Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

Tomáš _Novák - Profil | So 10.10.2015 10:50:27

Ahoj mam jeden dotaz.Četl jsem ze se do biču může rad amortizér?Nevíte někdo já se to dělá?

Outer - Profil | So 10.10.2015 13:59:04

Řešilo se to xkrat. pohledej v diskuzi. Osobně bych to nikdy neudělal.

Mandlovec - Profil | Čt 8.10.2015 19:23:10

Dobry den je lepší na položenou prut ( 40-90, 50-100) nebo (20-70, 20-60)

MrKos - Profil | Čt 8.10.2015 19:51:58

zde je poradna pro plavanou, pane kolego

Mandlovec - Profil | Pá 2.10.2015 20:53:47

Děkuji za odpověd a jaký by byl vhodný prut na plavanou na řece

MrKos - Profil | So 3.10.2015 8:06:42

Záleží hodne na velikosti řeky, hloubce a sile proudu. Osobně preferuji boloňku v délce mezi 6 a 7metry. Hmotnost ideálně do 350g a horni gramáž do 25g. Colmic, mikado, shimano, milo a celá řada dalších.

Mandlovec - Profil | Čt 1.10.2015 21:01:48

MrKos - Profil | Pá 2.10.2015 17:09:12

Na plavanou ani jeden a na položenou ten levnější, protože je v podstatě jedno, který z těch dvou prutů bude položený ve vidličce.

Petrstaif - Profil | Ne 27.9.2015 18:54:44

Je nějaký rozdníl mezi klasickou matchkou a prutem označovaným jako waggler pellet - pro chytání s peletkami pod háčkem?

lobotomie (fanik) - Profil | Ne 27.9.2015 19:58:25

de facto není tam žádný rozdíl mimo marketingového názvu

machajda - Profil | Ne 27.9.2015 6:47:57

Ahoj, poraďte prosím, nějaký fígl, aby mi nástraha (2 červi) při chytání s menší gramáží splávků propadla ouklejemi. Chytám na bolo na téměř stojící vodě 2 -3m hloubka, kde by mi stačil 1-2g splávek, ale kvůli ouklejím používám až 5g (to už jich chytám minimum, ale nelíbí se mi ta velká gramáž). Zátěž musím posunout co nejblíže návazci (torpila + min 5 broků pod ní). Zkracování návazce moc nepomáhá. Používám háčky vel. 10 - 16 (menší nenavážu). Zkoušel jsem krmit i hrubou kaprovou směsí nebo jen partiklem. Sežerou i pomaleji padající kukuřici z plechovky.

lobotomie (fanik) - Profil | Ne 27.9.2015 8:07:00

já v takových případech chytám na kukuřici... neexistuje žádný spolehlivý způsob, ale na hloubku 2-3m je stejně ideální těžší splávek 3-4g
je to zkrátka o kompromisu, za chvíli razím na ryby a připravil jsem si vařenou kukuřici (ne z plechovky),

tom_novak - Profil | So 26.9.2015 15:53:14

Ahoj mam jeden dotaz..kde bych se mnel zaregistrovat kdyz bych chtěl začít chytat závodně plavanou ?Je mi 12 let A bydlím nedaleko od Frydku místku...Předem díík

Mandlovec - Profil | So 26.9.2015 8:36:44

MrKos - Profil | So 26.9.2015 12:03:03

Není a v popisu toho prutu je uvedeno i to, na jaké ryby je vhodný.

Mandlovec - Profil | So 26.9.2015 7:44:40

Dobry den.Asi včera jsem zistil, že kamarád sichce vyrobit bambusák. Ale popár hodinách jsem zjistil, že to chce vyrobit z bambusu ze zahrádkářství a očka z drátku.
Vydrží bambus ze zahrádkářství něco (dohramady jsi koupil 2 tyčky za 100Kč)
Je to vůbec povolené.

lobotomie (fanik) - Profil | So 26.9.2015 7:51:43

ano a ano


TOTO NEJSOU DOTAZY DO PORADNY (a nejeví se mi to ani vtipné) - prohledej si diskuse a případně si nějakou založ

Mandlovec - Profil | St 23.9.2015 20:29:31

Dobry den. Chci se zeptat. Chtěl bych skusit na říčce nejakou rybku chci se zepat jaky splávék na říčku a prosím nějaký návazec :D

MrKos - Profil | St 23.9.2015 20:35:33