Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

tom_novak - Profil | Pá 6.2.2015 15:43:17

Dobrý den mám podobný dotaz jako kolega přede mnou dalby se použít splávek cralusso na stojaté vody?díky za odpověd

MrKos - Profil | Pá 6.2.2015 19:45:20

ano, pro stojaté vody je vhodný splávek například cralusso ufo

kauflandák - Profil | Čt 5.2.2015 6:49:55

Dobrý den prosím je schopen mi někdo zde vysvětlit konkrétní montáž na cralusso splávek ,jeho přetížení a hlavně jestli se s ním chytá nadednem nebo to leží ne dně i s olůvky děkuji učím se na to chytat

MrKos - Profil | Čt 5.2.2015 19:44:11

Z dotazu neni jasne, o ktery splavek se jedna a na trhu jsou jich desitky. Obecne anglan na stojaku neni duvod prevazovat, veskera zatez muze byt ve sloupci a nastraha tesne nade dnem a nebo presne nadne. Nekdy je zadouci jeden brok polozeny na dne a tim lepsi detekce zaberu. Naopak na rece je vhodne nektere modely splavku prevazit o cca 10% a pote vodit montaz a potazmo nastrahu tam, kde ji potrebujeme a kde nam ji bere ryba. Idealne presne nad krmenim.

tom_novak - Profil | Po 2.2.2015 12:31:46

potřebuji dvě prosím mužete mi poradit :daly by se plotky chytet s 18 kmenem a 16 nebo 12 návazovým vlasem a jeste navázvový vlasec muže být stejne jako kmen a stejný typ a háček 16

MrKos - Profil | Po 2.2.2015 18:39:57

Na ploticky do 40cm staci kmen 0,14 a navazec 0,10mm. I na navazec 0,12 je lze chytat. Navazec by mel byt slabsi nez je kmen.

kliste137 - Profil | So 31.1.2015 12:40:06

Dobrý den .... poraďte prosím nějaký vlasec na odhoz ... díky

tom_novak - Profil | Pá 30.1.2015 12:34:13

http://www.splavek.cz/zbozi/409-navijk-daiwa-r-ness​a-black.html ze tento prut je dobrý na neprofesiálni plavanou

MrKos - Profil | Pá 30.1.2015 17:36:57

Na lehčí pevné splávky do cca 5 gramů to bude v pohodě, na anglány do 6-8g taky. Tento konkrétní prut přímo neznám, ale počítej s tím, že bude zranitelnější a citlivější na zacházení, protože všechny jeho díly jsou duté a velmi tenkostěnné. Mám taky jednu telematchku a nedám na ni dopustit, ale pro začátečníka bych doporučil klasickou dělenou matchku. Odpouští lépe začátečnické chyby a přitom cenově tam propastný rozdíl není. Nevýhodou může být transportní délka a obtížnější převoz navázaného prutu.

skwor - Profil | Po 26.1.2015 14:45:24

Ahoj, nevíte, kdo vyrábí tyhle splávky? Případně kde by se daly sehnat? Bohužel nevím výrobce, jediné poznávací znamení je silueta okouna a v ní napsaná gramáž. Kupoval jsem je před víc než deseti lety v prodejnách Merlin. Děkuji za případnou odpověď.

MrKos - Profil | Út 27.1.2015 16:36:31

domnivam se, ze vyrobcem by mohla byt firma Akaj

http://firma.adresarfirem.cz/248031-anna-kasparova-​akaj/

SallySalic - Profil | Út 27.1.2015 14:53:07

Ahoj
Chtěl bych se zeptat jaký kmen a návazec mam dát na bič?Uvažoval sem o 0.14mm(2,7kg) kmeni a 0.12mm(2,0kg) návazci.Mohlo by být?nebo raději silnější kmen nějakou 0.16 a 0.12jako návazec.Chytal bych na stojáku i říčce.Dík

MrKos - Profil | Út 27.1.2015 15:06:44

Na 9m bic pro splavky 3 a vice gramu pouzivam kmen 0,16 a navazce vetsinou 0,12. Na splavky lehci a napriklad pro lov v zime v ciste vode na rece mam kmen klidne jen 0,12 a navazce 0,08 - 0,10. Ve studene vode to ryba vetsinou neurazi a je to mene napadne. Na kratsi bic 5m pouzivam kmen vzdy 0,16 a navazce 0,12.

tom_novak - Profil | Ne 25.1.2015 17:56:30

chtěl bych poradit jaké typy splávku na plavanou

MrKos - Profil | Út 27.1.2015 15:02:30

Obecne ze rici, ze na reku jsou lepsi splavky kuloviteho ci kapkoviteho tvaru a gramaz podle tahu vody od cca 2g do 10g. Na stojak se naopak hodi vice splavky tenke a o gramazi mezi 0,3g a 2g. Pokud se bavime o pevnych splavcich. Potom je cela reda predvazenych anglicaku - napr cralusso ufo. A take cela rada specialnich splavku pro lov v proudu jakonapr cralusso bolo, nebo surf. A pro chytani s delickou jsou casto pouzivana lizatka nebo neco mezi, napr. cralusso buble. Hodne zalezi na tom, kde a za jakych podminek chces lovit.

tom_novak - Profil | Pá 23.1.2015 17:00:53

jaká je zakladní výbava na plavanou neptřebuji žádný zázrak.

MrKos - Profil | So 24.1.2015 9:23:12

Doporučuji si pane kolego přečíst tyto otázky

http://www.mrk.cz/search.php3?kde=otazky&kw=prut+na​​+plavanou

http://www.mrk.cz/search.php3?kde=otazky&kw=match

potom tyto články

http://www.mrk.cz/clanky.php3?kat=1

a potom svůj dotaz zkuste napsat konkrétně. Je velice těžké tady popisovat například takové věci, že potřebujeme prut naviják, vlasec a háček takové nebo jiné značky. Očekával bych alespoň základní znalost problematiky získanou vlastním přičiněním.

voz - Profil | Čt 22.1.2015 21:00:52

Dobrý den. Rád bych se zeptal jaký vlasec o jakém průměru používáte na návazce k háčkům velikosti č.22 a č.26. Jsou to mrňky , že nejsou skoro ani vidět. Děkuji

MrKos - Profil | Pá 23.1.2015 9:09:49

Na podobne hacky pouzivam Colmic mimetix 0,06mm, pripadne 0,08. Nejsou spatne ani awa shima nebo milo fortress (0,082mm) a cela rada podobnych navazcovych materialu. V soucasnosti testuju i Browning Cenex a zatim taky dobry.
Pro tyto hacky nema vyznam pouzit silnejsi prumer nez 0,08mm, protoze uz se potom rovnaji.