Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

lejdula - Profil | Út 29.11.2011 22:04:24

Dobrý den, chtěl bych si pořídit bič, ale nevím jakou délku atd. Chytat budu převážně na Dyji 7 což je Novomlýnská nádrž. Poradíte mi prosím jaká délka a váha je ideální? A jak se na bič upevňuje vlasec? Děkuji za odpověď

lobotomie (fanik) - Profil | Út 29.11.2011 22:12:35

Primárně je to o penězích, o cílových rybách a o situaci na oblíbených místech (někde jsou stromy a vysoké napětí a jinde ne). Osobně bych volil 9-10m bič ale nejméně 7m.
Způsobů přichycení vlasce je několik, nejjednoduší je konektor. chtělo by to více konkretizovat otázku - viz první dva body

Jirka 24 - Profil | Čt 24.11.2011 13:04:12

Dobrý den, chci se zeptat, jaký je Váš oblíbený (chcete-li jaký používáte) vlasec (od jaké firmy, typ) na návazce ve slabších průměrech (0,08 případně 0,10) při chytání na průběžného angličáka na stojaté vodě. Za odpovědi Vám předem děkuji.

lobotomie (fanik) - Profil | Čt 24.11.2011 13:20:44

Myslím si že co rybář tady to jiný vlasec, každý má své oblíbené - u mě je to např. Professional Van Den Eynde a u někoho jiného to bude úplně něco jiného...
Pokouším se vydedukovat co dotazem sleduješ, jestli jde o to že ti návazce těchto průměrů při lovu praskají, tak často je zásadním činitelem vhodný prut a dobře nastavená brzda navijáku

bořek.ř - Profil | Út 18.10.2011 14:37:57

poradíš mi naký jiný, lepší a levnejší.dík

lobotomie (fanik) - Profil | Čt 20.10.2011 12:18:55

bořek.ř - Profil | St 19.10.2011 12:05:56

čau,dá se chytit na bič velký cejn .(bič bez gumi) dík za odpověď

lobotomie (fanik) - Profil | Čt 20.10.2011 12:18:04

na bič se dá chytit jakákoliv ryba, tedy i cejn velký

vladko730 - Profil | St 19.10.2011 0:19:56

Zdravím vás.

Dokedy sa dá loviť karas, dokedy berie? Myslím tým, počasie resp. teplotu. Vďaka za odpoveď.

lobotomie (fanik) - Profil | St 19.10.2011 0:35:07

těžko říct... pamatuju si jedny závody na dírkách z poslední zimy, kde jsem dobře zabodoval právě na karasech, nechci tvrdit že berou opravdu pořád, ale dají se chytat téměř pořád a hlavně pak na hlubších vodách

bořek.ř - Profil | Út 18.10.2011 14:25:05

čau, chci si koupit nento 4m bič http://www.rco-fishing.cz/eshop/prut-milo-chromium-​winner-2002 a nevim jestli je dobrej.dík za odpověď.

Hiram - Profil | Út 18.10.2011 14:34:58

Jsou ale i mnohem lepší a levnější biče než tento. Model špatný není. Konkrétně za tu cenu z odkazu bys mohl mít jinde dva :-)

Misho - Profil | Čt 13.10.2011 14:55:21

Zdravim vsetkych, a zaroven prosim o radu. Chcel by som kupit pevny bic s dobrou akciou a mal by sluzit hlavne na lov vatsich ryb (pleskac, kapor), tak do 8m. Neviete nieco dobre poradit? Zijem v Anglicku a tu uprednostnuju delicku viac nez kdekolvek inde. Este som tu nikoho nevidel chytat na bic. A nie je ich jednoduche kupit. To co je v ponuke je na velmi malu rybu. Nevie mi niekto poradit nieco konkretne co zvladne aj velku rybu bez nejakych velkych problemov. Casto tu natrafim na vacsich kaprov co sa zlakomia na nastrahu ponukanu malym pleskacom. Aj na velmi malych sukromnych vodach je ich tu viac nez dost. Viete si to potom predstavit. Nedavno som kupil pevnu delicku velmi dobru na vacsie ryby (maver jurassic carp margin pole) ale delicka mi nevonia. S bicom je to zaujimavejsie. Na cene velmi nezalezi. Na vahe urcite ano. Vopred dakujem.

