Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

Hancock - Profil | Ne 23.7.2017 16:18:05

cau hosi potrebuji poradit .. myslite ze by to zitra melo cenu na sumce na labe ? do štětí k přístavnímu bazénu ? ten kdo to tam zná .. mám chytat na trhačku nebo podvodak nebo na trhacku ale na hladinu ? Diky

Strakoš.sumci - Profil | Ne 23.7.2017 17:28:52

Napis tento dotaz do sumcariny. Jestli ti ale nekdo normalne bez posmesku odpovi fakt netusim. Pa ja ti s touto lokalitou neporadim.

KJ - Profil | Ne 23.7.2017 13:19:24

Dobrý den, ahoj,

Chystám se na mělkou (1,3 až 3m) svazovou stojatou vodu s velkým rybářským tlakem (do SZ mohu poslat i mapu) . Očekávám opatrné ryby, některé možná mnohokrát popíchané a tak nechci chytat klasickou trhačku s kačenou. Z předchozích zkušeností, během týdenní výpravy vždy pár stržených ryb a jedna dvě ulovené ryby kolem 130 cm. Co vše mohu na sestavě případně na taktice udělat jinak abych zlepšil počet záběrů a víc jich proměnil? Chytat budu ze břehu, v místech kam sumci vyjíždějí v noci lovit.

Předem děkuji za Vaše rady a nápady.

Strakoš.sumci - Profil | Ne 23.7.2017 13:38:36

Prubni lov na dno na plotici na sutr na trhacku. dlouhy navazec snuru pritop aby se nastraha nezamotala. Pa

rybicka:o) - Profil | So 22.7.2017 11:27:45

Dobrý den,
mohu se prosím zeptat, v takovém horku, kde hledat sumce na menší řece, jako je Svratka, Svitava nebo Jihlava? Všude je tak málo vody... místa co jsem objevil při nízkém stavu vody mají okolo 1 m.. nevím jestli je to dobré nebo ne, i když jsou to místa v překážkách?... moc si cením za vaše rady.

Strakoš.sumci - Profil | So 22.7.2017 11:37:19

V pripade poklesu vody kdyz sumec nemuze zmenit misto se zdrzuje v ruznych prekazkach s nejvetsi hloubkou. Popadane stromy a podobne.

Prousek - Profil | So 22.7.2017 10:48:57

Poslední dotaz
Je to navázáno v pohodě? Nebo se to dá vylepšit? Lepší trhací kámen nebo průběžné olovo?
Cením tvou trpělivost :) Děkuji

Strakoš.sumci - Profil | So 22.7.2017 10:55:14

Volil bych jednohak trojhak a kamen na trhacku 0,40 mm a do proude bez buzirek:-)

Prousek - Profil | So 22.7.2017 9:53:15

Děkuji, a je perlín dobrá nástražka? Máme jich tu na rybníčku mraky ve velikosti od 10cm do 25cm. Věnovat se mám víc pod jezem jestli jsem dobře pochopil? :) a rybku nad dno nebo pod hladinu?
Díky ještě jednou

Strakoš.sumci - Profil | So 22.7.2017 9:59:32

Perlin je pro me pecka:-) pod jezem na podvodni splavek. To je na dno. Ma se ale pomalu ochladit tak musis prubnout i tahlou cast reky jak jsem pred chvili popsal.

Prousek - Profil | So 22.7.2017 9:43:53

Ahoj, chci začít s chytáním sumců. Mám zapůjčené vybavení od kamaráda i loďku. Budu chytat určitě na trhačku na Labi, ale nevím kde. Mám zavézt bójku do koryta řeky nebo spíše ke břehu? A do jaké hloubky mám dát rybku?
Díky za odpověď :)

Strakoš.sumci - Profil | So 22.7.2017 9:46:33

V horku se povenuj jezum s splavum s podvodnimi splavky. Jinak jeden prut na trhacku na koryto a druhy pod vetve ke brehu. To muzes prubnout jako prvni alternativu. Nepouzivej karase a cejny.

monsignor - Profil | Pá 21.7.2017 21:49:00

Zdravim chcel by sem sa spytat na vas nazor. Multiplikator alebo navijak? Lovim prevazne na rieke Morava na trhacky. Osobne mi je blizsi navijak ale mal som celkom problemy so stocenyma snurama. Jednoducho mi navijak staca snuru. Teraz som zainvestoval a kupil jeden multik wft offshore lw 2 speed. Je paradny ale rozmyslam ze ho predam lebo manipulacia s nim mi neni taka blizka jak s navijakom. Chcem sa spytat pripadne ci viete doporucit nejaky lepsi navijak, ktory by mi nerobil take problemy so stacanim snury. Alebo odporucujete racej si pomaly zvykat na multik ktory mam? diky moc za rady

Strakoš.sumci - Profil | Pá 21.7.2017 22:27:20

Hola. Ja taky pouzivam radeji na mensich tocich i na Morave dule:-) navijaky. Kdyz mam dokroucenou snuru vypustim ji po vode jen tak na prazdno a pak ji pres prsty namotam a tim ji odtocim. Multiky preferuji na Ebru na daleke vyvazky kvuli kapacite a castym soubojum. Tam bych musel snuru odmotavat porad. Zakladem take je nevyvazet bojky s povolenou brzdou. Pa Strakos.

Dalas - Profil | Pá 21.7.2017 16:41:47

casperx- mužu tě ujistit, že se zapnutým echolotem tam vůbec nic nechytíš, zkoušel jsem to taky, chytat na vábničku se zapnutým echolotem je uplná blbost, protože ty vlny všecky sumce široko daleko poplaší, podle mně tomu ten strakjoš pán uplně vůbec nerozumí, echolot v každém případě ani neber a uvidíš kolik sumců- tam u hodonína- jéééjda!

Strakoš.sumci - Profil | Pá 21.7.2017 18:32:38

Dalas neser:-)! Uz valim domu jsem ko a ty tady tak zlobis:-))))!!!

Casperx - Profil | Pá 21.7.2017 10:42:43

Zdravim , este otazka , ale neni nahodou pouzivanie sonaru pocas lovu zakazane ? ci pri love na vabnicku to neplati ?

Strakoš.sumci - Profil | Pá 21.7.2017 18:28:52

Nevim o tom ze by v dnesni dobe kde se muze lovit z lode byl echolot zakazany. Svazovky ale osobne moc nenavstevuji.

sur - Profil | Pá 21.7.2017 9:44:19

Dobry den,chodim chytata na melci reky (svratka1,2 jihlava 1,2) hloubka kolem 1-4m + 2x do roka Pad, letos zkousim poprve chytat na vabnicku a rad bych poridil echolot pro tak melke vody cena do 8000,-.
Muzete me poradit po jakem se divat.
Take by me zajimalo zda je lepsi hledat ryby podel brehu nebo uprostred toku?
Zkousel jsem chytat pomoci echolotu Humminbird Piranha ale nikdy jsem zadnou rybu ani nevidel .

Strakoš.sumci - Profil | Pá 21.7.2017 18:26:47

Co se tyce tipu echolotu uz jsem to tady v poradne resil mockrat. Bude to v predeslych odpovedich. Jsem na cestach a nemuzu vse vypisovat. Brnkni mi zitra dopolko. 608 141 948 rad pomohu.