Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

LaV. - Profil | Čt 13.10.2016 20:32:03

plotice, cejn a naposledy OUKLEJ cca 13 - 15 cm a 2x ze 4 vycházek záběr ( na Cejna a na Ouklej - včera 12.10.při teplotě vody 9,5 st. na hladině ve 20,30 h. ) na trhačku jeden prut na protějším břehu ( pod stromy do cca 3 m. hloubky ryba cca 1 m nade dnem a druhý prut na trhačku na bójku do mělčí vody ( cca 1,5 m ) s ouklejí do 0,7 - 0,8 m. pod káču.... bylo to na hraně před vplutím do zátoky a místo jsem docela trefil, ale návazec mám nějak špatně podruhé sežral rybu a nic... jednohák (owner 8/0) pod hřbetní ploutev a trojhák do těla těsně na hraně řitní ploutve... a nic... udělat návazec s 2 trojháky sä druh¨ý do prsních ploutví ? nebo volně podél těla ? včetně zarážek na oba hroty do těla ... a jedna zarážka byla pryč s rybou...

Strakoš.sumci - Profil | Čt 13.10.2016 20:42:27

A jaka je otazka:-)? Asi zadna ze? Jestli chces jen napsat ze to delas jinak nez ja jsem doporucil nic proti tomu nemam:-) . Ja doporucoval metodu lovu pro Vranovskou prehradu na mesic rijen a listopad. Voda v tuto dobu tam bezne mivala cca i 15 C. Pises o zaberu nepises o tom zda jsi ulovil a jak velkeho sumika. Ani kde na jake vode a podobne. Tim nemyslim revir. Jestli si myslis ze radim spatne tak porad za me ale trosku to rozved at to neco dotazovateli prinese. Jestli mu radis at da na vranove hladinovou nadtrahu tak podle meho to ted moooc velkeho sumika neprinese. Ale treba se pletu:-). Paaa

Broulík - Profil | Čt 13.10.2016 20:09:35

Ahoj, mám potíž s úspěšností záseku při záběrech u lovu na vábničku, ze sedmi záběrů proměním jeden a dva sumci mi spadnou. Chytal jsem úplně na tvrdo i s povolenou brzdou ale stejné...pomohlo by dát splávek aby mohl sumec nástrahu (rousnice) lépe nasát? Voda nyní,17 stupňů a na hloubce i 50-60 metrů. Nebo bude problém jinde? Děkuji za případnou radu.

Strakoš.sumci - Profil | Čt 13.10.2016 20:22:42

Myslim ze sekas priliz zbrkle. Je dulezite pockat nez se sumik s nastrahou otoci smerem dolu. Jestli chytas mensi sumiky okolo metru a mas tvrdsi prut je potreba pri zaberu jit s prutem pomalu smerem k hladine a pak zaseknout razantne. Dalsi moznost je drzet snuru v prstech a rybe snuru pri zaberu pomalu popoustet cca metr a pak rukou zaseknout. Pak domotat prut jeste trochu priseknout prutem a je to:-). Dulezite jsou hacky. Doporucuji stribrny nerez owner velikost 2. Pa Strakos:-).

konik79 - Profil | St 12.10.2016 11:18:47

Ahoj myslíte,že to má ještě smysl skoušet na sumika na vodě s hl.9m.Jedná se o Vranov.Případně,že ano tak jaký způsob nastražení by byl nej.děkuji moc za radu☺

Strakoš.sumci - Profil | St 12.10.2016 13:45:59

Bezne dokud nema voda pod 10c chytam na bojky na trhacku. Rybu nastrazuji metr nad dno. Radeji mensi nastrahy cca 25-30cm. Plotice, perlin, okoun. Pa Strakos.

šrot - Profil | Út 11.10.2016 18:32:00

Ahoj,
asi to bude fakt blbej dotaz, ale proč se páskou obmotávaj olova na sumce? Aby se jim neutrhly vousky?
Srot

Strakoš.sumci - Profil | Út 11.10.2016 21:39:01

Mozna to je mitus mozna ne:-) Ja osobne olova omotavam paskou taky:-). Kdysi mi bylo receno uz nevim kym ze olovo bez pasky sumce muze vyplasit. Nevim jestli to je pravda ale par sekund casu a par haleru za pasku me nezabije:-) Je jiste ze omotanim olova nic nepokazim, tak proc to neudelat. Dnes jsou v prodeji olova doutnikoveho tvaru ktere jsou rovnou pogumavane. Pa Strakoš.

brčál - Profil | Čt 6.10.2016 9:33:04

Zdravím.Chtěl bych poprvé vyrazit na sumíka a chci se zeptat,zda takto udělaná montáž je v pořádku(stojatá voda) Kmenová šňůra s průběžným olovem-návazec- podvodní splávek na pevno,jednohák a pod ním trojhák. Díky