lobotomie (fanik) - Profil | Čt 13.10.2011 15:27:30

v Anglii by neměl být problém s Garbolinem - přesněji bič Garbolino Marancia, ale určitě ne kratší než 8m, protože to se potom kapři zdolávají poněkud hůře ;)
Vtip je v tom že u delších marancii musíš co nejrychleji po záběru dostat špičku biče co nejvýš a kapr se pak vyhoupe na 1/3 prutu podobně jako na amortizátoru v děličce, pokud vím tak tohle je jediný bič, který to opravdu zvládne a lze na něj použít i silné vlasce (0,16-0,18 apd.).

Adam44 - Profil | Po 10.10.2011 21:52:17

Dobrý, deň so z toho bezradný čo je lepšie na lov kapra ale aj bielej ryby ale viac toho na toho kapra, http://www.red-fish.cz/prut-o daiwa-aqualite-power-match-39m-p1285 ??? alebo http://www.shop-rybky.sk/?p=productsMore&iProduct=1​686&sName=Prut-DAIWA-Aqualite-Sensor-Float-4.20m-10​-35g ?? som z toho bezradný. Ak poznáte lepšie prúty v cene 70eur alebo 1900Kč tak kludne prosím napíšte link.
Predom ďakujem za rady

Hiram - Profil | Út 11.10.2011 9:03:52

Je to jednoduché, jestli chceš chytat kapry vem ten první, jestli bílou rybu a velké cejny ten druhý. Jestli chceš udělat kompromis tak vyber podle toho jestli rád chytáš jemněji či hruběji. Oba pruty v pohodě zvládnou zastoupit i funkci toho druhého. Osobně bych bral Sensor float - jemnější špička je výhoda, rád chytám jemněji a taky je o kapánek delší.

Rey0 - Profil | St 5.10.2011 21:27:38

Dobrej, chci se zeptat, o víkendu jdu na né dlouho zarybněnej rybník( spíše kapři), a nemá být zrovna dobré počaší, mohli by jste mi poradit s návnadou?
díky

MrKos - Profil | Čt 6.10.2011 10:25:02

Zatím je stále dost teplo a voda taky teplá (kolem 16st) na to aby kapr reagoval docela dobře. Doporučil bych hrubší kaprové krmení, půl litru živé, kukuřici případně nějaké vařené zrní, konopí, řepku, cokoliv.

zelenáč007 - Profil | Pá 30.9.2011 7:40:30

dobrý den, chodím chytat s matchkou a wagglerem. Zkoušel jsem chytat na pařenou housku, ale př odhozu třeba na 20m mi často pařená houska upadne. Jak pařenou housku upevnit na háček, abych měl jistotu, že tam bude držet? Máte na to nějaký fígl? Popř. existuje jiná podobná nástraha která by na háčku dobře držela?

Hiram - Profil | Pá 30.9.2011 20:38:28

Je to jednoduché, housku musíš napařit správně a hlavně potom dobře slisovat. Vznikne opravdu houževnatý plátek který na háčku drží. Eventuelně se dá slisovat jen proužek z části rohlíku a zbytek nechat načechranější, aby se zachovala atrakční vlastnost housky.
Doporučit také můžu "uzavřít" háček například pinkou nebo červem, je velmi odolný a přidrží rohlíček na háčku. Také správný typ háčku, ideálně tlustý drátek pomůže. V neposlední řadě správná technika nahazování.
Jako alternativa se používá dortový oplatek, ale pochybuju že drží lépe. Nebo zkus marschmelow. Další možnost, ale nevím jestli bude odolnější je kousek čerstvého toustového chleba vykrojeného speciálním vykrajovátkem. (alternativně dutou částí "krajonu")