Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

Dáca - Profil | So 24.12.2011 11:04:26

Zdravím všechny návštěvníky MRKu je mi 13 let a chtěl bych se zeptat co říkáte na tento prut: http://www.tropicliberec.cz/matchove-2/prut-shimano​​-alivio-bx-match-390
Děkuji všem co mi poradí

MrKos - Profil | So 24.12.2011 15:29:31

Zde v poradně je poměrně malá pravděpodobnost že někdo chytá zrovna s tímto prutem a i když ano tak jeho názor ještě zcela nutně nemusí vyjadřovat jak to s tím prutem skutečně je. Doporučuji si přečíst např tyto otázky:
http://www.mrk.cz/search.php3?kde=otazky&kw=shimano​+alivio+bx+match

a pokud by to bylo málo informací tak pomocí vyhledávače zde na MRKu najít otázky další - je jich tu na toto téma celá řada.

kapr009 - Profil | Čt 22.12.2011 8:32:55

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat chci chytat s boloňkou a nevím jestli je tahle boloňka dobra http://www.pro-rybareni.cz/produkt/prut-mikado-fish​unter-bolo-600-idealni-na-dravce/ Dík za odpověď.

Hiram - Profil | Čt 22.12.2011 9:48:50

Tu si nekupuj, je moc těžká, chytání by bylo utrpení.

lobotomie (fanik) - Profil | Čt 22.12.2011 12:53:30

Je to těžší boloňka i když vzhledem k její ceně je váha dobrá, nicméně pokud je mi známo tak jsou nyní stejně vyprodané.
Chytat se s ní dá, jde o to na jaké chytání to chceš... pokud by mělo jít o aktivní couračku kolem řeky tak to bude trochu posilovna, pokud o statický lov na jednom místě tak na té hmotnosti zase tolik nesejde.
Zrovna v pondělí si jeden pán u nás koupil dražší boloňku s poloviční váhou, v úterý si přišel i s nastrojenou boloňkou pro červy a měl na ni snad půlkilovej naviják... tu váhu bych bral v potaz, ale zase tolik neřešil ;)

Hiram - Profil | Pá 23.12.2011 22:09:10

Podle Tvé karty ti je 12 let. Fanik má možná pravdu, ale je rozdíl jestli by s ní chytal 100kilovej chlap nebo maldej kluk. Předpokládám, že o statický lov nemáš zájem. Chceš chytat na střední a lehké splávky na řece, menší a střední bílou rybu a sem tam kapříka.
Doporučuju Ti koupit si klidně kratší prut ale lehčí.

herinek - Profil | Ne 11.12.2011 16:30:49

V jakém jarním měsíci začínají brát líni? na vodách s hloubkou max 1m?

Outer - Profil | Ne 11.12.2011 18:33:32

od rozmrznuti

dundji - Profil | Ne 4.12.2011 22:55:21

Zdare chtel bych se zeptat jaká delká prutu je nejlepší. Jestly 330 cm nebo menší. Děkuji

MrKos - Profil | Po 5.12.2011 15:10:40

na plavanou používám 3,9 až 9m

kratší pruty ne

Marthus - Profil | So 3.12.2011 16:31:42

jeste k predchozímu dotazu je lepsi delka 3,3 nebo 3,6 m ?

MrKos - Profil | Po 5.12.2011 15:09:56

z uvedených určitě 3,6m

Marthus - Profil | So 3.12.2011 16:21:05

Dobrý den,mohu se zeptat je tento prut vhodny pro zacinajiciho plavačkaře ?Shakespeare Omni-X Match 3,6m
a jake jsou vyhody a nevyhody keramickych ocek ktere tento prut ma ?? teprve zacinam s plavanou

MrKos - Profil | Po 5.12.2011 15:09:37

prut neznám avšak bude odpovídat ceně takže spíše nižší kategorie ... pro začátek stačí

keramika v očkách má obecně nízké tření a slušnou životnost

raušík - Profil | St 30.11.2011 22:24:30

Ahoj chytám na malém potoce,(je to pstruhovka) tak se tam smí jenom s rostlinou návnadou a já používám jenom rohlík neznáte nějakou jinou nástrahu? Kromě kukuřice. Děkuji

Hiram - Profil | So 3.12.2011 0:32:55

Docela úspěšné bývají kroupy.

sumáč - Profil | Čt 1.12.2011 14:50:08

Zdravím chlapy,nevím jestli se ptám zrovna tady dobře(Lov na dírky jsem tu nenašel), ale potřeboval bych poradit co se týče lovu ryb na dírkách. Budu letos chytat pstruhy-chtěl jsem se zeptat jakou délku prutu preferujete, na nettu jsem našel pruty od 49 do 100 cm na dírky. Takže nevím.....A pak ještě vyrazíme na štiky a mám další dylema? Používají se na lov dravců na dírkách stejné pruty, nebo by měli být tvrdší(pokud se vyrábějí) Díky za rady a poprosím Vás o pár typů, či značek, popřípadě něco co se týče lovu dravců na dírkách. Díky a Petrův Zdar.

lobotomie (fanik) - Profil | Čt 1.12.2011 19:11:17

každý preferuje něco jiného, osobně například pstruhy a siveny rád chytám na jemnější sestavy (vlasec 0,10), protože mi to dovoluje v případě chuti a potřeby přejít na velmi jemný lov plotic cejnků apd., takže preferuji Ultra Light pruty a ty jsou většinou jen v 50cm.
Naopak na běžně velké štiky je lepší spíš prut s Medium akcí a na velké příšery určitě Heavy.
Pruty na dírky mám dva ultralight, jeden medium a jeden heavy - nemusím nad ničím špekulovat a není to zase tak velká investice a hlavně pak nemusím v mrazu, sněhu a na ledě nic převazovat. =)
Pokud jde o tip na typy ;) - tak třeba:
http://www.pro-rybareni.cz/kategorie/pruty-a-prislu​senstvi-na-dirky/

Zbyřa - Profil | St 30.11.2011 16:24:32

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli máte někdo dobré zkušenosti z létajícím hmyzem na kapry atd.. Diky :-)

Hiram - Profil | St 30.11.2011 22:09:07

Pouze ve stádiu larev :-)
Kapr je ryba kterou si krmením naučíš na leccos (hrách, lanšmít, boilis,...). Ale proč se zaobírat hmyzem? Věřím že při chytání na šoulačku by to mohlo mít smysl, ale stejnou službu udělá stejně dobře i rohlík. A pozor na to, některý hmyz by mohl být i chráněný (některé vážky, čmeláci,... )...

lejdula - Profil | St 30.11.2011 9:24:44

Tak cenově bych to viděl asi do 1000,- a cílová ryba je cejn a plotice. Vysoké napětí a stromy tam nejsou. A je někde na netu k vidění to uchycení?

MrKos - Profil | St 30.11.2011 11:44:21

Osobně bych tam volil bič 9m protože se s ním ještě slušně zachází a 10m už mi připadá takové rahno avšak je to hodně o ceně. Koncovka pro uchycení vlasce např. zde a normálně smyčkou http://www.fishpredator.cz/www-fishpredator-cz/esho​p/49-1-Produkty-STONFO/0/5/3943-Koncovka-na-spicku-​bice-1-25-mm

lobotomie (fanik) - Profil | St 30.11.2011 14:07:07

problém je, že za 1000 Kč 9m bič ve slušné váze nekoupíš
Takže to skončí u 7m např.: http://www.pro-rybareni.cz/produkt/bic-robinson-gal​axy-pole-mx-70-10/
ten snese i začátečnické chyby a hrubší zacházení