Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

šutráček - Profil | Čt 26.1.2017 18:01:52

dobrý večer
chci se zeptat jaký máte názor na sonar lowrance elite 3x má s tím někdo zkušenost??

Strakoš.sumci - Profil | Čt 26.1.2017 18:12:22

me osobne nesedi velikost obrazovky. na belinu, kajak ok na lod moc male:-(.

BlastingBuoy - Profil | Po 23.1.2017 12:07:15

Zdravím,chtěl bych se zeptat jaký z těchto dvou echolotů by byl vhodnější na vábku.Díky
1.LOWRANCE Hook-4x
2.Humminbird Fishfinder 560x

Strakoš.sumci - Profil | Po 23.1.2017 15:15:19

Hoj. Já osobně preferuji Humminbird. Model 560 je následovníkem 717 a 718cky. Držáky nevídané rychlé a ukazují přesně co potřebuji. Pravda černobíle, ale mě osobně to je jedno. Pa

Apso - Profil | Ne 15.1.2017 13:55:10

Dobrý den. Nezkoušel jste chytat sumce na mrtvou rybku? Mám sice kamarády rybáře-sumcaře, ti ale chytají klasicky na živou nástrahu a já měl nahozenu malou mrtvou rybku na candáta. Záběrů sem měl v noci několik, ale všechno to byli sumci od 30 do 70 cm. Podotýkám, že jsem měl rybku nastraženou na šibenici, takže ve vodě visela několik cm nade dnem. Mohla by být šance na ulovení většího sumíka při použití větší mrtvé nástražky, nebo je toto vlastnost pouze sumčího dorostu. Děkuji za odpověd.

Strakoš.sumci - Profil | Ne 15.1.2017 14:40:13

Bezne ulovim na mrtvou rybku na polozenou na Jizni Morave sumicka, ale nikdy nemel vic jak 110 cm. V zimnich mesicich se da sumec ulovit i vetsi velikosti na filet z okouna. Osobne ale doporucuji pouzivat urcite zivou nastrahu v sumcove sezone. Pa Strakos.

roumenz - Profil | Pá 13.1.2017 13:23:01

Dobrý den. Mam spor s kamarády,kteří tvrdí,že při chytání na trhačku přes noc svícení čelovkama lov vůbec neovlivňuje. Protože prý sumec k lovu oči nepoužívá. Přesto tvrdim,že při každej rybolovnej technice by se mnělo světlo v noci používat co nejméně. Děkuji za odpověd ap řeji hezký den

Strakoš.sumci - Profil | Pá 13.1.2017 17:56:42

Ahoj. Sumec je svetloplacha ryba pouzivani svetla mimo cerveneho ho velmi rusi. Pa Strakos:-).

butyk - Profil | Pá 13.1.2017 11:38:35

Jaka výhoda je nechat nástražní rybu pracovat např. ve dvou metrech?
Myslím to při lovu na řece, kde použijeme trhací montáž upevněnou na barelu. Bez splávku, bez olova na volno tak aby ryba pracovala např. ve dvou metrech? Sumec musí hodně chtít aby tuto rybu lovil.

Strakoš.sumci - Profil | Pá 13.1.2017 17:53:52

nikdy jsem timto zpusobem s ponorem nelovil. Myslim si ze by proud nastrazku tlacil k hladine. A taky si myslim ze by mela nastrazka velky prostor k uniku pred lovicim sumcem. pa

tom@s - Profil | Út 10.1.2017 15:49:57

Ahoj, myslis ze ma smysl chytat na tycovku na Labi ? Jde mi o to, jestli ten proud tekouci přes bojku nebude spise rusit z pozice sumika ty vibrace vydavane nastrazenou rybou. Diky

Strakoš.sumci - Profil | Út 10.1.2017 18:47:17

Běžně na tekoucích vodách lovím na tyčovku. Preferuji hlavně místa kde se na ni neloví. Tam pak bývá nejvíc úspěšná. Pa Strakoš.

Jarynek 13 - Profil | Ne 8.1.2017 7:25:53

dekuji za odpoved ale hledal jsem ten echolot ve zbozi a nasel jsem jen Echolot Humminbird Fishfinder 570x DI je to stejne dekuji za odpoved

Strakoš.sumci - Profil | Ne 8.1.2017 7:49:59

Běžně odkazy na webky nedávám, ale v případě tohoto odkazu mi to nedá a vložím ti ho sem. http://www.fishhunter.cz/www-rybarskepotreby1-cz/es​hop/35-1-ECHOLOTY-A-PRISLUSENSTVI/0/5/595-Echolot-H​umminbird-718 Podle mého super kup. Mám tyto echoloty 4 a drží řadu let. Pa.

Jarynek 13 - Profil | So 7.1.2017 19:50:35

dobry den muzete mi poradit chci koupit echolot na sumce takze stinovani cena 6000-8000 kc dik za radu

Strakoš.sumci - Profil | So 7.1.2017 20:25:08

Echolot Humminbird Fishfinder 560x - treba tento model bude na pohodu a udela svoji praci bez problemu:-). pa Strakos.

deliqvent - Profil | Po 2.1.2017 15:16:12

Dobry den, mate niekto skusenosti s prutmi Sunset Tamara Power 2,4m 200-400g? Jedneho času boli predavane na tropicliberec spolu s navijakmi Sungear. Objednal som, ale este neskusal, pruty vypadaju byt dost makke. Za odpoved dik vopred.

Strakoš.sumci - Profil | Po 2.1.2017 16:43:29

Zdravim. Bohuzel v tomto pripade nepomuzu:-(.

činka - Profil | Čt 29.12.2016 15:00:59

Ahoj, všiml jsem si, že radíš vždy nosný hák do řitní ploutve.Ja osobně dávám nosný mezi hřbetní a ocasní a trojhak do prsní ploutve. Ten nosný hák se mi z té řitní často vytrhne. Není tam žádná kost a ani sval. Stačí aby se ryba mrskla a je to. Jak to tedy děláš ty?

Strakoš.sumci - Profil | Čt 29.12.2016 16:24:13

no v ritni ploutvi jsou prave ve svalovine kosticky ktere super hacek podrzi. dale tam neni zadny zivotni organ ktery bych mohl hacek poskodit a na zaklade toho by nastraha uhynula. Strakos