Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

zelenáč007 - Profil | Út 25.2.2014 8:34:47

Dobrý den, poraďte mi prosím montáž na chytání s pevným splávkem na mírně proudné řece, hloubka 1-2 metry, když chci chytat u břehu s boloňkou odloženou do vidliček. Dávají se klasické broky, nebo průběžné olúvko? Je to vůbec ještě plavaná? As i nejde o úplně závodní techniku, ale vždy když už dlouho vodím splávek a chci si odpočinout, dal bych přednost prutu odloženému do vidliček. Díky moc.

MrKos - Profil | Út 25.2.2014 8:42:42

Podle mého názoru už to plavaná není a je to něco mezi položenou se splávkem místo policajta a plavanou. Tzv lov na panáka. Ovšem to nic nemění na tom, že se tak chytat dá a pro lov na délku prutu je to často velmi efektivní metoda. Osobně používám průběžnou torpilku o 1g lehčí, než je nosnost splávku a jen zbytek tvoří tři, čtyři broky... Torpilka leží prakticky stále na dně a ryba potom tahá "pouze" ten 1g tvořený broky, přičemž záběry už takto lze docela slušně číst. I zde se nabízí celá řada možností od vyladění hloubky až po vzdálenost nástrahy od torpilky a je potřeba to zkoušet.

tomsa - Profil | Út 11.2.2014 16:20:14

Dobrý den
Zjistil jsem, že Traper vyrábí dva druhy lepidla do krmení. Jeden obsahuje sladidla a proteiny, druhý obsahuje (doufám, že překládám dobře) najemno rozemleté minerály.
Rád bych znal odlišnosti v použití.
díky všem za odpověď.

Outer - Profil | Út 18.2.2014 6:25:30

Většinou se krmení lepí sladidly, hlíny se lepí rozemletými jíly minerály apod.

kliste137 - Profil | Po 17.2.2014 20:41:57

ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké krmení je dobré na stojaté vody na jaře .... já osobně používám Lorpio krmení na které se už dostavili úspěchy na závodech, ale především v létě .... existuje nějaká lepší varianta na jaro, a s čím se dá krmení ještě smíchat Díky za odpověď .... :D

Outer - Profil | Út 18.2.2014 6:23:41

Zásadní jarní krmení a obecně do studené vody, tmavé až černé bez hrubých částic.
Používám černé ploticové krmení v mém případě MVDE Secret black - předtím než ho navlhčím tak ho proženu přes jemné síto. Při vlhčení ní přidám trochu soli.

Milan Jaroš - Profil | St 12.2.2014 10:45:01

Prosím o radu. Je možné sehnat nějakou levnou alternativu k zakrmovací děličce s kalíškem? Jde mi o cca 8m délky. Podotýkam ze mi nejde super kvalitu jen potřebuji efektivně zakrmit bez hluku dopadajících koulí na hladinu. Dik za každou radu

Outer - Profil | Út 18.2.2014 6:20:06

Žádnou alternativu neznám, řešením bude asi starší bazarová dělička s kalíškem.

JJanekk - Profil | Pá 7.2.2014 8:40:54

Ahoj,
měl bych dva dotazy ohledně krmení. Jednak se chci zeptat, proč se hlína přidává až do navlhčeného krmení. Dělám chybu když to všechno smíchávám zasucha?
A potom by mě zajímalo, proč se sítuje krmení zvlášť a až pak se do toho přidává hlína (aspoň tak jsem to viděl na některých videích). Přijde mi to nelogické, protože když to po sítování znovu promíchám rukou, tak tam zas musí vznikout hrudky.
Díky za vaše odpovědi. H.

