Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

tom@s - Profil | St 15.3.2017 10:14:24

Ahoj, nevis prosim te kde koupit nahradni trubicku do kaceny. Diky vsem za radu :-) Petruv zdar

Strakoš.sumci - Profil | St 15.3.2017 10:16:53

Urizni si klacik:-). Nemluve o tom ze ji nepotrebujes. Muzes dat jenom vetvicku na snuru do ztraceneho uzliku. Pa Strakos.

Pitbullkuba - Profil | Po 13.3.2017 10:09:15

Ahoj,máte někdo skušenosti s tímto multiplikátorem? Penn Senator 116 L2 size 12/0
A tímto prutem ? WFT - Prut J.Vágner NEVER CRACK BANK CAT 200-1 000g
Dík... nemužu se rozhodnout jaké multiplikátory a pruty koupit,mám jen do lodě pruty.

Strakoš.sumci - Profil | Po 13.3.2017 10:37:51

Oboje super. Jen u prutu bych treba usetril za cat fish boat.

Vanous - Profil | Po 6.3.2017 18:49:05

Čau, jaký máš názor na chytání s podvoďákem na řece v krmném místě? Jedná se o řeku moravu, kde hodně lidí krmí, tak chci zkusit tam poslat podvoďák. Má teorie je taková, že v krmném místě se bude nacházet kapr, bílá ryba, tak že by do nich mohli sumci najíždět. Díky :)

Strakoš.sumci - Profil | Út 7.3.2017 6:15:39

Tva myslenka je naprosto spravna:-)).

konik79 - Profil | Pá 24.2.2017 16:16:43

Zdravím,nebyl by nějaký tip do jaké hloubky na trhačku umísťovat rybu na Vranovské přehradě,hloubka do 10m,děkuji předem

Strakoš.sumci - Profil | Pá 24.2.2017 17:39:31

Zalez v ktere casti prehrady. Na pritoku bych volil podvodni splavek. Jinak trhacky v lete cca 3 metry. Za dusnych veceru klidne 1,5 metru. Na podzim na de dno:-).

TOMÜ - Profil | Po 20.2.2017 9:40:19

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s návazcovou šňůrou na 100 kg??Předem díky. http://www.tropicliberec.cz/snura-fin-hard-cat-10m-​​cerveno-hneda/

Strakoš.sumci - Profil | Po 20.2.2017 11:27:32

Podle meho tato je nejvic:-). Od 110-170 kg.

masař00 - Profil | Ne 19.2.2017 20:25:51

Petru zdar. Chci zajít občas na sumce, koupil jsem naviják Penn 9500 a přemýšlím o prutu nevím jakou gramáž, jakou délku, jestli si mám lámat hlavu s tím že na konci je klasické očko nebo rolna, případně co má jakou výhodu a nevýhodu. Chytat se chystám na stojáku(Polička) na tyčovku(činku) , ale příští rok možná vyzkouším asi na týden svazovku Labe a možná i nějaký písáky.

Strakoš.sumci - Profil | Po 20.2.2017 6:40:07

Ahoj. Kup si prut nejlepe s kovovymi ocky-ltc. V delce 270-300cm. Pa Strakos.

Dominik999 - Profil | Pá 17.2.2017 16:12:19

Zdravím, mám dotaz jak to je s bivakováním na jižní moravě Dyje 5 zdali se muže bivakovat kolem vody při lovu sumců ? Děkuji

Strakoš.sumci - Profil | Pá 17.2.2017 21:13:30

Je to slozitejsi nez predchozi leta a je to v podstate nemozne. Pa Strakos.

toma74 - Profil | Po 13.2.2017 20:07:21

Dobrý den
chtěl bych se zeptat zda-li jde tato sestava použít na lovení sumců. Děkuji
http://www.tropicliberec.cz/prut-garbolino-tamara-p​ower-2-7m-200-400gr-navijak-sungear-sw-fd-7003/

PRUT GARBOLINO TAMARA POWER 2,7M 200-400GR + NAVIJÁK SUNGEAR SW FD 7003

Strakoš.sumci - Profil | Po 13.2.2017 21:15:37

Tento dotaz uz tady v minulosti byl. Na vode bez vazek jde vytahnout slusny sumik i na teleskop s vlascem o, 35 mm. Osobne jsem tento vercajk v ruce nemel tudiz netusim zda vydrzi nejaky odpor vetsiho sumce v zavadove vode. Za tyhle penize znam tak lepsi snuru a ne prut i s navijakem. Pa Strakos.

rudci - Profil | Út 7.2.2017 15:04:00

dobrý den
vie niekto poradit niaky vibracny signalizator co sa dáva priamo na udicu a nie na silon (snuru) co som nasiel na nete je ze treba pripnut silon alebo snur! Jediny co som nasiel aj z odposluchom je za 160 € kamos to urobil z alarmu za 4 € co mu aj funguje ked nenajdem musim aj ja aby som sa zobudil na zaber dakujem za radu

Strakoš.sumci - Profil | Út 7.2.2017 15:09:52

Ahoj. Tyto hlasice ma jak flajzar tak i black cat. Ceny ale neznam. Rolnicka je rolnicka:-).

KRČMA - Profil | Po 6.2.2017 19:35:59

Dobrý den. Potřebuji pomoc při výběru gramáže prutu.Bubu chytat na Slapech na vábničku. Počítám s menšími sumci. Délka 240-270 naviják vel.50. Popřípadě nějaké doporučení,na ceně nezáleží. Předem děkuji.

Strakoš.sumci - Profil | Út 7.2.2017 0:35:51

Zdravim. Delka prutu 240-270 cm je fajn na lov na priklad ze brehu na kratsi vyvazky. Na vabku je lepsi prut v delce 210 cm. A to z duvodu, aby jsi videl dobre nastrahu na obrazovce echolotu. Na Slapy doporucuji prut v gramazi kolem 400-600 gramu. Misto navijaku doporucuji malej multik. S pozdravem Strakos.