Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

rybarsmolar - Profil | Pá 21.7.2017 3:30:58

Ahoj chystám se na Labe jsou tam u břehu vracáky a dál dost Proud.
Jakou techniku doporucuješ. Posledně u Břehu na vyvěšenou 80tka A co jsme mněli dál na trhačku tak stržená nebo okousaná nástraha.

Strakoš.sumci - Profil | Pá 21.7.2017 10:07:19

No pokud to misto umoznuje a bude ve vracaku drzet pekne splavek sam silou prudu pak bych nastrazil na hak chomac rousnic. Pa

Casperx - Profil | Pá 21.7.2017 1:40:18

Dobrý deň, mám záujem isť chytať z člna na vábničku, chcel by som sa spýtať ako to je s echolotom (sonarom). Môžem ho mať počas lovu zapnutý? (chcem ísť na moravu - k hodonínu ) , som členom SRZ.

Strakoš.sumci - Profil | Pá 21.7.2017 9:53:24

Zakladem lovu na vabnicku je ze vidis nastrahu a reagujici sumce na obrazovce echlotu tak ze zapnuty ho mit musis.

Zulda - Profil | Čt 20.7.2017 10:20:18

Ahoj mám stejný problém jako andrej na rybách rybu mám nastraženou na dvou trojjháčkách owner stříbrný 2/0 jeden za hřbet a druhý na pomocném v břišní ploutvi ryba cejn skalák 15 cm+ mám něco změnit?Trhačku mám 0,30 mm mohu dát místo 0,40 mm dvojitě 0,25 mm na trhačku?Předem děkuji za odpověď.

Strakoš.sumci - Profil | Čt 20.7.2017 10:54:52

Tricitka je podle me malo:-(. Dal bych 0,40 mm. A poradne bych sestavu napnul. Paa

FikinD - Profil | Čt 20.7.2017 8:18:46

Ahoj, můžu na svazových vodách MRS přivazovat trhacku na větve trčí z vody nebo je to zakázané? Děkuji

Strakoš.sumci - Profil | Čt 20.7.2017 8:32:28

Ojoj. Bohuzel neporadim. Obrat se na rybarsky svaz nejlepe sidlici v dane lokalite. Pa

miki34 - Profil | St 19.7.2017 13:00:42

Dobrý den. Je možné, když chytám na průběžnou činkovou bójku a k návazci mi jde šnůra, tak nemám zdaleka tolik záběrů jako když použiji vlasec-může to mít na sumce vliv?

Strakoš.sumci - Profil | St 19.7.2017 15:00:08

Resil jsem tuhle strategii i s jinyma top rybarema. Testovali i floros a vic zaberu nebylo o proti snure. Ale pokud ti to funguje tak u monofilu klidne zustan. At se dari pa Strakos:-).

andrej na rybach - Profil | Út 18.7.2017 19:26:39

Děkuji skusim to a uvidím pak napíšu jestli se zadarilo

Strakoš.sumci - Profil | Út 18.7.2017 19:27:28

At se dari:-)!

andrej na rybach - Profil | Út 18.7.2017 18:55:58

Dobrý den potřebuji poradit začínám s lovem sumcu a nevím kdy zaseknout, chytal sem na trhaci bojku, rolnička se ozvala prut se ohnul ale když sem zásek tak nic.dekuji za radu a omlouvám se za chyby

Strakoš.sumci - Profil | Út 18.7.2017 19:22:30

Zakladem je dotazena brzda na multiku nebo navijaku. Pak poradne dopni prut. Za dalsi dej trhacku aspon 0,40 mm. Nedavej trhaci silon dlouhej. Delku trhaciho silonu max dva metry zbytek provazek. V pripade ze mas dobre napichlou nastrahu mel by se sumik vetsinou tak to seknou sam a ty jen dosekavas. Kdyz ho ani tak neseknes nastrahu pak dobre nenasal.

Martasak - Profil | Po 17.7.2017 15:25:03

Ahoj,mám dotaz ohledně echolotu na vábničku a na mapování dna i na velice mělkých vodách(0,5-2,5m) .Mam možnost koupit starší Lowrance Mark-5x, není to verze pro.Cena si myslím že je slušná 3000Kč.Popřípadě můžete mi poradit nějaký základní echolot.
Předem díky za odpověď.

Strakoš.sumci - Profil | Po 17.7.2017 15:43:31

Ja preferuji hummibird. http://www.normark.cz/humminbird/echoloty/helix Vzdy mi slouzily zakladni verze lepe. Cena co pises neni nejhorsi mark 5x neni spatny a vse co potrebujes ti take ukaze.

Martin Skřivan - Profil | Po 17.7.2017 15:16:06

Ahoj, chtěl bych poradit jakou velikost podvodního splávku použít na nastražní ryby 20-25 cm. Díky za radu

Strakoš.sumci - Profil | Po 17.7.2017 15:20:30

Jestli v proudu tak 80gramu. Bubenika.

Jendek - Profil | Po 17.7.2017 13:49:03

Ahoj, chtěl bych chytit sumce na 8 ha rybníce, kde vím, že hloubka je od 1m do 2,5m a spousta leknínových polí. Nej hloubka (ty dva m) je u skal (kousek od přepadu do pokračujícího potůčku).
V rybníce je spousta bílé ryby (plotic) a pár cejnů. Vnadit můžu vším co mě napadne, mám k dispozici prut s kačenou a loď. Zatím nemám vábničku, ale nevím zda je to potřeba a zda vůbec vábení v takto hluboké vodě je dobrý nápad. Nejradši bych někde zapíchnul prut a hodil do vody tu kačenu třeba s rousnicema, játrama, nebo s nástražní rybou a zkusil počkat. Nebo je lepší aktivně s lodí sumce hledat a zkoušet mu před hubu hodit návnadu? Díky za radu.

Strakoš.sumci - Profil | Po 17.7.2017 13:56:56

Tak to je na roman. Lepsi bude kdyz mi zavolas:-). 608 141 948