Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

MenFish - Profil | Pá 29.6.2012 21:39:42

Chlapy mam dotaz nevím jaký na vazcoví vlasec hlavní mam 14 maxima dragon uplná spokojenost ale měl jsem shimano navazcoví a hruza děs a katastrofa

MrKos - Profil | So 7.7.2012 13:12:27

osobně používám už pouze Awa Shima HEXA nebo Dragon HM 80 a nemám důvod měnit

http://www.mlsport.cz/navazcove-vlasce/fluorocarbon​/

osamely lovec - Profil | Pá 29.6.2012 17:55:40

Cau kluci.Nevite kde sehnat brocky?Nemyslim ale sadu vice druhu ale pouze jednotlive gramaze (spise tezsi od 0,4gr).Obesel sem uz snad vsechny rybarstvi v okoli ale vsude maji jen sady.Dik za pripadnou odpoved.

MrKos - Profil | So 7.7.2012 13:07:52

v podstatě výhradně používám tyto, mají to v samostatných gramážích a doplňuju si podle potřeby http://www.milobrno.cz/rybarske-potreby-a-doplnky-p​ro-rybareni/broky-v-ampulce-mix

objednej si je nebo navštiv prodejnu této značky

kolesarar - Profil | Pá 22.6.2012 22:03:43

Ahoj, měl bych dotaz na použití splávkové váhy Stonfo. Jedná se mi o následující: Koupil jsem si úplně nový vyvažovač splávků - váhu, kalibrované splávky a kalibrované broky s tím, že si udělám na plavačku nějaké návazce na kostřičky. Problém je v tom, že se mi zdá, že ta váha nějak nemaká. Když vezmu splávek např. 2 gramy a chci ho vyvážit odpovídající zátěží, tak mi jde ta váha ke dnu. Protože se mi funkce váhy nezdála správná , tak jsem zkusil pro porovnání následující: Vzal jsem opět splávek 2 gramy a kalibrovanými broky jsem ho vyvážil přesně na anténku tím, že jsem připevnil broky na tenký vlasec pod splávek přes malou bužírku na konec dříku, prostě klasika. Potom jsem broky sundal z vlasce, připevnil jsem splávek do vyvažovače, broky, kterými byl splávek vyvážený na anténku jsem vložil do talířku přípravku a vložil jsem sestavu do válce. Výsledek? Celá sestava šla šupem dolů ke dnu. Myslím, že jsem patrně funkci přípravku plně nepochopil nebo jsem narazil na kus, který je vadný ( což by mě překvapilo, jelikož s výrobky Stonfo jsem vždy spokojený na max. ). Moc vás tedy prosím o radu co s tím. Děkuji za odpověď.

Hiram - Profil | Ne 24.6.2012 13:50:49

Bohužel, nemůžu poradit, váhu jsem neměl. Jen malou poznámku. Až si budeš dělat udičky a budeš je doma vyvažovat, nechej si je trochu nedovážené. Doladíš to pak u vody. Moje zkušenost je, že pokud jsem vyvažoval doma v bečce úplně přesně, po příchodu k vodě byly splávky převážené. Jestli to bylo rozdílem hustoty vody, nebo splávek za nějakou dobu ztratil část nosnosti, to nevím, ale osvědčilo se mi to.

MrKos - Profil | Po 25.6.2012 8:07:13

mr.B - Profil | Po 4.6.2012 17:12:17

Ahoj dcera (8let)vyhrála na závodech 800kč a já jí za to chci koupit prut na plavanou poradíte mi jaký??

MrKos - Profil | Ne 10.6.2012 16:04:44

nepředpokládám že by někdo zdejší měl bohaté zkušenosti s pruty do 800Kč, ale v otázkách je tady toho hodně - stačí si je přečíst http://www.mrk.cz/search.php3?kde=otazky&kw=prut+na​+plavanou

například ta o "levném prutu na plavanou" a mnoho dalších

Soblos - Profil | Po 4.6.2012 20:48:27

Zdravím, díky za rady co jsem obdržel před tím.
A teď bych se zeptal na nějáké pevné splávky na odhoz. Nemáte nějáké doporučení, myslím konkrétní tipy. Vím, že se píše, že splávek je dost o pocitu a každému se bude chytat lépe s něčím jiným. (jedná se o splávky na stojatou vodu hloubka cca 0,6-1,5m. (mám na mysli splávky spiš kvalitnější ((závodnické)).
Pokud možno tak více tipů, nakoupil bych je jednotlivě (cca do 2000Kč), prozkoušel a zjistil co mi bude vyhovovat. Předem díky.

