Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Barzo - Profil | St 21.3.2018 14:39:56

Chtěl bych poradit rad vláčím na hodně jemne vybaveni chtěl bych si koupit Prut Rapture Sharp SHS662UL 1,98m 0,5-5g a k tomu navijak shimano sahara 1000 vlasec nanofil 0.6 az 0.8 cilova ryba pstruh na řece a na stojaku okouny a candaty bude to stačit děkuji

Knapík - Profil | St 21.3.2018 14:44:56

S ohledem na nástrahy, které při lovu candáta používám, si neumím představit, jak bych na ně s touhle sestavou vyrazil. Na závody UL přívlače, kde je cílovou rybou ouklej, hrouzek, mikrojelec a pidiokoun, bych to chápal, ale pro lov normálních ryb mi to přijde poněkud poddimenzované.

RudyV - Profil | St 21.3.2018 8:53:27

Hezký den všem
Potřebuji poradit ohledně prutu na lov dravců na mrtvou rybku a k tomu i vhodnou velikost navijáku.. Přemýšlel jsem nad prutem
DELPHIN ZIRCON 260 cm - 60 g. Byla by to dobrá volba ? Lovená ryba převážně candát a štika. Nevím hlavně jak s tou gramáží, protože tu máme revíry kde jsou jak velcí candáti, tak i metrové štiky.
Díky všem za čas a pomoc.
Petrův zdar.

Knapík - Profil | St 21.3.2018 9:10:10

Myslím, že úplně klidně můžeš použít prut, který uvádíš, naviják bych viděl ve vel. cca 3000 - 4000. Gramáž není úplně o tom, jak velké ryby v revíru plavou, ale jak těžkou sestavu budeš nahazovat, čiže, limitem pro tebe bude velikost nástražní rybky a hmotnost použité zátěže.

MaRra - Profil | St 28.2.2018 18:57:13

zdravim chci se zeptat jaky prevod navijaku se pouziva na privlac.
Vybral jsem si tenhle navijak mohl by byt na prut 2-12g?
Dekuju

Knapík - Profil | Čt 1.3.2018 7:11:16

Něco tady chybí, min. typ toho navijáku.
Obecně by se dalo říct, že převodový poměr se pohybuje v rozmezí 4 - 6 : 1.

Amur. - Profil | Čt 22.2.2018 15:51:40

Ahoj,

Jaký průměr fluocarbonu mám použít na přívlač,když budu tahat rotačky a další nástrahy do 20g a cílové ryby jsou okoun,candát,štika,pstruh nějaký trochu univerzální průměr....

Děkuji za odpověď...

Knapík - Profil | Pá 23.2.2018 7:13:17

U pstruha bych nějaký FC vůbec neřešil, co se týká kombinace okoun, candát a štika, to se zdá být trochu oříšek, obávám se, že univerzál bude sotva existovat.
U štiky jde o to, že ti tlustý FC nahrazuje lanko (cca +/- 0,50mm, což nejde s těmi okouny a candáty moc dohromady, protože tam ti bohatě stačí 0,20mm)

suchic - Profil | St 21.2.2018 15:55:02

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli máte zkušenosti s nástrahou Salmo Lil Bug, chtěl bych tuto nástrahu vyzkoušet, ale nevím, jaký typ a délku prutu bych na to měl použít, mohu požádat o radu?

Díky.

Knapík - Profil | St 21.2.2018 18:55:16

Ahoj, s timhle knkretnim ypem od Salma zkusenost nemam, ale je to proste wobler napodobujici hmyz, tudiz stejne jako jine hmyzi woby je to vicemene podhladinovka, kterou bere zejmena tloust a bolen. Vlasec bych volil 0,14 - 0,16mm, prut radeji delsi, jsou to pomerne lehke nastrahy s vetsim objemem, takze letove vlastnosti nebudou idealni. Vubec bych se nebal rychlejsiho prutu 2,7 s vrhackou cca 2-10.

matěj123 - Profil | St 7.2.2018 21:03:23

ahoj, když začínám chytat štiky a nevím jaká by byla nejvhodnější gramáž prutu mohlo by být 7 až 30 gramů ?

Knapík - Profil | Čt 8.2.2018 7:20:30

Ahoj, na štičí babičky a velké nástrahy to bude málo, ale na běžné ryby to bude víceméně akorát.

lUke.Z - Profil | Út 6.2.2018 15:23:06

Čau chlapi. Máte někdo zkušenosti s vláčením pstruhů na Novém Zélandu? A to ať na severním, tak na jižním ostrově. Za měsíc na NZ na rok odlétám a uvítal bych pár tipů, kde, kdy a na co. Předpokládám, že budu chytat na to samé jako u nás, jen ve větších velikostech a na silnější nářadí. Díky moc všem za pomoc. Hodím pak na MKR fotky s úlovky ,)

Knapík - Profil | St 7.2.2018 7:23:21

Zkus kontaktovat nick Hugofisher, byl tam opakovaně, tuším.

MaRra - Profil | Po 5.2.2018 8:38:18

Dobry den, chci si letos poridit prut na UL privlac do 10g poradite mi co je na tento zpusob lovu vhodnejsi jestli pletenka nebo vlasec popripade jaky prumer. Zamerit bych se chtel hlavne na okouny jelce a jine mensi ricni ryby. Dekuji

Knapík - Profil | Po 5.2.2018 8:47:50

Já bych na tohle volil spíš vlasec, pletenku pouze v případě častých vázek, dokáže některé nástrahy zachránit anebo bych si ji uměl představit pro chytání na přehradách, kde má rybář snahu házet co nejdál.

drako - Profil | Pá 2.2.2018 13:09:50

Zdravim vo spolok.Chcel by som sa spytat na tento prutik.Hladam nieco do clna a obcas aj z brehu.Zaujala ma tato udicka.Nikde som sa nedocital neakej recenzia a td...Chcel by som to hlavne na Zubaca do clna..Jedna sa o tento prutik https://www.mojeprivlac.cz/katalog/394/gunki/9432/p​rut-gunki-iron-t-s-228-m-shooting-series/

Knapík - Profil | Po 5.2.2018 7:57:09

To bude chtít spíš někoho, kdo ten prut měl v ruce, zkus tu otázku hodit do sekce přívlač, tam se spíš někdo takový najde.

Luksx - Profil | Pá 26.1.2018 17:09:14

Dobry den. Rád bych koupil vhodnou pletenku na přívlač (štika, candát...)
Jakou by jste doporučili?

Knapík - Profil | Po 29.1.2018 8:10:44

Konkrétní si netroufnu doporučit žádnou, nosnost bych hledal někde mezi 8-12kg při odpovídajícím "průměru", na barvě prakticky záležet nebude, lepší bude nějaká s kulatějším průměrem než s plochým profilem.