Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

konik79 - Profil | Pá 16.6.2017 9:34:34

Ahoj,potřeboval bych názor odborníka na otázku jak je uspěšná nástraha hov.,vepř. játra na proužky na vábničku,děkuji moc.

Strakoš.sumci - Profil | Pá 16.6.2017 9:46:45

Na polozenou jsem je par krat uspesne pouzil v zimnich mesicich. Na vabku bohuzel ne:-(. Pa Strakos.

Kotas122 - Profil | St 14.6.2017 22:48:51

V pomale rece pod stromy u brehu jakou metodu na sumce?Kacenu s nebo bez olova ci podvodak?Videl jsem rybare na Morave jen prehoz pres vezev staci to?Dekuji Kotas

Strakoš.sumci - Profil | Čt 15.6.2017 5:52:40

Pod větve rád dávám když je tmavá noc hladinovou nástrahu na trhačku. Když je větší měsíc, pak použiji trhačku na kačenou s nástrahou kousek na de dnem. Přehoz přes větev je jedna z možností, ale často se sumík nezasekne. Pa Strakoš.

Martin Skřivan - Profil | Po 12.6.2017 20:23:17

Ahoj, chtěl bych se zeptat s jakým druhem nástražní (myslím: karas, plotice atd.) ryby máte nejlepší zkušenost na přehradách , při lovu na bojky. Díky za odpověd

Strakoš.sumci - Profil | Út 13.6.2017 6:06:26

Top nastrahy podle me jsou.- perlin, plotice, cejn maly, okoun, jelec. Pa Strakos.

hofri - Profil | Ne 11.6.2017 19:45:03

Zdravím. Zajímá mě názor na šňůru Hell-cat 0,85 jde mi o využití na vábničku. Díky za odpověď.

Strakoš.sumci - Profil | Ne 11.6.2017 20:41:33

Zkusenost s touto znackou nemam vubec zadnou. Recenze kladne ani zaporne jsem na ni neslysel. Osobne pouzivam snury radu let- tufline, wft kg strong, hemingway, powerline. Pa Strakos.

Zulda - Profil | Ne 11.6.2017 11:02:34

Takže na stojánku pokud dám rybu do metrové hloubky je možné dát olovo cca 10až20 cm nad rybu abych zabránil vyjíždění k hladině?

Strakoš.sumci - Profil | Ne 11.6.2017 12:33:00

Obavam se ze na stojate vode bych olovo nedaval tak blizko k nastraze. Myslim ze by to mohl byt rusivy element pro loviciho sumce a taky by mela nastraha malo pohybu a sumec najde rybu hlavne podle vybraci pohybujici se nadtrahy. Ja roky lovim pri nizkem ponoru ve stojatych bez olova a nemam problem ze zabery. Paa

Zulda - Profil | So 10.6.2017 12:02:33

Díky za odpověď a ještě jedna doplňující otázka. Pokud dáváte olovo cca 50 cm od ryby má smysl dávat olovo když dám rybu do metru.

Strakoš.sumci - Profil | So 10.6.2017 20:30:39

Pokud je v miste silny proud pak je olovo potreba. Jinak bude nastraha na hladine. Pa

1975 - Profil | Čt 8.6.2017 15:59:07

Zdravim chci chytat na rece sire padesat metru s povodnim splavkem s bocnim pritokem mensi ricky sire tri metry tak deset metru od brehu pred ten pritok zdrzuje se tam dost bile ryby a i dravci tam davaji o sobe dost vedet jen je problem ze pristup je z jedne strany budu ho mit z prave strany pritoku a proto budu mit nastrazeno proti proudu jen se chci zeptat jak mam nastrazit rybu aby se nemotala a jestli to ma vyznam zde chytat sumce dik jo a budu chytat na odhoz nemam cim zavazet

Strakoš.sumci - Profil | Čt 8.6.2017 16:54:14

Podvodak proti proudu nastrazit je podle me dost problem. Doprucuji dat na tohle misto trhaci bojku.

rybomaniak - Profil | St 7.6.2017 21:57:05

Zdravím, potřeboval bych poradit s montážemi a výběrem velikostí a druhů nástražních ryb na řeku Moravu. Do teď jsem chytal hlavně na tlouště, cejny a karasy, velikosti mezi 20-40cm.Používám háčky(10/0) a trojháčky(3/0) Owner. Samotná montáž jednohák + trojhák. Myslíte, že by bylo třeba vhodnější použít sestavu dvou jednoháků nebo popřípadě zmenšit celkovou velikost trojháčků ? A ještě by mě zajímalo, jakou zvolit sestavu háčků na podvoďák a jakou rybu zvolit ? Děkuji za odpovědi.

Strakoš.sumci - Profil | St 7.6.2017 22:10:23

Ahoj. Osobne napriklad na perlina 30 cm pouzivam sestavu dva trojhacky owner stribrne 2/0 a jeden jednohacek owner 9/0. Na Morave nejradeji pouzivam na podvodak jelce. Zase sestavu tri hacku. V silnem proudu nosny jednohak do tlamky a v pomalu tekouci vode do ritni ploutve. Pa Strakos.

skalic - Profil | Út 6.6.2017 11:45:19

Dík,myslel jsem si to,protože když dam na lodi rybu tak 3 m pod lod tak už záběry mam a když ji zvednu vejš tak už ne,ale na bojku mi na tom samém místě berou spíš pod hladinou.

Strakoš.sumci - Profil | Út 6.6.2017 13:51:02

Olej je olej. Klidna hladina je nej:-)

skalic - Profil | Út 6.6.2017 6:23:38

Ahoj,myslíš že sumcum vadí stín lodi nebo šplouchání vlnek o lod když bych měl nástražku metr pod lodí v noci na stojáku?Dík

Strakoš.sumci - Profil | Út 6.6.2017 7:56:43

Klepani vln do lodi sumec nesnasi a pod lodi z nejvetsi pravdepodobnosti zaber neudelas.