MrKos - Profil | Pá 7.2.2014 20:19:05

Při mém nezávodním chytání míchám krmení s hlínou kterou najdu buďto na místě lovu a nebo mám někde doma suchou. Většinou míchám krmení buďto suché se suchou hlínou (doma) a nebo častěji vlhké s vlhkou hlínou (u vody). Síto sice mám, ale přímo na krmení jsem ho použil naposledy v roce 2006, přičemž že by přineslo nějakou větší aktivitu ryb v porovnání s krmením nepřesítovaným jsem nezaznamenal.
Řekl bych, že je celá řada faktorů hrajících mnohem větší roli a v tomto ohledu se sítu i krmení přikládá přehnaný význam.

Kopajs - Profil | St 29.1.2014 18:21:06

Dobrý den,

Dnes mi byla doporučena vnadící směs na jaro s vůní česneku.. Máte prosím někdo s touto návnadou zkušenosti? :) popř. jaké děkuji za odpověď :). Nashledanou

MrKos - Profil | St 29.1.2014 18:56:22

Obecně se říká, že do chladné vody jsou lepší masové vůně a naopak do teplé vody vůně ovocné, ale tak nějak v praxi to funguje všechno jinak a je celá řada dalších faktorů vedoucích k ulovení ryby. Pokud jediný tento faktor nedodržíš, tak nechytáš a naopak pokud je dodržíš, tak ti jako návnada stačí strouhanka s hlínou a litrem červů. Česnekové krmení jsem měl asi dvakrát, možná třikrát a ryby jsem chytal. Ovšem tvrdit že to bylo tím česnekem bych si netroufnul. Osobně bych na jaře koupil sáček nejlevnějšího tmavšího krmení, přidal trochu hlíny, trochu strouhanky, půlitr živé a pak je třeba s tím k té vodě především chodit často a zkoušet.

mcsky - Profil | Út 7.1.2014 22:35:36

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, zda-li by jste mi poradili s vlascem na plavanou. Je lepší měkký nebo tvrdý? Potápivý nebo plovoucí ? Doporučíte mi nějaký do 100kč za 150m ? Moc děkuji.

Outer - Profil | Út 14.1.2014 7:42:01

Rozhodně potápivý a můj tip 0,18mm - Sufix Feeder Mono Burgundy

uza - Profil | Po 6.1.2014 15:25:05

Čaute páni,

je reálne chytať biele ryby na hlavnom toku Dunaja a Moravy na plávanú? Ak áno, akú techniku by ste odporúčali resp. poznáte niekoho v oblasti Bratislavy, kto by bol ochotný mi to ukázať? Vopred ďakujem.

Outer - Profil | Út 7.1.2014 6:21:02

Ukážeme otázku, třeba se ti ozve někdo z okolí.

onder - Profil | Po 6.1.2014 17:11:59

Dobrý den, prosím o informaci zdali někdo máte zkušenost s uchycením splávku MIDDY Barbel nebo Big Stick. Na splávcích není žádné očko pro jeho uchycení. Děkuji.

Outer - Profil | Út 7.1.2014 6:18:10

Stick floats se upevňují pomocí tří silikonových hadiček (nahoře, uprostřed, dole)

http://i164.photobucket.com/albums/u19/chavender/fi​shing%20stuff/stickrig.jpg

ell bunda - Profil | Pá 3.1.2014 14:15:16

Ahoj...zdravím s dotazem: Chtěl bych zakoupit opravdu výborné broky (ne kulaté) na plavanou, nejlépe podlouhlé a také co nejlepší kostřičky na hotové montáže s pevnými splávky 0,3g až cca. 3g - závody. Budu rád za odkaz.Děkuji.

Outer - Profil | Pá 3.1.2014 16:46:15

Každému vyhovuje nco jiného. Takže co nejlepší bročky a kostřičky. Pro mě nej kostřičky jsou Preston double Slide Winders - používám je. Broky používám normální kulaté v ampulkách - Tubertini. Válečky se jmenují SENSAS STYL, al jestli jsou v ČR k mání nevím.

http://sarfix.cz/Preston-kostricka-s-jezdcem-26-cm,​183.html