Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

bruno333 - Profil | Ne 28.1.2018 13:40:52

Dobrý den ,chci se zeptat na zkušenosti s tímto prutem nebo značku samotnou - Abu Garcia Vendetta Spin Délka: 2,74 - 7-28g. Díky za každé info

http://www.mrfish.cz/cz-detail-1577043-prut-abu-gar​cia-vendetta-spin.html?id_varianty=522027

Knapík - Profil | Po 29.1.2018 8:07:42

Spíš bych se poohlédl zde v bazaru nebo v této otázce :
https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=410754
Ten Nano power nebo Destiny od Dragonu by se mi jevily vhodně.

Mirdánek - Profil | St 24.1.2018 17:40:49

Dobry den. Doporucili by jste mi prosim prut na privlac vylozene "ackove" akce? Do 30g a delky 240. Cca do 2000.Dekuji za info.

Knapík - Profil | Čt 25.1.2018 7:35:57

Ahoj, koukni na tuhle řadu od Dragonu, moc to nestojí a chytatelné pruty to určitě jsou, pokud ti tedy nebude vadit dělená rukojeť ...
http://www.rsp-fishing.cz/akce-pruty/privlacove-akc​e/express/

M.A.D - Profil | Čt 18.1.2018 16:00:07

Zdravím,chcem si kúpiť prut vecinov na gumicky na lov zubaca a sem tam na jalca vyska vody max 2-3m nemusim daleko nahadzovat ,jig max 10g prut mam vybratý Favorite NEO BREEZE len sa neviem rozhodnut aku gramaž 4-24g a 7-32g dakujem

Knapík - Profil | Čt 18.1.2018 17:40:36

Ja bych sahnul asi po tom slabsim, s ohledem na ty jelce

Chytani - Profil | Čt 18.1.2018 14:31:36

Zdravim, chtěl bych si koupit prut a naviják na přívlač. Jsem začínající rybář na přívlač a bylo by to hlavně na menší řeky, ale občas to použít na přehradu ze břehu na kratší nahozy a spíše na okouny, pstruha, štiku a candáta nějaký kolem 50cm, aby to udrželo i kdyby na to náhodně skočilo něco většího. K lovu větších ryb a hlavně na delší nahozy mam 3metrový teleskopický prut s gramáží 90-100gramů. Tento prut s navijákem by byl pro lov hlavně na gumové nastráhy, třpytky a woblery do 10cm maximálně. Iděálně nějaký prut, aby na špiččce byl cítit pěkně záběr. Rád bych 2-dílný prut v délce 2.10m až 2.40metrů a mezi 5-25gramů zátěž. Naviják je jaká váha, převod a početl ložísek nejlepší pro takový prut? Děkuji za radu a popřípadě tipy.

Knapík - Profil | Čt 18.1.2018 14:52:03

Zdravím,
těch možností je neskutečně mnoho, důležitým faktorem bude určitě suma, kterou jsi ochotný investovat. Počet ložisek není u navijáku úplně to nejzásadnější. Spíš než počet ložisek bude důležitý jejich materiál a umístění. Co se týká velikosti navijáku, ideál se bude nacházet někde v rozmezí vel. 2500 - 4000, značek a cenových relací je taky bambilion...
Zkus nahodit nějakou cenu, pak se bude sestava vybírat podstatně snáz.

Alpako - Profil | Čt 28.12.2017 10:10:20

Zdravím všechny.
Včera jsem si byl koupit prut na přívlač, chtěl jsem něco trochu univerzálního do začátku na svazové vody kolem Prahy, jak jinak. S přívlačí začínám.
I když jsem měl určitou představu o prutu (DAM effzett Nova spin 2,40m 7-28g) ta vzala v obchodě rychle za své a prodavač mi vše ochotně vysvětlil a nakonec jsem dal na jeho rady a prodal mi prut
Mikado Temptation ultra fast ufl 270 spin 18g. V prodejně šlo vše velmi rychle tak jsem se netlačil moc pídit po tom co je to vlastně zač. Doma jsem zjistil že je to snad Polskej prut nevalných kvalit, ale už to bude asi hodně vyšlej model protože informace o něm se na netu špatně hledají. Navíc mi příjde jako neználkovi špička dost jemná a očka taky nevypadají nijak bytelně.
Otázka zní je to alespoň trochu kvalitní prut za cenu 1550,-? nebo mám požádat o výměnu a vybrat si i za cenu doplatku něco lepšího. Předem děkuji za vaší poradu.

