Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

balů 08 - Profil | Ne 25.8.2013 23:47:12

Dobrý večer,mám dotaz na míchání krmení.Požívám krmení od fa.Traper a v září jedu na 30 hod. závody,kde budu chytat hlavně na plavanou.Můj dotaz je,jak to samotné krmení postavit,jestli do sladka,nebo jiné chuti,ohledně teploty vody.Jak nejlépe po tuto dobu udržet ryby na lovném místě.Osazení ryb je Kapr,Amur,Jeseteři a samozřejmí bílá ryba. moc děkuji.

MrKos - Profil | Čt 5.9.2013 18:16:25

http://www.mrk.cz/search.php3?kde=otazky&kw=krmen%E​​​​D+na+z%E1vody

Probíráno nesčetněkrát viz otázky a i zde v poradně. Osobně bych neřešil až tak příchuť, ale spíše bych do toho dal vařený partikl a postupně dostřeloval pár litrů živé - to tam rybu podrží.

Army666 - Profil | Ne 1.9.2013 22:24:04

Zdravím, potřeboval bych radu od zkušenějších na biči se mi ulomilo koncové očko na přidělání kmenového vlasce a potřeboval bych to zase nějak zprovoznit. Jak se tedy tento problém dá opravit. případně nějaký návod na uchycení amortizéru do byče??

Hiram - Profil | Po 2.9.2013 2:25:33

Na amortizér zapomeň a v obchodě si kup koncovku na spojení špičky biče s vlascem nebo použij dvě bužírky. Jak pomocí nich upevnit vlasec najdeš po chvilce hledání a netu.

Abramis.xl - Profil | Po 19.8.2013 19:50:15

Dobrý den,
prosím o radu - který z níže uvedených prutů je vhodnější k lovu na střední vzdálenost cca 20 metrů, splávek waggler do 20 gramů.
Děkuji za odpověď.

http://www.tropicliberec.cz/matchove-2/prut-albasta​r-partner-match-4-2m
http://www.tropicliberec.cz/matchove-2/prut-shimano​-alivio-cx-match-420-5-20gr

lobotomie (fanik) - Profil | Út 20.8.2013 12:14:33

na vzdálenost 20 m to bude asi úplně šumák... ani jeden z těch prutů neznám, lepší bude zřejmě ten který se bude po švihnutí třepat a klátit kratší dobu, ale těžko soudit když to člověk nemá v ruce

romulus97 - Profil | Po 5.8.2013 9:01:57

Dobrý den, chtěl bych se zeptat neznáte někdo nějakou osvědčenou montáž na plavanou pro anglický splávek a na větší hloubky ? děkuji

Outer - Profil | Po 5.8.2013 9:25:34

Laštec - Profil | Čt 1.8.2013 21:25:39

Ahoj! Poslali bys te mi někdo prosím fotku jak nejčastěji navazujete lov na plavanou?

MrKos - Profil | Pá 2.8.2013 15:34:57

mmmml - Profil | Út 30.7.2013 16:41:41

Ahoj Marku.V neď.jsem se vrátil z 3 denního lovu z pískovny ke které jsem se Tě ptal na vliv splávku v čisté vodě.Po 3 dnech lovu na průb.splávky,cca.6 m od břehu na pravidelně dokrm.místě(kuk+pšenice)a při použití fluorokarbonu a vlasové metody jsem chytil cca.40 kaprů do 50cm.Polarkama jsem viděl větší kapry a amury ale nezabral ani jeden!Chytal jsem na kuku ze sklenice,čistou i s růz.příchutěmi,mega kuku,kuku z krmné várky a halib.pelety,Kde dělám chybu????

MrKos - Profil | St 31.7.2013 10:23:46

Je velice těžké takto popsat kde děláš chybu a v podstatě jsi asi výraznou chybu neudělal, když jsi kapry chytal. Vyselektovat ty velké kapry je těžší a jsou v té vodě především z toho důvodu, že se nedají tak snadno chytit. Zkusil bych změnu nástrahy, lov v noci, míň krmit, chytat vedle krmného místa, přehloubit to a použít těžší olovo, prostě zkoušet ...

bronik - Profil | Út 30.7.2013 18:10:02

Ahoj, jsem začátečník, prut již mám a rád bych se dozvěděl úplně základní univerzální schéma, jak přivázat háček, plovák, broky ...Nevím o tom vůbec nic, jen velmi málo z webu. Díky :)

Hiram - Profil | St 31.7.2013 0:29:38

Doporučuji vyhledat informace na internetu vlastními silami. S termínem "splávek" místo "plovák" se úspěšnost v boji s vyhledávačem rapidně zlepší ;-)

Podzimek - Profil | Út 30.7.2013 15:17:35

Dobry den, nevím jestli tu není již zodpovězen nebo prodiskutovan. Na bazaru byl před časem bič s vymenitelnou špičkou do které se vkládal amortizer podobne jako do odkladacky .nevite kde by se dal sehnat.

Hiram - Profil | St 31.7.2013 0:27:10

Nevím a upřímně ti radím ho ani neshánět :-) Bič je na chytání bez amortizéru a dělička díky povaze lovu se zkrácenou sestavou ho vyžaduje. Nemá smysl se pouštět do experimentů. Sám jsem kdysi neodolal a gumu do biče zkoušel, ale nijak mě to nepřesvědčilo.
Ceny použitých děliček i levných nových modelů jsou oproti dřívějšku hodně nízké, takže by neměl být problém ;-)

mmmml - Profil | Út 23.7.2013 17:44:08

Ahoj.Když chytám na hloubce 4-5m na velmi čisté vodě pískovny,má barva splávku vliv?Můžou ho cílené ryby AMUR a KAPR vidět?Nemám radši zvolit černé brčko?Díky za odpověďJen pro upřesnění,s polar.brýlemi tam vidím do hloubky cca 3m

MrKos - Profil | Út 23.7.2013 19:29:09

Vyjmenované cílové ryby ho viděť mohou, mohou vidět jeho pohyb na hladině, ale spíše si myslím, že při lovu v takové hloubce hraje spíše roli celá řada důležitějších faktorů a brčko bych neřešil. Například kaprovi může v čisté vodě vadit kolmo dolů vedoucí kmenový vlasec atd.

Sopajs - Profil | So 6.7.2013 20:52:20

Ná závodech jsem vyhrál bič, který měří 3 metry a chci se zeptat jestli má vůbec takhle krátky bič nějaké využití ?

lobotomie (fanik) - Profil | Ne 7.7.2013 7:31:20

přijde na to co je o za bič a jak je třeba těžký, ale využít se rozhodně dá k lovu menších ryb, sám 3m bič používám hodně často.