Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

axila - Profil | Pá 1.1.2010 17:19:35

Hezký a úspěšný nový rok přeji. Nemáte někdo prosím zkušenosti s dobarvováním gumových nástrah. Zkoušel jsem to centropenovou fixou, ale rychle se to smaže. Možná by to chtělo víc odmastit?

tomm - Profil | Pá 1.1.2010 17:26:22

Párkrát jsem to zkoušel a nezdálo se mi, že by se ta lihovka mazala nějak extra rychle. Odmaštění je asi dobrý nápad, ale mám strach, že ty gumy nikdy úplně neodmastíš.
V potřebách pro muškaře se dají sehnat fixy od firmy Prismacolor. Jsou sice dost drahé, ale barvím s nimi i třpytky a drží to docela dobře. Možná by ti to moho pomoct.

vydrák - Profil | Čt 31.12.2009 14:06:28

Potřeboval bych poradit.Děkuji mnohohohokrát

tomm - Profil | Čt 31.12.2009 15:53:30

Jasně, není problém:-)

mrca19 - Profil | Čt 31.12.2009 13:31:15

Dobrý den. Dostal sem k vánocům prut 1.80 na pstruhy není moc krátký?...a tak se chystám začít chytat pstruhy a nevím jaký nebo jak tlustý mám mít kmenový vlasec ..děkuji

tomm - Profil | Čt 31.12.2009 13:59:35

Hlavní je kde chceš ty pstruhy chytat. Třeba na malý potok by to mohlo být vynikající. Okrajově se takový prut dá použít i na jezeře, taky zvažuji koupi něčeho podobného.
Záleží taky hodně na gramáži a od ní se zase odvíjí ten průměr vlasce, pokud je to skutečně proutek na pstruhy, tak bych volil nějakou 0,12mm.

Kalužmistr - Profil | St 30.12.2009 13:48:55

Všem poradcům na přívlač přeji hodně rybářského štěstí a hlavně zdraví v roce 2010.

tomm - Profil | St 30.12.2009 13:51:26

Díky, Tobě taky hodně úspěchů!

Blažík - Profil | St 30.12.2009 12:28:34

Ahoj, potřeboval bych poradit, Už dlouho koukám po nějakém ULku na pstruhovku. zalíbil se mi Berkley tactic 210 2-12g http://www.rybolov.cz/rybarske-potreby-akcni-zbozi​/rybarske-potreby-slevy/tactix , máte s ním nějaké zkušenosti? Nejvíce bych s ním tahal smáčky a malé twistry do 3g.

ivanv - Profil | St 30.12.2009 12:48:12

celkom dobra volba. pri kupe si u predajcu over, ci su ocka sic. prvy model mal titaniove ocka a tie sa pouzitim tenkych vlascov drali( koncove ocko). ak su ocka sic. potom dobra volba. kamarati maju tento prut a su s nim spokojny

Blackbridge - Profil | St 30.12.2009 11:57:35

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda nevíte někdo, jestli existuje obchod, kde by prodávali jiggové hlavičky již bezprotihrotu, abych to nemusel kleštěma furt štípat, u menších háčků se mi stává, že ho kombinačkama zbytečně ztupím. Děkuji moc |Pavel Mička.

tomm - Profil | St 30.12.2009 12:15:17

Tak o takových opravdu nevím. Neumím si představit co s tím musíš dělat, že při zamačkávání ztupíš hrot, to snad přece ani nejde. Vyzkoušej místo kleští pean, možná to tvůj problém trochu vyřeší:-)

Strba - Profil | So 19.12.2009 22:30:45

ahoj,jsem v privlaci zacatecnik a neak sem se zakoukal do prutu Berkley SKELETOR new tady je odkaz http://www.rybolov.cz/rybarske-potreby-akcni-zbozi​/rybarske-potreby-slevy/skeletor-new muzete mi poradit,jestli je to pro me spravna volba?

ivanv - Profil | St 23.12.2009 11:56:57

dal si link na 7 roznych prutov. urcite su ta pre niekoho spravna volba, len sa neda povedat, ci pre teba. tvoja otazka je nekonkretna ohladom tvojho umyslu s privlacou. ako casto, aku rybu, ake nastrahy,... treba sa v otazkach rozpisat. tu plati ze viac (informacii) je opravdu viac.

vladoPO - Profil | St 23.12.2009 11:26:07

1. Zdravim, dostal som ako darček prut 1.95 m dlhy s gramažou 5-12g. Zda sa mi privelmi jemny a kratky - bude stačit na potočaky a duhaky do 40 cm na malych pstruhovych potokoch? Budu sa dať použivať aj rotačky "jednotky", alebo iba "nulky" a smačky?

