Sumcařina

Hlavní poradna pro lov sumců.

Moderátor - poradce: Strakoš.sumci.

tommaly - Profil | Pá 22.7.2016 21:11:13


Ahoj, jaká starý nebo noví model? Naviják TICA Cybernetic GG 100, TICA Cybernetic GGAT 10000 (2016)

Strakoš.sumci - Profil | So 23.7.2016 9:08:21

Ahoj. Meli jsme na kempu roky ty stare modely a drzely v pohode. Ty nove jsem v ruce uz nemel. Pa Strakos.

Marek22 - Profil | Pá 22.7.2016 15:04:03

Ahojte chtel bych radu od zkusenejsich. Mam v planu koupit echolot na sumce - lov pomoci vabnicky. Poradi mi nekdo jaky koupit? Max 10 tisic.

Strakoš.sumci - Profil | Pá 22.7.2016 18:56:28

Humminbird 718 treba dobra volba:-)

reload - Profil | Út 19.7.2016 11:57:15

Dobrý den,

chytám na stojákách na trhačku. Používám montáž s jednohákem za hřbet (aby ryba byla vyvážená), pak přidávám trojhák k prsní a řitní ploutvi. Chytám na to, co zrovna nafeederuju, obyčejně to jsou cejnci. Ryba se mi často zamotá, že se vytočí kolikrát až ke splávku i s olovem. Už nevím, kde dělám chybu. Asi bych měl začít používat bužírku? Jak má být tuhá? Nebo se víc soustředit na správné napíchnutí jednoháku, aby byla ryba dobře vyvážená? Dík za odpověď.

Strakoš.sumci - Profil | Út 19.7.2016 12:13:19

Pouzij montaz 2 trojhacky a jeden jednohak. Prvni spodni trojhak pichni nastrazce do prsni ploutve druhy do hrbetu a nosny jednohak do ritni ploutve. Ryba pak bude otocena ale nezamota se stale pracuje. Nezapomen dat nad olovo zarazku. Pa Strakos.

vlczaczek - Profil | Po 18.7.2016 11:06:16

Čao! Tak sem zažil další promarněný víkend na moravě! Už je to po Xkráté co sem chytl kulový tak sem si řekl že se musím poradit. Bylo by možné zavolat? popř. kdy? Díky moc! bude toho trosku víc ;.)

Strakoš.sumci - Profil | Po 18.7.2016 11:28:16

Není problém :-)

filipoty - Profil | Ne 17.7.2016 20:18:30

Ahoj chtěl jsem si koupit echolot lowrance 4x Pro já jsem na internetu našel úhel pokrytí až 120° majitel echolotu tvrdí že je v manuálu 20°/60° chci se zeptat jestli někdo tento echolot vlastnil a zda jsou tam dva typy sondy u 4x pro nebo jak to vlastně je?

Strakoš.sumci - Profil | Ne 17.7.2016 21:21:14

Bohuzel jsem nikdy tento model nevlasnil. Tentokrat nepomohu:-(. S pozdravem Strakos.

Fritolek - Profil | Ne 17.7.2016 9:50:05

Ahoj mohl by jsi prosim specifikovat nahazovani pomoci multiplilatoru me se pokazde zamota a nikde jsem nenasel jak na to diky

Strakoš.sumci - Profil | Ne 17.7.2016 18:54:54

Jestli mas klasicky multik a ne odhozovy vlaceci tak ten neni urceny na nahazovani ale vyvazeni. Pa Strakos.

konik79 - Profil | Čt 14.7.2016 19:40:48

Omlouvám se za špatné vyjádření, myslel jsem jakou velikost toho navijáku, děkuji

Strakoš.sumci - Profil | Čt 14.7.2016 20:26:05

10000:-)

Pumpa - Profil | Čt 14.7.2016 19:35:12

Ahoj, potřeboval bych poradit jakou mám použít montáž. Jedu na týden na jeden soukromý revír - mělký rybník bez možnosti zavážet. Voda je hodně zarostlá stulíkem, chytat se dá tak max 20 m od břehu, kde je stulík vytrhaný. Loni jsem nahazoval kačenu s rybou, ale bez možnosti trhačky si jezdila jak chtěla. Řekl bych, že použít podvodní splávek taky nebude nic moc, myslím, že ryba to bude hodně motat. Díky

Strakoš.sumci - Profil | Čt 14.7.2016 20:25:22

Pouzij tycovou bojku a nahod ji prez dva pruty. Pa

FikinD - Profil | Čt 14.7.2016 19:31:51

Ma smysl pouzivat takove ty hrkaci "kulicky" co se davaji k nastrazni rybce a hrkaci podvodni splavek nebo je to kravina? Děkuji

Strakoš.sumci - Profil | Čt 14.7.2016 20:23:04

Tak to je otezecka. Podvodaky chrastive osobne vubec nepouzivam. Chrastitka primo na montaz ano. Nekdy berou sumci pouze na pruty s chrastitkem jindy zase na ty bez. Jeste jsem nebyl schopen vysledovat cim se pri nastrozovani ridit. Tak to davam 50 na 50%.

sazava - Profil | Čt 14.7.2016 19:05:46

Myslel jsem jestli je lepší chytat při ochlazení vody radči na živou rybu nebo rousnice,pijavice nebo je to jedno? Díky

Strakoš.sumci - Profil | Čt 14.7.2016 19:28:10

No ja kdyz se ochladi sedim radeji doma:-) ale pokud bych sel na sumce tak bych v okoli pohledal reku se silne podkalenou vodou a chytal bych zde na tezko na rousnice klidne plus pijavice. Na stojak bych se moc netlacil.