Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

HusaCarpTeam- Gergi - Profil | Po 5.6.2017 16:06:17

Ahoj, chci zkusit ulovit sumce na malé svazové řece a mám info, že celou minulou sezónu na jedno místo chodil známý a krmil halibut peletama (chytal kapry 35-50cm a tlouště, kteří se v tom úseku také dost vyskytují) jednou mu to sežral sumec, ale s kaprovou montáží a vybavením prý neměl vůbec šanci a po pár sekundách mu to urvat. Moje otázka zní jestli má smysl zkusit chytat na korálek z pelet na kapry, nebo jestli mám zkusit pelety na sumce a třeba 4 dny předem na místo hodit pár kg pelet než půjdu chytat a nebo jestli nastražit živou rybu? Děkuji za radu/názor. Gergi

Strakoš.sumci - Profil | Po 5.6.2017 16:12:38

Ahoj. Cilene bych sumce na pelety nepouzil. Urcite bych nastrazil ziveho jelce. Paaa

Zulda - Profil | Ne 4.6.2017 14:51:19

Ahoj chtěl bych se zeptat jaká by měla být vzdálenost mezi nosným hákem a olovem .Je možné dát olovo těsně nad rybu?
Je možné chytat na podvodní splávek na mírně tekoucí (tažné) vodě?Děkuji

Strakoš.sumci - Profil | Ne 4.6.2017 15:03:57

Osobne davam olovo od nastrzky cca 50 cm. Jestli mas obavu ze zamotani podvodaku muzes pouzit buzirky. Pa

filda9 - Profil | So 3.6.2017 20:26:56

Ahoj,chtěl bych se zeptat na montáž na sumce pro začátečníka na chytání ze břehu jedu na orlík na Temešvár
Předem díky

Strakoš.sumci - Profil | So 3.6.2017 20:33:58

Hola. Kup si ownery trojhacky stribrne 2/0 plus jednohacky owner 9/0. Nastrahy pouzivej plotice, perliny kolem 30 cm. Pa

danglish - Profil | St 31.5.2017 10:26:02

Nástražní rybky Bítov - Vranovská přehrada... Jak je to s nastražními rybkami na Vranovské přehradě u kempu Bítov ? nejlépe karas, plotice... děkuji :)

Strakoš.sumci - Profil | St 31.5.2017 18:38:38

Karasek mi nikdy nijak extra na Bitove nefungoval. Plotice, perlin, okoun si myslim je ta nej volba. Pa Strakos.

milanpindryc - Profil | Út 30.5.2017 11:01:20

Ahoj,
Chtel bych na zahajenou na Kretince zkusit vecer sumce na bojku. Jake misto na udolni nadrzi vybrat? Spis bliz pritoku kde je cca 1m vody? Nebo na hloubce u skal 6-8m? Na hrane melciny a koryta s hlobkou 2-4m?

Strakoš.sumci - Profil | Út 30.5.2017 19:52:40

V pripade ze bude horko a budou bile ryby natlaceny do pritoku, tak pak bych toto misto preferoval. Pa Strakos.

Matesm - Profil | Po 29.5.2017 16:22:41

Zdravím kolik z vás má v plánu na zahájení jet do Dědovic?
Zkušenosti s tímto revírem ?
Jezdím tam léta a situace se zhoršuje jezdí tam parta ožratých hovad.

Strakoš.sumci - Profil | Út 30.5.2017 7:38:04

S timto dotazem ti nepomuzu. Napis ho spise do sumcariny.Strakos.

ronan22 - Profil | Po 29.5.2017 8:48:09

Zdar co rikas na Šňůru Huprovka 448 – 0,68mm 81kg ?Myslis ze je dobra?Diky😉

Strakoš.sumci - Profil | Út 30.5.2017 7:33:05

Snury Huprovky jsem pred cca dvema roky pouzival. Byly v pohode. Dnes uz je nepouzivam ale neslysel jsem zadnou negativni recenzi.

konik79 - Profil | So 27.5.2017 15:01:39

Ahoj,mám prozbu,dá se použít vpohodě na vábku multik penn commander 20?děkuji za radu

Strakoš.sumci - Profil | So 27.5.2017 15:58:52

Je to sice multik urceny spise na tresky, ale pouzit se da.

tonebere - Profil | Po 22.5.2017 14:59:57

Ahoj, jake echoloty bys doporucil na vabnicku na prehradu s hloubkou od 4 do 15 metru, idealne tak kolem 10000 kc, dekuji

Strakoš.sumci - Profil | Út 23.5.2017 7:23:25

Ja si myslim ze v teto cenove relaci je ok humminbird 561. Pokud by jsi chtel barevny tak za 10.500,- se da sehnat hummibird helix 5. Pa

charly - Profil | Út 16.5.2017 8:58:19

Ahoj
má už někdo zkušenost s Penn Slammer III. (10500) Chtěl bych ho na tračku, chytám na vzdálenost tak 200m. V současnosti používám Tica Cybernetic GG 100 , není špatný, ale při větší rybě se mi zdá, že nejde uplně přesně brzda.Za případné poznatky, předem děkuji.

Strakoš.sumci - Profil | Út 16.5.2017 11:01:18

Ja ho v rukach nemel. Prubni sumcarinu. Paa