Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

TOMÜ - Profil | Ne 5.2.2017 14:16:40

Dobrý den, nemáte zkušenost ze šňůrou spro big waller 0,75 - 75kg? Vypadá moc pěkně. Děkuji za odpověď.

Strakoš.sumci - Profil | Ne 5.2.2017 14:21:02

Bohuzel ne.

Tycik - Profil | So 4.2.2017 22:19:10

TAkze tento:

Multiplikátor WFT Offshore Level Wind Line Counter 30

Strakoš.sumci - Profil | Ne 5.2.2017 11:45:29

Ano.

kaprus - Profil | So 4.2.2017 17:03:50

Zdravím. Chcu se zeptat, jestli se dá úspěšně provozovat vertikál na řece se slabým proudem, hloubkou do 4-5 m, ale nejčastějc kolem 2 -3m(Morava). Pokud jo, tak jak takový lov probíhá, když mi loď neustále unáší proud. A taky co si všechno můžu na lodi dovolovat při tak malé hloubce co se týče hluku, jako kotvení, vrtění se a různá manipulace. Mám echo, vábničku, klacek a vše kolkem a plastový kajak. Tak bych to chtěl vyzkoušet, posedět si. Klasická přívlač mě někdy už fakt huntuje ). Někde sem slyšel, že zvuky z nafukovací lodě plaší víc než z plasťáku.Nezdá se mi to, ale nejsem ryba. Tak jak je to.
Díky moc za odpověď.

Strakoš.sumci - Profil | Ne 5.2.2017 11:40:31

Omlouvam se ale tahle odpoved je na roman. Klidne mi brnkni nebo se zastav na veletrhu. Dekuji Strakos. 608 141 948

Tycik - Profil | Pá 3.2.2017 13:06:11

Dobrý den,

můžete mi doporučit nějaky multiplikator pro lov sumcu z brehu? Cenove jsem chtel do 3000,- ale psal jste ze to nedoporucujete. Jaky teda bych mel vybirat? Date mi par tipu?
Jinak me napadl tento Multiplikátor Offshore 30

dekuji

Strakoš.sumci - Profil | Pá 3.2.2017 18:17:12

Hoka. Offshore od wft je ok ale ten model s pocitadlem. Na stribrnem modelu praska zarazka zpetneho chodu:-(. Na offshora se vleze 200 metru snury o prumeru 0,60mm. Pa Strakos.

quietJT - Profil | Čt 2.2.2017 20:44:28

Pri lovu na cinku, dava smysl chytat na vlasec, nebo i tady je lepsi plenetenka? Revir soukromka, kde se mu fousici vytreli, hodne ryb do metru. Profil dna v podstate lavor, bez vazek

Strakoš.sumci - Profil | Čt 2.2.2017 20:46:11

Osobne na sumce monofil nikdy nepouzivam. Doporucuji vzdy snuru. Pa Strakos.

šutráček - Profil | Čt 2.2.2017 19:51:21

zdravim chci se zeptat jestli je na svazových vodách dovoleno vábit....

Strakoš.sumci - Profil | Čt 2.2.2017 20:05:27

U kazdeho reviru je to jinak. Je to v radu.

yarda_1 - Profil | Út 31.1.2017 18:00:48

Ahoj, letos mám v úmyslu začít cíleně se sumčí přívlačí (soukromé i svazovky), četnost třeba 10-20 návštěv ročně. Mám pročež pár dotazů k náčiní:
1) prut - něco odolnějšího, menšího sumce vytáhnu i na běžný vláčák, máte zkušenost s SHIMANO BEASTMASTER SILURUS POWER 2,60M?
2) naviják - asi bych šel do smekacího, který bych případně použil i na moře, vyhlídnutý mám SHIMANO SARAGOSA 10000 SW, je to ok?
3) šňůra - síla lépe řečeno únosnost? A jako návazec hodně silný FC ať sumce případně nepořežu?

Díky moc za pomoc :-)

Strakoš.sumci - Profil | Út 31.1.2017 18:40:09

moc se omlovam ale shimano jsem na sumci vlacku nikdy nechytal. beastmster je dobra rada tak to asi bude ok:-). snuru doporucuji prumer cca 0,35 mm floros osobne nepouzivam. pa strakos.

Tycik - Profil | Po 30.1.2017 17:01:43

K predchozimu dotazu preferuji multiplikator ale pokud je lepsi smekaci tak smekaci (kazdy totiz rika jinak?

Dekuji

Strakoš.sumci - Profil | Po 30.1.2017 18:41:16

multik za 3.000,- kc asi nedoporucim:-(

Tycik - Profil | Po 30.1.2017 16:34:46

Dobry den
rad bych požádal o pomoc s vybevenim.
Jedu s kolegou na konci dubna lovit sumce na Pad.Lovit budeme z Houseboatu (bud trhacou nebo podvodaky)
Chtel bych si poridit nejakou zakladni vybavu k lovu prut jsem uvazoval nejaky bud:
WFT(NEVER CRACK Catfish boat LTC 250-1000g)
a nebo
Hell cat (Hell-Cat - Prut Kronos 2,8m, Gramáž : 400-600g)
Navijak bych chtel urcite multiplikator ale bohuže nemam predstavu jak vybirat (cenove nejlepe do 3000,-) ???
A mužete doporucit i kmenovou snuru (delku asi podle návinu do mult.?) a navazcovou?
Hačky Ownery (jen nevim jakou velikost pouzit) ?

Můžete mi s tim poradit prosím?
popřípadě pokud vlastnite obchod tak klidně vytvořit seznam a odkaz k zakoupení?

Vřele děkuji za jakoukoliv radu

Strakoš.sumci - Profil | Po 30.1.2017 18:40:17

hola. pruty znam pouze ty od wft jsou to drzaky:-) druho znacku prutu jsem v ruce nikdy nemel:-( navijak do 3.000,- kc je orisek ale v minulosti jsem par krat chytal na tica cybernetik a drzely dobre. snury o prumeru 0,60 mm vleze do tohoto navijaku 180 metru. doprucit mohu tufline, powerline, wft, hemingway. navazcovku pouzivam powerline nosnost nad 120 kg. obchod zadny nemam:-). pa strakos:-)

deliqvent - Profil | So 28.1.2017 18:13:32

Pekny vikend. Otazocka, chcem kupovat novu snuru a mam moznost kupit za dobru cenu Power Pro 0,56mm / 75kg. Mate s nou niekto skusenosti?

Strakoš.sumci - Profil | So 28.1.2017 22:01:24

Osobne ji moc v oblibe nemam ale hromada rybaru ji pouziva a nestezuji si.