Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

caldaA - Profil | Pá 18.11.2016 17:34:24

Cau poradte jakej mam poridit multik do cca 4000. Dik

Strakoš.sumci - Profil | Pá 18.11.2016 20:54:16

Na bojky bebo vabku nebo vertikalku?

Kremator - Profil | Po 7.11.2016 16:34:14

Ahoj,jsem zatím laik v lovu sumců,tak bych se chtěl zeptat jestli se dají lovit sumci i v listopadu?Nebo dokdy zhruba berou?Díky T.

Strakoš.sumci - Profil | Po 7.11.2016 18:52:54

Vse je o lokalite a miste lovu. Nekde berou nekde uz ne. Zalezi hlavne na teplote vody. Posli mi do sz kde chces sumiky chytat a ja se ti pokusim poradit:-). Pa Strakos.

tom@s - Profil | Po 31.10.2016 17:42:59

Ahoj, mohl by jsi prosím tě vysvětlit poměr mezi gramáži kačeny, velikosti ryby a hmotnosti olova ? Díky

Strakoš.sumci - Profil | Po 31.10.2016 19:35:21

Ahoj rad poradim. Jen mi brnkni jsem na cestach at to nemusim vypisovat. Dekuju Strakos. 608141948

Martas225 - Profil | So 29.10.2016 22:38:52

Ahoj,
chtěl bych si pořídit nový prut Black cat passion pro ii.
Hlavně bych se chtěl zeptat na zkušenosti s plastovým držákem navijáku, který tento model má. Pořád mám pocit, že by mohl povolit, prasknout nebo něco podobného. Jestli má někdo s tímto zkušenosti, budu rád když napíše.
PS: Budu rád i za celkové zhodnocení prutu. Jak se vám s ním chytá, jaký ryby jste na něj vytáhli a podobně. Předem děkuji za odpovědi.

Strakoš.sumci - Profil | Ne 30.10.2016 5:34:50

Ahoj. Osobne mam od black catu pouze prut na vertikalku ktery jsem pred lety dostal a ten drzi dobre. Jine modely ani tento jsem nikdy nemel v ruce. Nemyslim si ze plastovy drzak navijaku bude nejaky problem. Firma tohoto jmena by asi nezariskovala s necim co nefunguje. Ale jak jsem psal ja na pruty teto znacky nelovim, tak bohuzel nemuzu cilove poradit. Mej se fajn pa Strakoš.

skalic - Profil | Čt 27.10.2016 18:13:32

Ahoj,možná to sem uplně nepatří,ale zajímá mě jestli se ti při lovu na podvodák a na bojku často pověsí štika nebo candát místo sumejše.Dík

Strakoš.sumci - Profil | Pá 28.10.2016 7:50:15

Jestli me pemet neklame tak stiky jsem ulovil na sumcovou bojku 2. Candata zadneho. Utoku od stik na nastrazenou rybku jsem zazil hodne ze strany stiky ale ze se sekne je vice mene nahoda. Pa Strakos.

tom@s - Profil | Út 25.10.2016 10:27:49

Ahoj, jaký je prosím tě rozdíl mezi kulatou a placatou pletenou šňůrou. Chci koupit 2 x nový návin na Penn Spinfischer V 9500. Váhu kolem 70 kg. Nevíš náhodou kolik se tam jakého průměru vejde ? Vím, nevíš všechno, ale proč se nezkusit nezeptat :D myslím ten návin. Díky ahoj.

Strakoš.sumci - Profil | Út 25.10.2016 12:47:56

Jestli je snura kulata nebo placata resim u privlace ne u bojkovani atd. Do tebe dotazovaneho navijaku se vleze 180 metru snury o prumeru 0,60 mm. Pa Strakos.

LudoO - Profil | Pá 14.10.2016 11:46:00

Ahoj. V neděli odjíždím na 14 dnů do JČ poprve cíleně chytat sumce. Pár středních jsem chytl, ale vždy šlo o náhodu. Jsem připraven na trhačku s bojkou (hloubka cca 6 m). Jediné nad čím stále jako začátečník přemýšlím - vzhledem k samozáseku sumce (jak je zdůrazňováno jak je důležitý) je velikost bojky. Mám 200 gr. což je asi málo a sumec ji stáhne pod vodu bez samozáseku. Tak jakou cca velikost bojky? Nebo špatně uvažuji ? Dík.

Strakoš.sumci - Profil | Pá 14.10.2016 12:51:41

Jsem na Jizni Morave na rybach. Prosim te brnkni mi. 608 141 948 vse probereme

LaV. - Profil | Čt 13.10.2016 21:07:33

revír pískovna do 4,5 m. max. hloubky s ještě pokračující těžbou revír vyhlášen shodně jako všechny revíry ČRS od MZe v červnu 2001, ale již v té době tam byly ryby ( na cca 50 ha ) .... ale nikdo neví jaké a kolik... největší Sumec cca 180 cm , Kapr 27,20 kg, Vyza 65 kg, Candát 92 cm, atd....a výměra rostoucí ročně o 2-3 ha nyní cca 80 ha...ale kvůli spodním zdrojům vody nesmí nyní hlouběji než 4 m. ale to, že jde o pískovnu jsi z fotek poznal...

Strakoš.sumci - Profil | Čt 13.10.2016 21:23:28

ok. Myslel jsem prve, že reaguješ na moji předešlou odpověď, co se týkala Vranovské přehrady, Pa

LaV. - Profil | Čt 13.10.2016 21:07:09

v minulosti byla má oblíbená trhačka 0,33 a někdy jsem měl problém ji utrhnout sám...hihihi a malý sumík se na tom oběsil a trhačku neurval jen to cinkalo...brzdu dávám na nejpevnější možnou a naviják mám od Pádíka tuším, že penn ?? (včera jsem jel neplánovaně a měl trhačku cca 0,18 a trochu foukalo až to zvonilo tak jsem to krapet povolil... ), ale najdu 0,35 a silnější a zkusím to dopnout na totál brutál...ale až nebude tak fičet jak hlásí na zítra a sobotu... dík máš u mě fík....

Strakoš.sumci - Profil | Čt 13.10.2016 21:22:11

Když budeš dávat trhačku větších průměrů, je potřeba, když ti to sumík sám neutrhne, uškubnout trhajdu ne prutem, ale držet prut vodorovně smerem k nástraze. Pořádně domotat a chytnout naviják za cívku a trhnout směrem do zadu. Pak uletí i 0,60. Dále co je důležité, je potřeba, aby jsi nedával i silné trhačky velký kus. Vždy použij trhacího vlasce jen jeden metr a zbytek dej špagát. Vlasec pruží a když bude moc dlouhý, nemusí se sumec opět seknout a to ani o silnou trhačku. Paaaaaaaaaaa

LaV. - Profil | Čt 13.10.2016 20:46:08

ahoj jsi rychlejší než já domyslím otázku hihihi

Strakoš.sumci - Profil | Čt 13.10.2016 20:55:52

Myslím, že problém bude ve slabé trhačce a málo doplém prutu. Dej trhací silon 0,45 mm a sestavu dopni na doraz a dotáhni brzdu skoro na krev.(hlavně pevný stojan:-) Já žádné zarážky, pokud nechytám v proudu a nemám rybu nosným hákem za hubu nepoužívám. Na stojácích chytám běžně podle velikosti nástrahy na jeden jedno hák a trojhák . Nebo jeden jedno hák a dva trojháky. Jednohák je vždy jako nosný. Pa Strakoš:-)