Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

Doorman - Profil | Čt 20.8.2015 9:19:48

Dobrý den, poraďte mi prosím, jaké ryby se loví se splávkem zn.Colmic označený gr.4x16,(?),má
válcovité tělo asi 4x0.5 cm, ocelový dřík, anténka z umělé hmoty velmi tenká, delka splávku je 17cm,
dále bych se chtěl zeptat kdy se nástraha umisťuje na dno a kdy tak aby plavala.
Děkuji moc za odpověď

MrKos - Profil | Pá 28.8.2015 21:25:16

To je splavek vhodny na stojatou vodu a vsechny druhy ryb v ni zijici. Umisteni nastrahy zavisi predevsim na tom, jak to ryba chce. Treba muj oblibeny cejn to bere nekdy 2cm nad krmenim a naopak jindy chce 15cm forpasu lezet na dne. Treba na plotici to funguje spise tesne nad krmenim a na perlina treba 30cm pod hladinou.

Skřivánek - Profil | Út 25.8.2015 20:59:53

Zdravím, dá se 7 metrový bič předělat na krátkou děličku? Třebe ten jeden díl zabrousit aby se to dalo do sebe zasunout? díky :)

Outer - Profil | St 26.8.2015 7:54:54

Nedá.

tom_novak - Profil | Ne 9.8.2015 7:04:53

Dobrý den mam jeden dotaz. Jednou jsem chytal na zavodech a měl celkem dobre tempo ale co mide kdy jsem třeba po minutě chtěl přehodit byla na prutu (na biči)malá plotice ale záběr byl kolikrát malé přitopeni splávku.Bylo to tím že plotice byla moc malá aby mi udělala větší záběr ?diky predem

MrKos - Profil | Ne 9.8.2015 12:53:39

Mohlo to byt spatne zmerenou hloubkou a prehloubenou montaz uz plotice nemela kam potapet. Taktez vyvazeni splavku a rozmistneni brocku ma na cteni zaberu vliv. A nekdy ryby proste jen ochutnavaji a zabery jsou velmi jemne.

tonik151 - Profil | Pá 31.7.2015 23:19:51

Zdarec to ten tyden chodim na becvu chytat parmy a ostroretky vsechny okolo 50 cm 47cm 52 cm.Všechny na červy muzu se zeptat jesli se dají chytnou aj na neco jinyho kromě červu a žížal?

Petruv Zdar! :)

MrKos - Profil | So 1.8.2015 9:10:21

Dají se chytat například na rohlík, těsto, sýr, párek, lančmít, kukuřici, kousky rybek a celou řadu dalších nástrah.

Prochy 1 - Profil | Po 27.7.2015 19:51:02

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, budu si kupovat první match a jak silný mám mít vlasec (kmen) a jak silný navázec? Předem diky.

Outer - Profil | Út 28.7.2015 6:05:35

Doporučuji kvalitní potápivý 0,18 kmen návazec 0,12-0,14

leeon.k - Profil | Pá 24.7.2015 18:51:50

Ahoj, prosím o radu. Učím se chytat na match prut s angličákem, splávek mám na pevné Téčko. Hloubku mám změřenou dobře. Problém je v tom, že z 15 dokonalích záběrů, mám tři kapry, jinak vše do prázdna. Háčky používám Owner vel. 10,12.

lobotomie (fanik) - Profil | So 25.7.2015 8:40:54

nenapadlo tě, že se může jednat jednak o přejezdy nebo o záběry menších ryb, které zkrátka chytnou červa za koneček...? :)
tak to zkrátka chodí... ;)

MrKos - Profil | So 25.7.2015 14:41:58

Chytat kapry s dobře změřenou hloubkou je většinou kontrapropduktivní. Přidej 15cm, záběrů bude méně, přitom ulovených kaprů více.

simao - Profil | Pá 26.6.2015 21:37:14

Ahoj , mám dotaz . Dá se s pickerovým prutem o délce 3m chytat na plavanou ??? A pokud ano , bude to výrazně horší než s matchovým prutem ???
Předem díky za odpověď :-)

Petrův zdar

Outer - Profil | So 27.6.2015 9:36:34

Dá se chytat s jakýmkoliv prutem, ano bude to úplně jiné než s matchovým prutem.

leeon.k - Profil | Čt 11.6.2015 16:30:46

Ahoj, prosím o radu. Rád bych si pořídil svou první matchovku. Nevím, jakou délku prutu si pořídit? Chytám na 5m teleskop, kde používám pevné splávky. Matchu bych chtěl používat jak na pevný splávek tak i na anglána (asi taky na pevno). Moc děkuji za odpověd.

MrKos - Profil | Čt 11.6.2015 18:44:44

Doporucoval bych delku mezi 3,9 a 4,5m, spise tu delsi. Pokud na lovnem miste nejsou stromy nad hlavou a plot tesne za zady, tak je to chytani takove pohodlnejsi a presnejsi.

tom_novak - Profil | Pá 29.5.2015 11:51:09

Ahoj za 2 měsíce mě čekají závody zlatá udice.A moje otázka zní takto jak se má mpoje krmení lišit od normálního které používam přes leto.A po případě daly by použít např.melasa.,ttx ruzné práškové sladila atd....Předem díky za odpověd.....

MrKos - Profil | Pá 29.5.2015 19:30:18

Na závody do běžného krmení přidej litr živé a potom se splávkem trefuj tam, kam budeš házet i to krmení. Ideálně s přesností 0,5m. Pokud bude základní krmení kvalitní, tak posilovače už netřeba. Třebas řady senzas gros gradons.

Dawe206 - Profil | So 23.5.2015 15:24:28

Dobrý den, měl bych dotaz, začínám půl roku s plavačkou a chtěl bych přes léto chytat i amury z hladiny. otázka zní kolikátku vlasec popř háček použít aby mi to amur cca kolem 60cm neutrhnul, ale aby šlo zase rozumně nahazovat? děkuji za odpověd

MrKos - Profil | So 23.5.2015 19:38:01

Na takove ryby bohatě staci vlasec 0,16 a hacek c.12 az 8. S matchkou 4,2m to poleti docela slusne.