Knapík - Profil | St 3.1.2018 8:25:14

Já bych nepanikařil. Nejlepší info o prutu získáš tak, že ho vezmeš k vodě a to žádné popisy a domněnky nenahradí.

oliš - Profil | Čt 28.12.2017 22:38:53

Dobrý den, chci si pořídit nějaký prut na ul vláčku.Tahat bych chtěl malé rotačky woblery a gumy cenu bych chtěl tak do 3000 děkuji

Knapík - Profil | St 3.1.2018 8:23:07

Po Vánocích bude nejlepší projet bazar a prutů bude hned otep ...

MAX 1 - Profil | Pá 29.12.2017 11:57:37

Zdravím,mám dilema.Ačkoliv mám odvláčeno už několik sezón stále nemůžu najít ten správný prut pro chytání na gumy,konkrétně používám hlavy o hmotnosti 8-15g.Mám několik let kvalitní chvějivku 2,60m 3-18g a je to vyborný prut ale spíše na ten nižší rozsah zmiňované zátěže.Chtěl bych zkusit rychlý prut už od špice.Můžete mi prosím doporučit dle vašich zkušeností jaký prut v délce 2,75m vybrat na výše uvedenou zátěž do 5 tisíc.Nechci skončit u nákupu tipu pokus omyl :-)
Děkuji za tipy

SUMÍK - Profil | Út 2.1.2018 11:55:47

Také zdravím. Ono bude především těžké vybrat prut o této délce a aby byl rychlý.Za mě bych navrhoval Favorite Neo Breeze nebo Shooter. Především ten Shooter vydrží opravdu hodně, je koncipovaný na mořský rybolov. Rychlý a citlivý blank. Můžeš ho omrknout na výstavě For Fishing.
Velmi rychlé a citlivé pruty jsou především v délkách kolem 2 metrů.

LNryby - Profil | Út 26.12.2017 0:41:29

Ahoj dostal jsem k Vanocum prut od pritelkyne, konkretne tento:

https://www.kl-angelsport.de/raubfisch/spinnruten/i​ron-claw-pure-contact-tp-sl-240-cm.html

A ted k nemu shanim navijak, po par hodinach mi padl do oka tento, co myslite?

https://www.nasoutokushop.cz/saenger-navijak-slim-j​im

Pripadne muze nekdo doporucit kvalitni a dobry do 1500kc? Prut je 2,4m a 5-21g.

Knapík - Profil | Út 26.12.2017 10:05:45

Ahoj, zbytečně bych nad tím nešpekuloval, pokud se ti líbí a vybral sis ho, jdi do něj, jinak dostaneš několik rad, každá bude zahrnovat jiný naviják, ty si nakonec jeden vybereš a budeš třeba zklamaný a naštvaný na toho, kdo ti ho doporučil, protože se ti na něm nebude něco zdát.

Azuritek - Profil | Ne 3.12.2017 22:47:50

Ahoj, mam dotaz vlačím asi rok a půl a doteď jsem chytal bez žádného návazce nebo tak prostě jen vlasec a tam navázána guma na jigové hlavičce, tak by mne zajímalo jestli má nějaký návazec (montáž) vliv na to jak to vnímají ryby?je to lepší?

Knapík - Profil | Po 4.12.2017 9:31:08

Obecně se dá říci, že s hrubým lankem bude záběrů o něco méně, nicméně k nástrahám s trojháčky solidní lanko patří jako k velbloudovi hrby.

Bauwič - Profil | Út 21.11.2017 22:11:55

Ahoj, chtěl bych se zeptat na posilovače na gumy, třeba ve spreji nebo gel, jestli používáte nebo to je na prd.Popripade který?Děkuji za odpověď

Knapík - Profil | St 22.11.2017 7:19:34

Popravdě si myslím, že to je hlavně o důvěře rybáře v to, že ten smrad funguje. Zajímavý smrady dělá Berkley, kde i ty gumy v pytlíku jsou něčím nasmrděný. Pravda, vybavuju si jeden lov, kde kolega gumy ovoňoval a "vyhrál" 3:1, ale stejně tak si vybavuju mnohem víc lovů, kde jsem žádný zájem o navoněné gumy nepozoroval. Tyhle voňavky by mohly podle mě spíš zafungovat na ryby primárně nedravé.