul pro malé ročníky, asi aby si někdo něco dokázal a nahonil svý ego ???
                    Když jdu cíleně gumovat štiku , candoše na 3-4" gumy, zcela běžně dávám i na 1hák twisterhlavu lanko na min. 4,5 kg, spíš 6kg. Je .li voda vyžraná od kormošů a má nedostatek BR, candoši maj žravou, berou mi vpoho 4" na lanku i 30tníci, protože jsou hladoví. Když přijde kudla no problem.

                    Byl jsem pozván do několika privátních diskusí,až na výjimku jsem odmítnul. Ta diskuse není na tomto webu.

                      Bláža - Profil | Po 7.5.2012 20:51:31

                      poldeci >> Tak to je ten správnej přístup, jen tak dál.... ;o))))))))))))))

                        poldeci - Profil | Po 7.5.2012 20:25:38

                        po tych vašich debatách chytám iba na lanko,trojháky ,voby gumy som pozahadzoval

                        ......lanko z bicykla aj s bowdenom

                          Butchi - Profil | Po 7.5.2012 19:47:31

                          Bosanac >>
                          Jedině pokud je atmosferický tlak 1013,25 hPa. Jinak je to risk..

                            vokounek - Profil | Po 7.5.2012 19:38:02

                            Bosanac >> jedine ak chyť a pusť..

                              Mysho22 - Profil | Po 7.5.2012 19:23:59

                              Bosanac >> jedine na kapř :-)

                                Bosanac - Profil | Po 7.5.2012 19:12:39

                                Ja chytam s hackama bez protihrotu ,muzu bez lanka ?

                                  Rytíř - Profil | Po 7.5.2012 19:02:55

                                  Co to je zas za dohady???Na woba je lanko jasný vždycky.

                                    Butchi - Profil | Po 7.5.2012 18:27:44

                                    Polčis >>
                                    Utekla ti pointa. S lankama to nemělo nic společného.
                                    To není nic o polobozích, ale jen o lidech, kteří se chtějí normálně bavit a nečíst něčí výlevy.
                                    Teď nemyslím tebe ani nikoho, kdo se zapojil do tématu lanko.

                                      Polčis - Profil | Po 7.5.2012 18:26:18

                                      Butchi >> To s tím lankem sem pochopil a nijak nad tím nehisterčím.Ale spíš sem myslel rozhovor o upadající diskuzi s rybomilem.Asi bude lepší založit privátní fórum pro polobohy.

                                        Piscicapus - Profil | Po 7.5.2012 18:14:13

                                        Butchi >> Tarn - pánové, normální člověk, navíc používající selský rozum, to pochopí. Blb to nepochopí ani kdybyste použili tisíce slov.

                                          Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda