Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

Valdano - Profil | Út 22.9.2015 18:51:22

Ahoj, htěl bych se zeptat, jak udělat sestavu s anglickým splávkem, abych minimalizoval zamotávání při delších hodech.Při nahození mi leží angličák na posledním broku a z cca 20-30 % náhozů se mi stává, že se nástraha obtočí okolo splávku a zůstane viset na vlasci mezi prutem a splávkem. Hlavně se mi to stává, když používám předvážené splávky.

MrKos - Profil | Út 22.9.2015 19:53:56

Osobně používám tyto splávky pouze předvážené a většinou z řady Cralusso Ufo. Jediná moje zátěž mimo splávek je jeden broček 0,1 - 0,2g na kmenovém vlasci těsně u návazce. Před dopadem do vody je třeba sestavu mírně přibrzdit tak, aby brok i háčkem "předběhnul" zbytek montáže a dopadnul za splávek (z pohledu od břehu). Druhou podmínkou je lovit na větší hloubce, než 60cm.

malárybářka:) - Profil | Po 21.9.2015 12:11:45

Ahoj :) chtěla bych se zeptat. Chci si zakoupit nějakou podběrákovou hlavu a tyč,vždycky všechno do sebe pasuje ??? :) Co by jste mi doporučili? Pomalu chci začít jezdit i na plavačkové závody... :)

Děkuji moc Karolína. :)

MrKos - Profil | Út 22.9.2015 19:49:32

na toto téma je tu spousta otázek a názor jednoho poradce nemusí vůbec postihovat danou problematiku... osobně používám už asi 10 let pořád tu stejnou tyč od Mila a podběrákovou hlavu 45cm taky od Mila ... mám i 60cm v záloze

otázky zde http://www.mrk.cz/search.php3?kde=otazky&kw=podb%EC​r%E1kov%E1+ty%E8

Mandlovec - Profil | Ne 20.9.2015 20:58:46

Aha. Ja sam osobně chytam na navazec: krmitko-) karabinka s obratlíkem a háček ( na plavanou). prosím nemohl bys te mi poradit prut do 1500kč a do 3.5m

lobotomie (fanik) - Profil | Ne 20.9.2015 22:02:37

štiky se také chytaají na kačenu, přesto to není typická plavaná jak je myšleno zde a ty chytáš na položenou a máš tam podle všeho navíc splávek, tudíž to není plavaná taky nýbrž položená se splávkem. pořid si tedy prut jaký ti na to vyhovuje

Mandlovec - Profil | Ne 20.9.2015 20:43:58

Dobry den chci se zeptat jestli je tento prut dobrý: http://www.tropicliberec.cz/prut-saenger-specitec-p​ro-t-black-tele-60-3-00m-20-60gr/ předem děkuji

MrKos - Profil | Ne 20.9.2015 20:48:07

na položenou s krmítkem je ucházející. Na plavanou je nevhodný.

Mandlovec - Profil | So 19.9.2015 20:43:35

Aha a nevíte prosím o dobrém 3m teleskopu.

MrKos - Profil | So 19.9.2015 20:49:53

http://www.mrk.cz/search.php3?kde=otazky&kw=telemat​ch

3m je málo, začal bych na 3,9m. Po přečtení těchto otázek a především odpovědí myslím budeš mít jasno.

Mandlovec - Profil | So 19.9.2015 20:30:23

Ahoj. Děkuji za odpověd. Háčky mam od Milfy. Ty háčky bych jsi klidně koupil (Colmic N500), ale v našem rybařskem obchodě mají jen pár druhů háčků. Délka návazce 15-20cm. Prut používám od mivardi: https://www.chytapust.cz/Teleskopicke-pruty/Mivardi​​-Akasa-TeleCarp-3-0-m-40-90-g mam v planu si kupovat novy takže děkuji.

MrKos - Profil | So 19.9.2015 20:40:27

Aha, tak to bude problém především v prutu. Tento rozhodně není vhodný na plavanou. Je moc tvrdý. Doporučuji prut s horní gramáží kolem 25g.

swwwist - Profil | St 2.9.2015 13:40:10

Čau. Chtěl bych zkusit chytat amury z hladiny ale potřeboval bych poradit nějaký vyzkoušený návazec. Zkoušel jsem to jen tak na samotný háček na rohlík bez ničeho (plovátko apod.), ale moc mi to nešlo nahazovat. Nemáte něco vyzkoušeného co byste mohli nafotit a poslat mi to.
Budu vděčný za každou radu, díky

MrKos - Profil | Pá 18.9.2015 20:05:32

Je toho zde na mrku celá řada a stačí jen hledat. Jen namátkou kostka cukru v gumičce, kamínek v PVA pásce a nebo plovátko.

Mandlovec - Profil | Po 14.9.2015 20:28:31

Ahoj. Chci se zeptat v nedělu jsem byl na 2 hod. na ryby. Chytil jsem 1 kapra 37cm. A pak mi 10 s po nahození zabral kapr a ten se když už jsem tahal podběrák vyhák. A pak na konci mi zabral také a ten se po 20 s vyhák. Čím to prosím je. Háček používám 6.

MrKos - Profil | Pá 18.9.2015 20:04:03

Je zde celá řada možných příčin, délka návazce, nevhodný model háčku, tvrdý prut, tupý háček, ryby ulovené jenom za kraj huby atd. Jako první změnu bych použil nový háček Colmic N500 velikost 10 a položil ho i s 10-15cm návazce na dno, nicméně je to jen jedno z možných vylepšení.

Mandlovec - Profil | St 16.9.2015 19:14:55

Dobry den. Příští týden jedu na závody a chtěl bych se zeptat jestli šrot, pudink, cukr vanilka a cukr skořice je dobrým krmením.

MrKos - Profil | Pá 18.9.2015 20:00:45

Ano, je to použitelné krmení, ale na závody spíše nevhodné, protože není ničím vyjímečné. Doporučil bych koupit sáček nějakého hotového krmení (3kg za 120,-Kč) a do toho po dovlhčení přidat litr masňáků. Určitě to bude efektivnější.

tomas22 - Profil | Ne 13.9.2015 18:25:38

Zdravím, potřeboval bych poradit, jestli mám na konec září pro lov cejnů zvolit slaný, nebo sladké krmení?

lobotomie (fanik) - Profil | Ne 13.9.2015 19:51:50

nehrotil bych to... slané i i sladké krmení se dá používat takřka celoročně, jen po zimě a z jara je slaná lepší, většina komerčních směsí na cejny je stejně sladkoslaná