Přívlač a dravci

afjee - Profil | So 7.4.2012 20:56:33

Pedro1 >> On má hlavně doma plnou garáž a už dvě století slibuje, že něco prodá. Sleduji tady bazar den co den a pořád nic o) On ty věci určitě rozdává chudým lidem kolem vody. Až tak dobrosrdečný muž to je. )

    Pedro1 - Profil | So 7.4.2012 20:52:17

    afjee >> Pokud budeš kapř vylovovat sekerou,je to v pořádku.
    O Kolise se nebojím,má doma čtyři Catany,ten se neztratí:-)))

      afjee - Profil | So 7.4.2012 20:51:00

      Pedro1 >> O)) Kapř je zmutovaný debil a bojím se na něj sáhnout i sekerou či jiným podobným předmětem. o) Kolis neporadí, protože právě objednává nové tackless z Parysu.

        Abe - Profil | So 7.4.2012 20:49:35

        Maga >> Zdravím, tahám rapaly, ale nezáleží na tom, jestli je to rapala a nebo jiná značka, každý wobler má svůj specifický chod a žádný není identický, záleží kde s nima chceš "jezdit", jestli na řece a nebo na stojaté vodě, rozhoduje hloubka, struktura a profil dna, ideální je si najít klidnou vodu, hlavně čistou a protahnout si woblerky jak se říká "pod nohama", aby jsi viděl, jak se při tažení chovají, samozřejmě takhle nevyzkoušíš hluboko potápivé...však vyzkoušej a "jezdi" s nima jak ti to bude vyhovovat...Petrův zdar

          Pedro1 - Profil | So 7.4.2012 20:46:59

          afjee >> Moc se nesměj,nebereš kapř konzumní velikosti,to od Tebe není hezké:-)

            Pedro1 - Profil | So 7.4.2012 20:46:03

            S&F - pescador >> Taky Tě rád vidím Vlasto.Ty neporadíš?Možná Kolis by to rozlouskl:-)

              afjee - Profil | So 7.4.2012 20:41:48

              Pedro1 >> :D

                S&F - pescador - Profil | So 7.4.2012 20:41:00

                Pedro1 >> :-)))))))))) ty jseš ale wůl :-)))))

                  Pedro1 - Profil | So 7.4.2012 20:39:26

                  Maga >> Jezdi podle předpisů,jinak dostaneš pokutu.

                    Maga - Profil | So 7.4.2012 20:35:37

                    kdopak máte zkušenosti s woblery Rapala :-))) ??? potřeboval bych se zeptat jak s nima mám jezdit ve vodě ://

                      bambusový dědek - Profil | So 7.4.2012 8:22:18

                      S&F - pescador >> Kašlat na ně, jsou to volové.

                        bambusový dědek - Profil | So 7.4.2012 8:21:46

                        Nějak to blbne, na poprve se mi neuložila celá moje genialita.
                        100% souhlas. Jen nevím, proč to místní idioti kurví a de facto zesměšňují renomovanou značku. Je to evidentně hrubá chyba zástupců značky, kteří jsou ve vědomostním komatu.
                        Ještě poznámka k tomu kování (forging) cívek - existuje rotační kování. Většinou se tak tvarují za tepla (indukční ohřev před vstupem do kovacího mkechanismu) dlouhé díly, například hřídele převodovek. Na to téma jsem dělal kdysi disertaci. Spíš jsem se zabýval tvárněním krátkýdch dílů a to ložiskových kroužků. Tam musí být hukot, aby to "vodsejpalo". Mám tam 2 patenty. Kysučané je využívali.
                        Ty cívky navijáků mohou být za rotace vytlačovány z tyče z hliníkové slitiny kladkami. Téměř jistě je to tak, pokud Daiwa píše "forged"... Je to sice přetvárnění a zpevnění materiálu, ale kování to zcela jistě není.
                        Asi víte, co dělá kovář při kutí? Mlátí kladivem. Tak se například kovaly i písty v Metaze.

