Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

PoolTesa - Profil | Po 15.5.2017 20:56:28

Ahoj všichni, jsem z Ústí nad Labem a chtěl bych se vydat na sumce... Nikdy jsem tyto krásnè ryby nelovil. Veškerou výbavu jsem si na ně pořídil, vše nastudoval, ale kam nejlépe na ně? Vím, máme tu Labe, ale kam na ně v tomto okolí? Děkuji

Strakoš.sumci - Profil | Po 15.5.2017 22:54:00

V letnich mesicich za vedra si vyber proudne useky a nastraz rybu na dno:-). Nejlepe jelce. Pa

F!sh - Profil | Út 25.4.2017 4:55:43

Dobrý den, měl bych prosbu, myslíte že s tímhle něco zmůžu co se týče vábničky? http://www.wholesalesports.com/store/wsoo/en/Catego​ries/Fishing/Fish-Finders/Sonar/Fishin%27-Buddy-Max​-Di/p/85187 momentálně žiji v Kanadě, ale brzy se vracím zpět do čr, tak chci jen vědět, jestli bych to byl schopný využít i na sumce v čechách. Popřípadě alternativu echolotu vhodného na Belly boat a vábení sumců? S vábením budu začínat letos poprvé. Předem děkuji moc za odpověď, přeji hezký den a ať berou!

Strakoš.sumci - Profil | Út 25.4.2017 8:28:11

Hola. Jde na echolotu vypnout identifikace ryb? Pokud ano tak mi to mohlo fakcit:-).

Vítek - Profil | St 12.4.2017 22:52:13

Severní Čechy mám na mysli.

Strakoš.sumci - Profil | Čt 13.4.2017 9:33:04

Omlouvam se, ale tuto cast republiky jsem nikdy po rybarske strance nenavstivil.

Vítek - Profil | St 12.4.2017 17:33:05

Dobrý den, poradili byste mně, kam na sumce v SČ? Chytám na přívlač,Může to být i divočejší krajina, nejen ve městě. Děkuji.

Strakoš.sumci - Profil | St 12.4.2017 22:37:18

SČ??? Kde myslis?

plasum - Profil | Út 11.4.2017 9:07:15

Zdravím Vás priatelia, vie mi niekto poradit - sumec - Taliansko provincia Padova??? Kolujú "fámy" o zmene zákona "zákaz lovu na rybku" od tohto roku 2017 --- Bachglione, Brenta, Adiža. Vraj sa rozdávajú pokuty a ...vyháňajú rybári. Má niekto takú skúsenosť?

Strakoš.sumci - Profil | Út 11.4.2017 10:14:50

Zdravim. Napis tento dotaz do sumcariny. Ja se provozuji kemp na Ebru a Italske rady bohuzel neznam. Pa Strakos.

Toku - Profil | Út 11.4.2017 8:53:37

Ahoj, chtěl bych se zeptat na správný zásek u trhací bojky. Co jsem vyčetl, tak doporučuješ trhací vlasec alespoň 0,40 mm. Pokud po záběru sumec sám vlasec nepřetrhne, je lepší nejdřívě utrhnot trhací vlasec ( s narovnaným prutem a couváním) a až po utrhnutí zaseknout? Anebo naopak? Zaseknout a až poté trhat vlasec? Anebo je to jedno? Pokud sumec nepřetrhně trhačku, není už stejně dávno zaseklej?
Díky.

Strakoš.sumci - Profil | Út 11.4.2017 10:10:45

Hola. Pri couvani utrhni trhacku a pak pro jistotu prisekni. Pa Strakos.

BlastingBuoy - Profil | Pá 7.4.2017 6:17:17

Ahoj ahoj, chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s lovením sumců pod mosty.Hlavně přes den kdy svítí sluníčko teda, není to pro ně spíš rušivý element?

Strakoš.sumci - Profil | Pá 7.4.2017 10:59:35

Mostni pilire jsou oblibenym mistem kde sumci polehavaji. Dobre v techto mistech funguje vabka i vertikal. Pa

drevak - Profil | St 5.4.2017 17:14:20

Zdravim zaslechl jsem že od 1. 4 se nesmí na Pádu chytat na živou rybu.nevíte zda je to pravda?

Strakoš.sumci - Profil | St 5.4.2017 20:40:53

Hola ja podnikam ve Spanu. Bohuzel tyto informace nemam:-(.Napis dotaz treba na fishing italy.

Iwory - Profil | St 22.3.2017 9:21:45

Tak bych to normalne udelal, ale tam kam jedu jsou povoleny poue 2 jednohaky velikosti 6/0.

Strakoš.sumci - Profil | St 22.3.2017 17:58:42

Vtom pripade nemuzes pouzit velkou nastrahu. Nepromenis tak zaber:-(

Iwory - Profil | Út 21.3.2017 15:29:47

Ahoj, prosim o radu, jak nastrazit vetsi rybu (kapra) jenom na 2 jednohaky. Nikdy jsem tak nechytal a nedovedu si to moc predstavit. Mam totiz spousty pokazenejch zaberu i s jednohakem a dvouma trojhakama:)
A pripadne jaky jednohaky pouzivas? Bude to na rybnik...Diky moc.

Strakoš.sumci - Profil | Út 21.3.2017 18:44:01

Hola. Na kapra 45 cm pouzij dva trojhaky 4/0 owner plus nosny jednohak owner 10/0. Pa Strakos.