Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

sladoch - Profil | St 20.5.2015 19:15:15

Ahoj, chtel bych se zeptat jestli matchove pruty jsou pruty na plavanou

MrKos - Profil | Čt 21.5.2015 17:56:59

ano

danik2003 - Profil | So 16.5.2015 17:11:39

Dobrý den. Zítra mám jet na závody,(JE MY 12) na revír s hloubkou okolo 1,50m(JSOU TAM PLOTICE CEJNI KAPŘI OUKLEJE KARASI...) a nevým co použín za nástrahu. (závody trvají 4h) DÍKY ZA ODPOVĚĎ

MrKos - Profil | So 16.5.2015 18:09:04

Volil bych masnaky, rohlik, pripadne kukurici. Kdyby to nebralo, tak muzou pomoci pinky.

JanStropnický - Profil | Ne 3.5.2015 17:01:43

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli mi doporučíte nějakou 3 m tyč + hlavu na plavačku s 4,20 m match prutem na cejny + kdyby, tak abych tam nějak nacpal kapříka kolem 60 cm, ale aby to bylo levné.
Předem dík

MrKos - Profil | Po 4.5.2015 19:19:39

diskuzí na toto téma je tu hned několik a najdeš tam celou řadu doporučení ... namátkou: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=730479

Lukryba - Profil | Po 4.5.2015 17:20:58

Když mám prut 3m 30-60g a pevný splávek 3g jakou zátěž bych měl dát. Díky

MrKos - Profil | Po 4.5.2015 19:14:49

Pro splávek 3g se zcela logicky používá zátěž 3g. Prut 3m 30-60g je vhodný pro lov na položenou, pro lov s krmítkem. Pro takovou běžnou plavanou je vhodný prut kolem 4m s gramáží mezi 5-15g.

Pedruna - Profil | Pá 10.4.2015 6:30:47

Ahoj všem. Mám dotaz ohledně pražení návnady. Jakým způsobem a jak dlouho se třeba praží konopí? A dá se pražit i jiná surovina, např. nějaké moučky, popř. jakým způsobem. Nikde jsem se nedočetl jednoznačného postupu... Díky!

MrKos - Profil | Po 20.4.2015 19:33:27

JaromírGlocar1234568 - Profil | Po 20.4.2015 19:07:53

Ahoj v neděli jsou závody a já bych se chtěl zeptat....mám toto krmení a jestli by jsi mě poradil nějaké aroma :) prodavačka říkala že je trochu do sladka prostě kaprové krmení... předem díky :))

MrKos - Profil | Po 20.4.2015 19:32:39

To krmení je na kapry v pohodě a funkční i bez dalšího přidávání nějakého aroma a taky by jsi ho tím mohl zbytečně zabít. Nejlepší aroma pro závody bude litr masňáků. A pak během závodu už méně krmit a další masňáky dostřelovat prakem.

kliste137 - Profil | Pá 27.3.2015 21:55:05

ahoj, jedu na závody, kde se vyskytuje hlavně kapr (všech velikostí). Budu chytat na odhoz a zajímalo by mě jaké mám použít krmení. Nechci do něj dát zase moc peněz. Jakou značku, barvu byste mi poradili a jak je to s hlínou, mám ji přidat? Díky za odpověď

MrKos - Profil | So 28.3.2015 8:37:08

Toto téma se zde probíralo přibližně 27x a existuije zde i několik desítek diskuzí. Doporučuji vyhledat patřičný dotaz a něco si o tom přečíst.
Pro studenou stojatou vodu obecně platí: tmavší krmení na masové bázi, litr živé a 30% hlíny

Mjaška - Profil | Pá 27.3.2015 19:44:52

Ahoj, scháním kvalitní splávky s výměnnou anténkou (pr.3 nebo 4.5mm) na bolo nosnost 3g-4g, dřík z laminátu, chytání na jezeru cca 4m hloubky - poradíte opravdu kvalitního výrobce, popř. typ tělíčka a provedení.

MrKos - Profil | Pá 27.3.2015 20:03:36

Všechny splávky s anténkou o průměru 3 a 4,5mm nesplňují moji představu o splávku pro lov na stojaté vodě už jen díky poměrně vysoké nosnosti samotné anténky a tím tak trochu neohrabanosti celé montáže/sestavy.
Nicméně například splávky JP splňují výše uvedené požadavky a třeba při lovu na rybku jsem s nimi spokojen.
V podstatě bych si možná dovolil říci asi to, že pokud je anténka 4,5mm silná, tak je skoro jedno, jaký splávek ji nese.

tom_novak - Profil | Pá 27.3.2015 11:42:36

Ahoj ve středu dem s kroužkem na ryby (je mi 12) proto se ptám nemám moc zkušeností s jakou tlouštku návazce a velikost háčku.Na tom revíru (přehrada) jsou malé a střední plotice,perlíni a kapři okolo 40cm.Předem díky za odpověd

MrKos - Profil | Pá 27.3.2015 14:12:43

Na plotice a perliny by v tomto pocasi stacil navazec 0,10 a hacek c16. Pokud myslis, ze budes chytat i kapry, tak bych doporucil navazec 0,12 - 0,14 a hacek c 12.

Myšák … - Profil | Čt 19.3.2015 20:15:45

Ahoj chtěl bych radu splávek lízatko bolo mám přetížit když ho přidržuji v proudu?

MrKos - Profil | Čt 19.3.2015 20:20:07

Pokud je rec o cralusso bolo, tak ano, je vhodne ho mirne pretizit. Obvykle staci 10% nosnosti. V mirnejsim, ale pritom stabilnim proudu dokaze slusne fungovat i bez pretizeni.