Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

tom@s - Profil | Út 4.7.2017 17:17:18

Ok, takze do proudne vody tycovku vubec nedoporucujes ?

Strakoš.sumci - Profil | Út 4.7.2017 17:35:04

Snura ke kameni hodne vybruje. Pri naneseni travy atd na snuru se ti zacne bojka stavet. Musel by jsi jinak pouzivat velke plovaky. Proste v proudu - silnem je podle meho usudku nej volba podvodak. Nebo klidne jen ryba za hubu na sutru na trhacce.pa

tom@s - Profil | Út 4.7.2017 15:29:02

Ahoj, prosim te, mam na tycovku na Labi pouzit nad rybu olovo pro zajisteni v proudu ? Normalne ho na stojaku nepouzivam. Diky

Strakoš.sumci - Profil | Út 4.7.2017 16:19:00

V pripade ze tam je silny proud pouzivej podvodak a na tycovku se vyprdni. Jestli to tece jak sopel olovo nepotrebujes.

krenda1988 - Profil | Po 3.7.2017 22:28:28

Ahoj doporučil bys mi prosím nejakej prut a naviják na sumcovou vlacku. Dík za odpoved

Strakoš.sumci - Profil | Út 4.7.2017 6:15:58

Ja pouzivam charismu 50-190 gramu a ryobi ap power 5000. Paa

Humik - Profil | So 1.7.2017 23:14:22

Zdar zeptám se chci radu začínám lovit sumce.Lov bude probíhat na trhacku návazec bude tvořen z jednoho jednohaku plus jeden trojhak jak mám nastražit rybu plus mínus 20cm cejn děkuji za radu

Strakoš.sumci - Profil | Ne 2.7.2017 5:44:04

Pouzij trojhak a jednohak. Jak rybu napichnout je popsano v predeslych odpovedich.

palkoxxx - Profil | Pá 30.6.2017 2:58:11

Ahoj porad kde zozeniem snuru gigafish ??? jak hladam tak hladam neviem najst.... + da sa chytat na stojatych vodach na montaz bez olova a plavaku cize iba cista ryba ( trhacka) ?? po pripade do akej hlbky sa dava ??? A posledna vec ked chcem aby sa mi ryba nemotala mam zaujem chytat tak ze prvy hak ( jednohak) dam pomocou stahovacej pasky za rytnu plutvu druhy pod prsnu alebo poradis nieco ine ?? je toho viac ale aj tak dikes za rady- Pali

Strakoš.sumci - Profil | Pá 30.6.2017 5:48:58

Hola. Snuru giga fish sezenes dobre v Rakousku a Nemecku. Na Slovensku ji proval Roman Czirok. Co se tyce napichnuti ryby je odpoved v predeslem dotazu. Co se tyce olova u kaceny tak kdyz mam ponor cca metr tak olovo nepouzivam u vetsi hloubky 2 a vice olovo potrebujes. Paaa

jkros - Profil | St 28.6.2017 17:29:12

Ahoj, sestava tycova bojka(cinka), stojak, nastraha z 90% plotice,perlin, 1 jednohak + 1 trojhak, jak nejlepe nastrazit na tuto sestavu, nekdo rika jednohak do hrbetu a trojhak do ritni ci prsni ploutve nekdo zase jednohak do ritni ploutve a trojhak do hrbetu.
Jak se vlastne ryba chova v jednotlivem okovani zvlaste u cinky.
Jeste se me libi varianta kdy je na haky pripnuty klip na cervy a ty zapichnute a haky jsou volne.

diky za nazor

Strakoš.sumci - Profil | Pá 30.6.2017 5:43:32

Ja pouzivam v pripade male nastrahy sestavu trojhak, jednohak. Rybu vetsinou napichuji trojhak do prsni plotve a nosny jednohak do ritni. Nastraha je pak pod cinkou obracene a nuti ji to neustale pracovat.

Rad.bull - Profil | Po 26.6.2017 20:11:38

Díky za rychlou odpověď.Každopadně to nevzdám a pokud se podaří mi ho dostat na břeh pošlu foto.Jinak potravyamá dost žije na dyji určite ten usek řeky znáš.To tu ale nemůžu prozradit ;-)

Strakoš.sumci - Profil | Út 27.6.2017 3:39:05

Ja loni s kamaradem taky na Dyji o jednoho prisel:-(. To k tomu bohuzel patri. At se dari:-)!

Rad.bull - Profil | Po 26.6.2017 12:11:28

čau prosímtě mam takoví dotázek :-), lovu sumcu se už nějakou dobu věnuji. Včera jsem dosel o opravdového velikána na kterého chodím už druhým rokem. Po minutovém souboji, jestli se tomu da tak říkat pač si dělal co chtěl :-) mi proste upadl. Tak mne vrtá hlavou kdy budu mít zase nějakou šanci na další zaber od něj. Tím myslím že udajně sumec nemá nervové zakončeni v tlamě tak jestli bude žrát dal a dal nebo je to nesmysl a vousek si da pauzu? Nemaš s tím nějakou podobnou zkušenost?

Strakoš.sumci - Profil | Po 26.6.2017 13:31:44

Asi te nepotesim s odpovedi. Je to asi tak ze kazdy sumik to ma jinak. Jeden basti klidne druhy den nekdy zabere i s urvanou montazi. Jinej si pasticku pamatuje a uz nemusi nikdy nastrahu atakovat. V pripade ze je v miste lovu mene potravy je to velke plus. Casto je potreba zmenit techniku lovu. Pa Strakos.

rybomaniak - Profil | Čt 22.6.2017 23:30:53

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak moc ovlivňuje tlak sumce popřípadě jaké hodnoty jsou dobré ? Děkuji

Strakoš.sumci - Profil | Pá 23.6.2017 16:53:47

Na rovinu barometr nemam:-(. Ridim se podle picasi. Nej je na sumiky bourkove pocasi. Tak ze treba ted:-)

Pulec201 - Profil | Čt 22.6.2017 21:29:44

Jojo, taky si myslim, ze ryba bude u hladiny, horko dela svoje. Opravdu by jste mi nemohl poradit s tim mistem? Na Dyji 5,7? Absolutne nemam tuseni, kam si mam jit sednout a vyber mista bude asi dost podstatnej...

Strakoš.sumci - Profil | Pá 23.6.2017 4:56:37

No bohuzel mista si musi kazdy dohledat sam. Zkus si najit misto kde budes schopen vyvezt nastrahu na puvodni koryto Dyje. Vic nepomuzu.