Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

Pulec201 - Profil | Čt 22.6.2017 20:54:15

Hele a nechces mi to radsi napsat? Nemam ted cas volat a zejtra chci na ne jet, strasne by jsi mi tim pomohl, prosím.

Strakoš.sumci - Profil | Čt 22.6.2017 21:17:21

Misto lovu ti radit nemuzu. Cilene lovit male sumce dost dobre neumim:-). I ploticku 15 cm umi nasat dvojka. Osobne bych ted vyvazel nastrahy na trhacku s malym ponorem. Jsou vedra bourky ryba bude u hladiny.

PatrikKopi - Profil | Čt 22.6.2017 19:22:57

Ahoj zdravím Chtěl bych jet do Spanelska na Rio Ebro nebo do Itálie na pad ,chci poprosit někoho z vas kdo by me doporučil nějakou cestovku která se tím zabývá a mate sní dobre skusenosti ,předem děkuji za odpoved

Strakoš.sumci - Profil | Čt 22.6.2017 20:05:56

Ahoj. Na tuhle otazku neodpovim. Na recenze kempu se optej treba v sumcarine. Pa Strakos.

Pulec201 - Profil | Čt 22.6.2017 16:02:31

Děkuji moc za velice rychlou odpoved! Hele takto, lodku mam, nebo spis clun a byl bych ochotnej to i zavest, ale potebuju proste poradit, jak by jsi na to šel ty, kdyby jsi chtel takoveto mensi sumce chytit, o kterychh mi mistni rikaj, ze se daji v pohode chytit tei za vecer? Kam by jsi sel? Jakym zpusobem? Ze dna, na kachnu? Proste vsechno, strasne mi pomuzes, nikdy jsem sumce nechtal😏

Strakoš.sumci - Profil | Čt 22.6.2017 17:06:33

Je to na delsi povidani. Radeji zavolej. 608141948

Pulec201 - Profil | Čt 22.6.2017 15:40:14

Ahoj, zdravím všechny rybáře jsem pokročilý kaprař, ale velice me láká lov sumců, potřeboval bych poradit, jednalo by se o nádrže dyje 5 a 7 kde bych si chtěl zachytat nějaké ty menší slunce, jen si zachytat, jeden večer pouze a jen jednoduchou technikou bez lodky a zavážení nejake mensi sumiky. A po Vas drazi kolegu žadam radu, jak, kde, kam a kdy jit, kdyz si budu chtit takto zachytat.

Strakoš.sumci - Profil | Čt 22.6.2017 15:51:50

Hola. Sumec není ryba dva krát chytatelná na odhoz na stojaté vodě jako je Mušov. Zde je podle mě lov bez lodě více méně o náhodě. Doporučuji ti tedy. Jeď na řeku a chytej ve vracákách v noci na položenou na chomáč rousnic. Pa Strakoš.

filda9 - Profil | St 21.6.2017 20:15:26

Ahoj,potřeboval bych poradit navázání návazce na sumce s jedním trojháčkem a jednoháčkem
Děkujii

Strakoš.sumci - Profil | St 21.6.2017 20:55:15

To si musis najit ve videich treba na youtube po zprave to neumim vysvetlit pa

konik79 - Profil | St 21.6.2017 15:29:57

Ahoj,dá se použít nástražka na Vranově podhoustev?bílá ryba tady nejde čapnout,děkuji za radu

Strakoš.sumci - Profil | St 21.6.2017 15:34:15

Chytavam nad Vranovem na Dyji a tam je podoustev nastrahou cislo jedna.

Luboš22 - Profil | St 21.6.2017 5:30:17

Ahoj. Chci vyzkoušet lov vábničkou na řece Moravě. Mám to v plánu někde v okolí Napajedel a Spytihněvi. Mám nějak hrotit montáž, nebo použít jednoduchou montáž s kačou a rousnicema? A prosím vás, jaký dát ponor a vzdálenost od břehu? Jsem naprostý začátečník.
Děkuju Luboš.

Strakoš.sumci - Profil | St 21.6.2017 6:00:44

Na vabnicku se lovi z lode ne ze brehu. Co se tyce nastrahy postaci jeden trojhak nebo jeden jednohak plny rousnic. Zakladem, ale je chytat z lode.

Kotas122 - Profil | Po 19.6.2017 11:26:00

Kdyz nemam moznost zmapovat dobre lovne misto v rece dam montaze do prostred kde je pravdepodobne male korytko a jsou tam vetsi ryby nebo tozkouset u brehu pod stromy ???Metodu dle denni doby??A jednu z pravidel povoluje Črs trhacku na dravce za strom???Moc dekuji za rady..Kotas

Strakoš.sumci - Profil | Po 19.6.2017 11:38:16

Napis mi o jakou jde reku. To bude nejlepsi. Jinak osobne nastrazuji nastrahy na vsechny mozna mista. Nejradeji pod kere nebo v horku do splavu a jezu. Pravidla o moznostech vyvazky si musis pohledat v rybarskem radu. Kazda organizace to ma jinak.

Kotas122 - Profil | Ne 18.6.2017 21:03:36

Zdravim prosim o nazor zkusenosti...s lovem sumcu zacinam usek reky kde jsem nychytal je v prostred toku plny velkych pltic a tloustu je toto misto sumcive kdyz tak jsou tak velke ryby???

Strakoš.sumci - Profil | Po 19.6.2017 7:37:34

Ahoj na zaklade teto informace o bile rybe opravdu nejsem schopen vyhodnotit zda se sumec v rece nachazi.

Lukinooo666 - Profil | So 17.6.2017 11:48:36

Ahoj mal by som na Vas 2 otazky.Obycajne chytam na podvodny plavak v hlbsich partiach rieky.Olati sa lovit na rybku na podvodny plavak aj na miestach povedzme okolo 1m pripadne plytších?A ak by ste mi vedeli poradit akým sposobom upevnik druhý trhací kamen tak aby mi snura kopirovala dno uz od brehu rieky na ktorej lovim pretoze vačšinou lovim pri druhej strane rieky a rad by som sa vyhol ulovkom plavidel a kajakarov :D? dakujem za odpovede.

Strakoš.sumci - Profil | So 17.6.2017 12:30:23

Ahoj. Ja osobne bezne lovim na podvodak za horkych noci v jezech a ouplavech s hlobkou do metru. Co se tyce pritopeni snury- pouzij trhacku u podvodaku na sutru 0,45 mm. Po tom co nastrahu vyvezes a budes u prutu na brehu tak na snuru pred prut nacvakni na karabine mensi kamen s trhacim silonem 0,25 mm a pust ho po snure pomalu do vody. Paaa