                          S&F - pescador - Profil | So 7.4.2012 8:14:17

                          bambusový dědek >> Třeba na to místo někdo vlivný dohodil svýho známého a on o tom nemá ani "páru" .... ale má na školu :-)) Bohužel tady je to normální.

                            bambusový dědek - Profil | So 7.4.2012 8:08:37

                            sliver - samolibý vůl >> 100% souhlas. Jen nevím, proč to místní idioti kurví a de facto zesměšňují renomovanou značku. Je to evidentně hrubá chyba zástupců značky, kteří jsou ve vědomostním komatu.

                              sliver - samolibý vůl - Profil | So 7.4.2012 0:55:32

                              bambusový dědek >> srát na to, hlavně, že fungujou.

                                bambusový dědek - Profil | So 7.4.2012 0:49:56

                                sliver - samolibý vůl >> Jak jsem napsal, prasí to překladatelé neznající technologickou terminologii.
                                Hliník se kove, to ano. Ale je to o něčem jiném. Například Metaz Trmice vyráběl suprovní kované písty ze slitiny AK4. V motoru UTD20 v BVP, jich šmajdalo 6.
                                S těmi cívkami je to také blbost. na příklad u navijáku Daiwa Certate v českém katalogu je napsané "ražená cívka". Ještě že ne povyražená. Daiwa o cívce píše, že je "Lightweight, forged and machined aluminum ABSII Spool", což je také divné. Co je "forged" vím moc dobře.
                                U toho navijáku Daiwa R Neesa mělo být napsáno v souladu s originálním popisem Daiwy "Frézované převody Digigear II".

                                  sliver - samolibý vůl - Profil | So 7.4.2012 0:33:39

                                  bambusový dědek >> mně osobně fascinují zastudena kované cívky. Ty jsou prostě nejlepší.

                                    bambusový dědek - Profil | So 7.4.2012 0:31:10

                                    boyscout >> Nešťastníku, zatím je základem převodů v rybářských krámech ozubení. A to se zcela jistě nesoustruží. Ani u Daiwy, ani u Penna. Je to prostě blbost. A ty výkřiky o digitálně vyvažovaném rotoru (taky častý kec v popisech) jsou až trapné. Digitální vyvažovačku má každý pneuservis. A principiální blbost je psát do popisu výrobku, či byl nějaký dílec soustružen, či frézován. Nebo lisován, či kován (to se také často zaměňuje). Když vidím hliníkový díl navijáku, který je evidentně odlit do kokily a výrobce cosi píše o lisování za studena (při daném tvaru třeba není ani možné daný díl lisovat), tak si říkám, že dělají z lidí voly. Mi, i když znám technologie užívané ve výrobě kovových i kompozitových dílů rybářského vercajku, je ukradené, jak ten který díl vyrobili. Já si kupuji výrobek, ne technologii na jeho výrobu.I tak těm kecům nevěřím, protože jsou nesmyslné.
                                    Když jsem se díval do originálních popisů na webových stránkách výrobce a porovnával je s tím, co se píše například v "českém" katalogu Daiwa 2012, tak je věc jasná. Je to problém idiotů, co to překládají.
                                    Popis Daiwy "digitally designed and machined gears" někdy přeloží jako frézované převody, jindy jako soustružené. Což je evidentní diletantismus.
                                    Máš ještě něco k bioobrábění?

                                      Mysho22 - Profil | Pá 6.4.2012 14:43:09

                                      Rocco76 >> roztrihni drôt momentálne zavažie nahraď volframom a daj to dokopy nič zložité to nie je



                                      edit: tu máš všetko potrebné http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=633413

                                        Rocco76 - Profil | Pá 6.4.2012 14:18:56

                                        Jedna otázka na niekoho povolanehého.

                                        Má niekto skúsenosti s prestavbou blyskáčov Mepps systémom rozobratia a dosadenia tungstenových guličiek za účelom rýchlejšieho a lepšieho potápania?

                                        Akým systémom Mepps najlepšie a najšetrnejšie rozoberiem a následne zložím?

                                        Vďaka za postupy a rady. Budem vďačný aj fotkám

                                          Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda