Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

tesy03 - Profil | Po 16.3.2015 17:56:38

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, kde se dá pořídit válec na vyvažování splávků. Jediné, co jsem našel byl od Mivardi. Stojí 800 a to se mi zdá moc. Děkuji za odpověď. :)

MrKos - Profil | Po 16.3.2015 19:10:40

padesatku cirou trubku v delce 2m lze koupit za 600.-Kc a pri trose sikovnosti z ni udelas vyvazovaci valce jeste pro dalsi dva kolegy.

http://www.plexisklo.eu/plexisklo-plexiglas-trubky/​​

pripadne v metrovce zde koupit treba zde http://www.tubusy-pouzdra.cz/tubusy-pouzdra/eshop/1​-1-TUBUSY-standard-L-120cm

ládínek77 - Profil | St 25.2.2015 20:43:21

Ahoj lidi, potřeboval bych poradit. Chytám na plavanou, jak na match tak s boloňkou a přidal jsem lov s bičem. Mám klasickou menší stoličku na které sedím a zvažuji koupi právačkové bedny. Nevím ale jak se zorientovat (značka, ceny, nosnost...) a na co si dát třeba při výběru pozor....? Díky za případné rady.

Outer - Profil | St 11.3.2015 11:19:13

Zrovna tu probíhá diskuze, kolikátá si nedovedu ani představit.

http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=728842

tom_novak - Profil | Ne 22.2.2015 11:14:38

Zdarec!chtěl jsem se zeptat de těd z jara použít do krmení nějaké Boostery dipy vůně atd.Nebo to ryby spíše odrazuje.Nebo by bylo třeba lepší přidat do krmení kukuřice nebo konopí.např
toto:

http://rybarskepotrebymilan.cz/e-shop/programy/cres​ta-speedfeed-spro/cresta-speedfeed-booster-plotice-​an%C3%BDz-250ml-detail

MrKos - Profil | Ne 22.2.2015 20:09:07

Použít lze určitě i boostery, posilovače a různé podobné vychytávky od samého jara až do zimy. Stejně tak vařené konopí nebo mírně upražené a pomleté konopí. Možné je všechno a v nezávodních podmínkách to většinou i funguje. Vařené kukuřici bych se ještě vyhnul a počkal s ní na teplejší vodu.
Obecně platí, že jakékoliv tmavší krmení naředěné 1:1 hlínou a doplněné 0,5l živé bude fungovat i bez posilovače a bez konopí. Především je potřeba chodit k vodě a zkoušet to.

kulicka69 - Profil | Pá 20.2.2015 20:01:31

Dobrý den,plavanou zkouším jen tak okrajově,nemam poblíž vhodné vody,krom jedné a tam se většinou dostanu až kolem setmění.Dostal sem kufr na to a v ní jsou návazce, háček vel.16 a na 0,20 návazci,pak tam jsou i větší a ty jsou na 0,25 až 0,30.Značení mají:Monofilament Rig.Mě to přijde hrozně brutální,chytám i feeder a tam používám háčky ovner nebo kamatsu a na tu velikost používám 0,12 nebo 0,16.Je to standart na tu plavanou?I to značení vel.háčků je rozdílné než sem zvyklý.Předem děkuji za poučení.

MrKos - Profil | Pá 20.2.2015 20:15:35

Pro vetsinu beznych situaci pri plavane a po cely rok pouzivam hacky od 16 do 12 a navazce od 0,08 do 0,12mm. Uvedene kombinace v zadani otazky bych si dokazal predstavit mozna na feeder a na opravdu velke ryby. Pripominam take to, ze je prinejmensim vhodne pouzivat silnejsi kmen, nez je navazec.

tom_novak - Profil | Pá 20.2.2015 11:37:25

Ahoj chtěl jsem zeptat je lepší spojovat kmen s návazcem mikroobratlíkem např.velikost obratliku 20.Nebo je lepší klasika smyčka do smyčky .Zajíma mně hlavně pevnost a nenápadnost.

MrKos - Profil | Pá 20.2.2015 20:09:26

Osobne pouzivam radeji obratlik a pri rozumne velikosti je mozne jeho hmotnost vyuzit misto zaberoveho broku. Bavime se ted o hmotnosti mezi 0,1 - 0,2g. Spojeni smycka do smycky obcas take pouzivam, ale obratlik mam radeji.

tom_novak - Profil | Út 17.2.2015 11:05:19

Nazdar ,svými otázkami vás asi unavuji .Ale tato je už poslední,když chci chytat na pevný splávek
musím ho nutně upevnit téčkem ,nebo to de ji jinak.dík za připadnou odpověd

Outer - Profil | Út 17.2.2015 12:06:34

Pokud myslíš pevně uchycený angličák je téčko ta nejběžnější volba. Víděl jsem ještě jiné možnosti, ale téčko volí 99% rybářů.

pepalov - Profil | Ne 15.2.2015 17:48:57

Má barva spodků splávků nějaký vliv na samotný lov nebo je to otázka vkusu rybáře.

Hiram - Profil | Po 16.2.2015 15:21:02

Myslím si, že je to vcelku jedno. Proti světlé obloze se bude silueta i barevného korpusu splávku jevit dost tmavá. Nikdy jsem neměl ani v mělčí vodě problém s výrazně barevným korpusem splávku. Pouze v případě lovu s waglerem se občas korpus stává terčem zájmu malých rybek v horní vrstvě vody. Kupodivu je dost baví i černá nebo jiná tmavá barva. Od záběru to jde ale dobře odlišit.

tom_novak - Profil | Po 16.2.2015 8:20:46

ahoj chěl jsem se zeptat jestli musím dávat do krmení červy(po celý rok)A ješte jedna otázka slyšel jsem že na plotice je lepší hnědé krmení.Co je lepší koupit hnědé krmení nebo stačí do světlého krmení přidat hlínu.(Samozřejmně mluvím o plavané).Dík za odpověd.

Hiram - Profil | Po 16.2.2015 15:15:50

Červy můžeš dávat celý rok. Samozřejmě je to ale bonus, nikoliv nutné minimum. Nachytáš i když tam nebudou.
Obecně jde o to, že malá ryba se bojí na světlém pozadí (dně). Není to tak, že by se jí líbila nějak neodolatelně hnědá barva. Pozor ovšem na to, že některé krmení, které je v suchém stavu tmavé, může ve vodě zesvětlit. Dobarvení hlínou není úplně účinné. Uděláš tím spíš takový zrnitý mix. Ale je otázka, jak moc to bude v konkrétních podmínkách vadit nebo ne.
Chce to zkoušet :-)

Jarda Ludačka - Profil | Ne 8.2.2015 19:16:14

Ahoj, je mi 14 a chtěl bych začít s děličkou, poradíte mi jak dlouhou a kolik topsetů? chytat budu na pomalu tekoucí řece, hloubka 2-3m díky

Outer - Profil | St 11.2.2015 11:57:32

Pokud se ti podaří sehnat děličku 13m, tak vždycky můžeš sundat dva díly a mít 9,5m obráceně to nejde.
Jeden topset je v děličce, další náhradní je určitě lepší obecně čím víc tím líp.

tom_novak - Profil | Út 10.2.2015 15:56:10

dají se chytat plotice na 10 háček.neboje lepší menší haček. na šestnácku kmen a 14 návazec

Outer - Profil | St 11.2.2015 11:53:32

Dají. Pokud zjemníš na 10 návaze půjde to lépe.