Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

king of fishing - Profil | Po 17.7.2017 13:11:08

můžete mi jako začátečníkovi v bouchání vody poradit jakou zvolit a koupit vábničku na sumce? jedná se mi o výrobce, zatím bych volil rovnou plošku a větší průměr děkuji

Strakoš.sumci - Profil | Po 17.7.2017 13:14:50

Hola kup si vabku z jednoho kusu dreva. Ne lepenou. Poslu ti cislo na cloveka ktery dela super vabky.

skalic - Profil | Ne 16.7.2017 21:19:25

Maš nějakýho favorita nástrahu na troling na českých přehradách? Já jo tak jsem zvědavej jestli se neshodnem.Dík

Strakoš.sumci - Profil | Ne 16.7.2017 21:25:57

Believer.nebbo rapala shad rap.

Tatra815 - Profil | Ne 16.7.2017 19:32:34

Ahoj,co sumci na Hartě. Chci to zkusit, žádná zkušenost jen načteno. Asi na trhačku a někde kde je klid.

Strakoš.sumci - Profil | Ne 16.7.2017 19:35:37

Ja bych behem dne troloval vecer bych bojkoval. Sumci mensi studena voda z Pradedu:-( ale je jich tam dost.

dandis1 - Profil | Ne 16.7.2017 18:18:29

Poslední dva roky zkouším u nás na přehradě sumce na vábničku a ve většině případů mi přijede k nástraženým rousnicím a vzápětí rychle sjede ke dnu někdy se u toho motá i několik minut a max. prudce vrazí do nástrahy nebo olova a mastí ke dnu.V místě,kde chytám je rozlehlá voda s 20 m hloubkou s minimem rybářů,kteří vábí.Roky před tím brali celkem spolehlivě většinou menší do metru,kteří byli puštěni ....jen občas se povedl kolem 130.Přijde mi jako kdyby už měli z nástrahy při vábení strach nebo zda jim nemůže vadit signál echolotu.Že by si tak dloho pamatovali,že byli uloveni?Nemá s tímto jevem někdo zkušenost?

Strakoš.sumci - Profil | Ne 16.7.2017 18:37:28

Ahoj. Mam uplne stejnou zkusenost jako ty. Myslim si ze ty potvory vazne pamatuji:-(. Tebou popsana lokalita by se musela na par let zahajit a pak by zase vabka chvilku fungovala lepe.

suvisak - Profil | Ne 9.7.2017 19:02:14

Čego,zkoušel jsi tady u nás někdy pijavice,jaký druh,s jakým výsledkem a kde je shánět?Díky ,měj se fajn Suviš

Strakoš.sumci - Profil | Ne 9.7.2017 19:17:40

Hola. Já je sbírám sám když se vylejou řeky. Fungují super na vracácích na řekách na kačeně. Když je třeba 2 metry hloubka nastavím metr ponor a kačenu držím ve vracáku. Záběry pak chodí perfektně. V kombinaci s rousnicí je to super nástraha na vábničku. Dají se i koupit v v ryb. prodejnách od 15 do 30 Kč za kus. Je to, ale ranec:-(

skalic - Profil | Ne 9.7.2017 16:19:52

Ahoj,chci se zeptat jestli máš radši na sumcovláčku plandavky které rotují nebo které jen plandají ze strany na stranu.Já na ostatní ryby preferuju ty plandavý,ale ted jsem nakoupil nějaké sumcové a všechny rotují.Dík

Strakoš.sumci - Profil | Ne 9.7.2017 16:29:49

Mam nejradeji woblery a gumy. Plandy v podstate nepouzivam.

supmen123 - Profil | Čt 6.7.2017 18:08:30

Ještě jeden dotaz, jakou techniku lovu zvolit při chytání v 6-ti metrové hloubce na pískovně.
Díky

Strakoš.sumci - Profil | Čt 6.7.2017 18:19:25

V pripade ze je vedro a tmava noc ponor cca metr a pul max. Nastraha okoun, perlin, plotice.

supmen123 - Profil | Čt 6.7.2017 17:46:20

Zdar
Jak daleko bych měl dát bójku od ryby při lovu na trhačku? Jedná se mi hlavně o stojatou vodu.
Díky

Strakoš.sumci - Profil | Čt 6.7.2017 18:07:45

Ja doporucuji minimalne jednou takovou vzdalenost jak mas ponor na kacene.

XI XAO - Profil | Čt 6.7.2017 17:12:21

Ahoj ,
Mel bych dotaz myslíte si ze by slo použit naviják shimano alivio 10000fa jedna se mi o lov na vabničku a ryby nejčastěji okolo metru.
Nebo poraďte nejaky vhodny.
Diky

Strakoš.sumci - Profil | Čt 6.7.2017 17:35:25

Myslim ze ano:-)

Hancock - Profil | St 5.7.2017 19:01:04

Zdravim .. potreboval bych poradit ..chtel bych si zkusit chytit nejakeho sumce chtel bych si vybrat prut jak na podvodak tak i na bojku ale popripade na vabnicku .... koukal sem na wft never crack protoze za tu cenu je to luxus ... a naviják mivardi bandit 8000 ... a pletenku madcat 0.70mm myslíte že by to nazačátky stačilo ? Díky moc :)

Strakoš.sumci - Profil | St 5.7.2017 19:18:32

Snuru bych bral uzsi prumel kvuli kapacite. Navijak neznam. Prut ok. Pa