2. V lete sa mi zapačila privlač so šnurou od berkley - neviem čo to presme bolo - nejaka 12-ka. Chcel by som to vyskušať aj v aprili na pstruhovych vodach a silon vymeniť za "niečo ine" - len sa v tom dobre neorientujem - čo odporúčate?

Knapík - Profil | St 23.12.2009 11:30:29

Proutek bude na zarostlý potůčky určitě výbornej, neboj se, že bys na tom neutahal jednotky plechy, hádám, že to bude bez problémů.
Co se týče pletenky na pstruhy, určitě se obejdeš ní, solidní vlasec 0,14-16mm by ti měl pro většinu situací stačit.

tomm - Profil | St 23.12.2009 11:36:51

Těžko odpovědět na co ten prut bude vhodný, když jsem ho nikdy neviděl. Ty ho máš doma a máš možnost si vyzkoušet na co se s ním dá chytat. Podle délky a gramáže to asi od stolu nedokáže určit nikdo.
Pletená šňůra na pstruhový potok a ještě k tomu 0,12mm? Proč bys chtěl něco takového dělat? Přijde mi to jako úplný nesmysl. Doporučuju používat vždy vlasec.

PS: Budu se opakovat, ale podle mého názoru přívlač na pstruhovky nepatří.

ivanv - Profil | St 23.12.2009 11:50:52

kolegovia ti uz poradili to, co si myslim aj ja. na pstruhovku snuru nie.lepsi je silon v hrubkach od 0,10 do 0,16, podla charakteru loviska. bolo by dobre, keby si nasiel k tomu prutiku aj nejaky webovsky link, a budeme sa vediet presnejsie vyjadrit. ale vseobecne ta dlzka a gramaz by mali byt ok.

Feedoros - Profil | Po 21.12.2009 20:08:26

Ahoj,mam dotaz jaky prut s jakou gramazi si mam koupit na wiblirky do 5cm na tlouste prevazne na reky typu luznice delku tak mezi 140cm do 300cm do 2000kc dik

Knapík - Profil | St 23.12.2009 10:08:50

Pohybovat by ses měl někde v rozmezí 2,40-2,70m a gramáží cca 5-15g by ses mohl zhruba trefit, ale půjde i o to, jestli ten prut bude spíš rychlý kousek nebo nějaká parabola ...

Lipe - Profil | Út 8.12.2009 19:27:25

ahoj, mam jiz neco odvlaceno, ale ted jsem se nekde docetl, ze nekdo drzi vlaceci prut tak, ze ma spojku navijaku s prutem mezi malickem a prstenickem. Ja drzim tak, ze mam navijak mezi ukazovakem a prostrednickem. Jak drzite vlaceci prut Vy? Jaky je nejbeznejsi uchop? Diky....

tomm - Profil | Út 8.12.2009 19:34:43

Nejlepší úchop je takový jaký ti vyhovuje a při jakém se ti prut dobře drží. Myslím, že nejvíc rozšířené držení je mezi prostředníkem a prsteníkem, tento úchop používám většinou taky. Žádný způsob ale podle mě není špatně, pokud to lovci vyhovuje.

Scanix - Profil | Út 8.12.2009 19:58:17

tomm to napsal dobre, jsem na tom podobne, zalezi na delce ci vaze prutu, nastraze a zpusobu lovu. Pokud ti to sedi, proc to menit, kazdy ma jine fyzicke parametry a styl lovu se lisi u vetsiny lovcu.

ivanv - Profil | Út 8.12.2009 20:25:09

ako napisali kolegovia, drz to tak, ako ti to najlepsie hyhovuje. je dost mozne, ze pri rozne dlhych prutoch budes aj ty sam pouzivat rozny uchop. to hlavne vtedy, ak tazisko bude na kazdom z nich na inom mieste.
za dolezitejsiu z hladiska uchopu povazujem polohu ukazovaka. podla kolendovicza pretekarske drzanie je take, ze je ukazovak vystrety a smeruje k spicke prutu. podla mna by to malo byt standardne drzanie, lebo tak je cele vedenie nastrahy presnejsie a citlivejsie. ja tak drzim ukazovak stale.