Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

tom_novak - Profil | Čt 22.1.2015 18:09:44

potřeboval bych poradit chci si koupit plaváčkový prut je lepsí bolonézka nebo matchový prut hodlám s ním lovit rybníce cca 5ha

MrKos - Profil | Čt 22.1.2015 20:38:39

na rybnik mam radeji matchovy prut a volil bych delku mezi 4 a 4,5m

Jarda123 - Profil | Ne 4.1.2015 17:12:06

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak dlouhou si mám pořídit boloňku jestliže chci chytat na malém potoku ale i na střední řece kousek od břehu. Nechci si pořizovat dva pruty tak bych potřeboval vědět nějakou univerzální délku.

MrKos - Profil | Ne 4.1.2015 18:23:30

Univerzální délka nejspíš neexistuje a na jakoukoliv střední řeku bych doporučil boloňku 6 nebo 7m. Asi podle toho, na co si troufáš a jaký máš rozpočet. Zda se s ní slušně vytočíš i na potoku je otázkou.

Matroš - Profil | So 3.1.2015 21:13:47

Ahojte chci se zeptat.. Chytám na jednom malém soukromáku-převážně kapři kolem 50cm někdy kolem 60 a cejni.Do teď jsem používal tele-matchky od Albastaru ale vůbec mi to nevyhovuje-nemůžu s tím nahodit a pořád se motá vlasec myslíte,že je to tim,že jsou v až moc velké gramáží? (10-30g).Chytám klasicky-3g splávek pod tím pár bročků na vyvážení,háček vel.10-12.Plánuju koupit 2 matchky http://www.rsp-fishing.cz/akce-pruty/matchove-akce/​prut-dragon-maxima-match-4-20m-2-15g-vp protože ty teleskopy to je hrůza.. co si o těch matchkách myslíte? Ještě bych potřeboval poradit nějaké navijáky velikost 25 nebo 30 to je jedno do 2000kč..

MrKos - Profil | Ne 4.1.2015 17:34:35

Motani montaze bych si s telematchkou vylozene nespojoval a duvod bych hledal ve zpusobu lovu, technice nahazovani, nastavene hloubce a napriklad i v rozmisteni zateze. Z textu jsem nepoznal o jaky model splavku se jedna a kde je hlavni zatez. Sam chytam s telematchkou uz dlouha leta a nic se mi nemota. Asi nejcasteji pouzivam splavek cralusso ufo 6g, na kmenovem vlasci mam jeden brok 0,2 g na dovazeni a pokryju s tim vetsinu situaci, ktere jsi popsal v zadani. Matchku Dragon maxima neznam, takze si netroufam soudit. Navijak v teto cenove relaci bych doporucil Shimano exage 2500.

medved930 - Profil | Čt 1.1.2015 13:03:18

při lovu na zarostlé malé řece ..hloubka do 2 m ... byste doporučili Bolo 5m nebo match 4,50 m..děkuji

Hiram - Profil | Čt 1.1.2015 15:54:42

Technicky to bude poměrně malý rozdíl... Tak krátká bolonězka bude v dobré kvalitě určitě levnější než matchka uvedené délky. Zvážil bych spíš co ti rozumněji doplní výbavu.

Chocholoušek - Profil | Čt 25.12.2014 19:05:58

Ahoj nevím jak navázat splávek, nemá totiž očka, jsou k tomu jen nějaké gumičky, jak to mám udělat?

Předem děkuji za odpověď 

MrKos - Profil | Čt 25.12.2014 19:36:41

Navlékni gumičky na vlasec a potom do nich postupně zasuň splávek. Pokud nemá vůbec žádné očko, tak dej dvě až tři gumky na spodní dřík (pod tělíčkem) a jednu gumku na horní část dříku (těsně nad tělíčko).

boat - Profil | Pá 19.12.2014 19:27:48

Čau chytám ryby dva roky,chytám na těžko a chtěl bych začít chytat na plavanoů.chěl bych chytat menší i větší ryby a potřebuji poradit jaký prut si vybrat nejlípe nějaký levnější tak do 1500 kč. předem děkuji za odpověď

Outer - Profil | So 20.12.2014 20:13:04

Volil bych matchovku 420. Mrknul bych se do bazaru, protože matchka za 1500 nová nebude, jako za 1500 jetá.

cejnek79 - Profil | Pá 12.12.2014 20:27:11

Zdravím sportovní rybáře,
chtěl bych se touto cestou zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s bolo pruty fy.York v délce 8metrů. Vím, jsou levnější, ale právě proto se ptám,protože právě kvůli ceně mne např.příjemně překvapila fa.Mivardi, od které mám v 6m boloňku za slušné peníze s tím, že jsem na ní schopen ,,vyndat" i kapry kolem 60cm.
V této souvislosti bych se chtěl také zeptat, zda má někdo zkušenost s bolo pruty fy.Browning v délce 8m. Předem děkuji všem zainteresovaným plavačkářům za odpověď.

Outer - Profil | Ne 14.12.2014 9:53:41

Odpovím otázkou proč 8m boloňku? Jedině snad na dravce na vyvěšenou. Myslím že 8m prutem půjde těžko to co s 6m. S pruty York nemám žádné zkušenosti. Určitě nejsi sám koho příjemně překvapily boloňky MIVARDI, mám 6m Phenomeny a určitě je nebudu měnit.

JanStropnický - Profil | Út 9.12.2014 9:15:22

Ahoj,
chci si koupit nějakou krabičku na forpasy (pouze na plavanou), ale nevím, jestli si mám dělat jen jednu délku (popř. kolik cm) a nebo více délek. Předem děkuji za odpověď.

Outer - Profil | Út 9.12.2014 11:17:35

Délku forpasu přizpůsobuji způsobu lovu a cílené rybě.
Kapry na děličku chytám na forpas 20cm dlouhý. Na odhoz používám 30cm a někdy 50cm.
Začal bych na těch 25cm

PetrL - Profil | Po 24.11.2014 6:35:43

Zdravím pánové,
mám takový dotaz, pořídil jsem si match prut 4,2m na takovou šoulačku kolem vody. Chci chodit na řeku Opavu, která má šířku cca 15 - 20 m a řeším naviják. Nejde mi ani tak o typ, ale o velikost. Ve snaze o redukci hmotnosti sestavy se ohlížím po velikosti 10, ale nevím, zdali tento nepoměr nebude spíše na škodu. Případně jakou velikost na daný prut a typ lovu by jste doporučili. Předem děkuji za reakci.
PetrL

MrKos - Profil | Po 24.11.2014 8:52:29

Doporučil bych velikost 25 - 30. Velikost 10 má malou cívku a s tím je spojená celá řada nevýhod jako např. častější kroucení vlasce nebo zhoršené vlastnosti při nahazování.

Preny - Profil | Po 17.11.2014 10:09:22

Ahoj, mam otazku sem z jiznich Cech a chci se zeptat bude se tu zavodit zavody se menuji Zlata udice a na okresnim kole se bude chytat na nakem zvikovskem rybniku a chci se zeptat jestli uz tam nekdo byl a na co tam chytat, ja musim chytat na splavek a chci poradit jake krmeni a nastraha dekuji za odpovedi.

Outer - Profil | Po 24.11.2014 6:41:54

Tohle je spíš pro širší fórum. Třeba se ti někdo ozve.