Strakoš.sumci - Profil | Čt 6.10.2016 9:46:41

Na stojate vode je potreba pouzivat buzirky proti zamotani. Jsem momentalne mimo pc tak jestli chces poradit jak montaz navazat brkni mi na telefon. Popisovat to pisemne je na hodne radku. Pa Strakos. 608 141 948

tom@s - Profil | Po 26.9.2016 20:29:02

Ahoj, má smysl omotávat olova páskou kvůli sumčím vouskům nebo ne ? Třeba ty osobně to děláš ? Díky

Strakoš.sumci - Profil | Po 26.9.2016 22:34:08

Ja osobne to delam pravidelne. Jestli to pomaha nevim ale jistota je zelezna kosile:-).

tom@s - Profil | Po 26.9.2016 9:48:52

Ahoj, je řada navijáku PENN Spinfisher SSV stejně kvalitní jako předešlá SSM ? Asi znám odpověď, ale jen pro jistotu, děkuji. Tomáš

Strakoš.sumci - Profil | Po 26.9.2016 13:33:08

Chytal jsem na oba modely. Novejsi verze ma podle meho lepsi brzdu s plinulejsim chodem. Pa Strakos.

007krivanek - Profil | Pá 23.9.2016 19:53:12

Ok. Sorry. Jsi jen poradce. Napsal jsem to pouze pro to, abych nebyl za Hňupa, když jsem tě doporučil. Lidi chtějí vědět i druhou stranu.
Jasný , jsi zaměstnanec a svážíš ovečky. Nic proti. Jen jsem se zeptal, jestli tu není někdo, kdo by ti s tím pomohl. Zde je každá pátá odpověď v uvozovkách ,, sumci.com ,, .
Každopádně tvého zápalu v diskusi si Vážím. Nejednou jsi mi poradil.

Strakoš.sumci - Profil | Pá 23.9.2016 20:06:15

Chapu tvou reakci. Jinak je jeste moznost na mrku je hroma odborniku kteri muzou poradit v sz.( dalas hrouzek dizlektik a nnoho dalsich) Co se tyce toho zamestnance tak nici nejsem:-). Budu opatrnejsi se sumci.com. Budu to psat jinak. O poradcich na mrku rozhoduje M.Matak a Roman Cejka. Hodne zdaru na vode. Pa Strakos.

007krivanek - Profil | Pá 23.9.2016 18:47:29

Nic proti, ale nechceš někoho přizvat jako nezávislého moderátora do této diskuse ? Věřím, že máš veliké zkušenosti s lovem, to je jasný, ale už ti volali i mí 3 známí, kterým jsi nedovedl odpovědět v této diskusi a odkázal jsi je na konzultaci po telefonu. Tam jsi je navigoval na produkty ve svém e-shopu a následné zaučení v Tvém kempu. Což se mi poté vysmáli, že co to je za reklamní masáž. Jako beru tuto poradnu, jako super reklamu. Ono, kdyby tu bylo více poradců, myslím, že by lidi nebyli směřováni jen jedním směrem, který udáváš ty. A myslím si, že by lidé mohli dostat i více informací o produktech, které ty neprodáváš.
David

Strakoš.sumci - Profil | Pá 23.9.2016 19:37:34

Ahoj Davide. Ja zadny e-shop nemam. Na telefon svuj odkazuji ve chvili kdy je to ne dele. Ja jsem na internetu z 90% na telefonu coz neni na romany. Dale kdyz se me nekdo zepta na urcity navijak doporucuji nekolik znacek ktere jsem prubnul. Pruty pouzivam pouze wft s tak nemohu poradit jinou znacku kdyz sni nemam zkusenosti. O Spanelku a CR mluvim pokazde stejne kdyz jde o rybolovne techniky. U nas v kempu chytame tak a na Morave chytam tak. Mej se fajn. Pa Strakos.

tom@s - Profil | Pá 23.9.2016 11:10:05

Ahoj, uvažuju nad dvěma pruty.
WFT Carbon NEVER CRACK BANK CAT /3,00m/200-1 000g a Hell-Cat - Prut Kronos 3,1m, 400 - 600 g a nemůžu se za boha rozhodnout. Vím, že ty WFT jsou držáky jako prase a abych se přiznal, ten Kronos zase vypadá hodně dobře i designově. Prosím o názor :d Díky

Strakoš.sumci - Profil | Pá 23.9.2016 17:59:40

Ja roky s celou bandou sumci.com chytam na wft. Bohuzel vam v tomto nemuzu poradit. Hell cat jsem nikdy v ruce nemel. Pa Strakos.