MrKos - Profil | Ne 10.6.2012 15:59:42

Pro začátek bych asi 2.000 do splávků nevrážel, protože potom skončíš tak že budeš chytat na tři a zbytek zůstane v někde v koutě. Nerozumím přesně formulaci "pevný splávek na odhoz" a předpokládám že prostě chceš splávek na odhoz. Pevný splávek vypadá jinak a pak to není odhoz.
Pro začátek bych doporučil cralusso ufo v gramážích 6,8 a 12g http://www.mrk.cz/tackle.php3?kat=54

Předpokládám že s tím v pohodě pokryješ většinu běžných situací.

SUTTY - Profil | Po 4.6.2012 19:53:45

Díky za odpověd:Ale nevím co bych měl změnit začal jsem chytat na návazec dvanácku a háček dvanáctku a nachytal jsem celkem dost ryb ale najednou žádný záběr tak jsem dal desítku a háček šestnácku a stejně nic a kousek vedle frajer tahal jednu za druhou a po závodech jsem zjistil že ten chastník chytá závodně tak to bude nejspíš o krmení a nebo o hloubce protože on chytal zhruba na 1,5m a já ani né 1m tak pak nevím co dělám špatně je pravda že chytání na plavanou se věnuji teprve krátce tak se budu muset ještě hodně učit.Můžeš mi doporučit nějaké krmení na rybníky cílová ryby cejn na 5 hodinové závody.Zatím děkuji s pozdravem Sutty

MrKos - Profil | Ne 10.6.2012 15:50:54

V krmení bych problém primárně nehledal. Pokud použiješ jakékoliv ostřejší krmení a nepokazíš ho při vlhčení tak to bude šlapat. A v kombinaci krmení s živou složkou, dostřelovanými červy na lovné místo, dobře změřenou hloubkou, perfektně vyváženým splávkem a vyladěním celé sestavy (vzdálenosti zátěže od háčku, velikosti zátěže případně propadu atd.) tak aby to šlapalo bych problém neviděl ani ve vlasci 0,12 a háčku č.12.
Chce to především roky zkoušení a mnoho hodin u vody aby jsi dokázal konkurovat chasníkům co toto mají již za sebou.

specialized - Profil | Po 4.6.2012 22:42:03

Dobrý večer, mám otázku: existuje núdzové riešenie upevnenia wagglera napevno bez T-adaptéru?

Hiram - Profil | Út 5.6.2012 10:24:27

Napadá mě například cvaknout malý broček nad a pod wagler. Používám to na nepředvážené waglery, když chytám blízko. Na prudké nahazování to nemusí stačit.

lobotomie (fanik) - Profil | St 6.6.2012 5:55:12

nebo tzv omega adapter, jedná se v podstatěo drátek v délce cca 1,5 cm a uprostřed je vytáhnutý do obloučku a případně až do jednoduché smyčky - dá se to udělat např z kancelářské sponky

SUTTY - Profil | Ne 3.6.2012 14:13:16

Dobrý den chtěl bych poradit jaký posilovač použít do krmení abych přilákal ryby na krmné místo jedná se především o bílou rybu.Poslední dobou nemůžu udržet ryby i když zastřeluji červy.S pozdravem Sutty

Hiram - Profil | Ne 3.6.2012 21:00:20

Hledal bych problém někde jinde. Posilovač na malé bílé ryby funguje spíše odpudivě. Otázka je jestli z místa opravdu odjedou nebo jen přestanou brát. Pokud jich tam není moc hrozí i překrmení. Pokud jsou větší nebo je jich tam víc a přestanou brát, chce to změnit něco na udičce.

Alik123 - Profil | Pá 1.6.2012 7:10:20

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na lov amura z hladiny na kus pečiva (rohlík, chleba) je možnost čekat záběr i přes den nebo pouze po setmění? Kolikátku bych měl mít sílu vlasce? Děkuji,

Hiram - Profil | Pá 1.6.2012 13:25:05

Možné to je. Dokonce je to i celkem dost možné. Vlasec pod 0,20 - 0,22mm, nemá smysl.

Buky1997 - Profil | Pá 1.6.2012 8:51:38

Ahoj rybáři, mám dotaz jaká návnada je podle vás nejučiinější......když chytám na plavanou?

Hiram - Profil | Pá 1.6.2012 13:23:19

Larvy hmyzu řádu Diptera, podřádu Brachycera, konkrétně čeleď Muscidae nebo Sarcophagidae, či jiná.