Plavaná
Hlavní poradna pro plavanou
Moderátoři - poradci: MrKos, Hiram, Outer, Match Angler, lobotomie (fanik).
Mikka - Profil | So 21.5.2011 11:38:50
Zdraví Michal
Hiram - Profil | So 21.5.2011 19:16:57
Pokud jde o vyvážení, kup si nějaký pořádný angličák, ať máš jistotu, že nesaje vodu apod. Např Cralusso Dart. Správně jej uchyť do Téčka. Potom podle sestavy, kterou chceš použít rozmístíš broky. Budeš dovažovat řekněme 2g, tak si vezmeš cca 6x broček 0,33, nacvakneš jich 5 asi 15cm nad návazec, nahodíš (nezapomeň, že když budeš vyvyžovat na mělčině je to víš k čemu). Dál podle toho jak bude spálávek vyvážený přidáš buď ten šestý broček nebo jiný menší přímo ke spoji návazec kmen. Nic na tom není a kdo to nezvládne, měl by... "trénovat" :-)
Měření hloubky je možné více způsoby. Nějaký odhad kolik vody v místě lovu budeš mít. Nastavíš hloubku cca o půl metru větší a nahodíš do měřeného místa. Teď by měl splávek čouhat z vody protože všechny broky leží na dně. Postupně budeš ubírat hloubku, až se hlavní zátěž dostane nade dno což bude na splávku vidět a pak už jen zkoriguješ podle toho kde chceš mít nástrahu při lovu. Další možnost je přímo na háček nacvaknout velký brok (1g) a nastavit menší než předpokládanou hloubku. Splávek se poté bude potápět zcela pod vodu a ty budeš přidávat hloubku dokud ji nevyměříš přesně. S tímto systémem se bude hůř nahazovat. Hrozí také poškození návazce. Pak jsou další možnosti jak měřit hloubku přímo s použitou sestavou. Však Tě napadnou. Eventuelně není vůbec od věci s sebou nosit další prut s pevným splávkem a naměřit si hloubku s jeho pomocí. Zásadní věc je strefit se pokaždé do stejného místa. Jinak to nemá sebemenší smysl. Kámen úrazu bych viděl zřejmě zde :-)
Hodně štěstí
Salouš - Profil | Po 16.5.2011 22:22:45
lobotomie (fanik) - Profil | Po 16.5.2011 22:36:58
pumba - Profil | So 7.5.2011 19:12:22
MrKos - Profil | Čt 12.5.2011 19:58:08
solex - Profil | St 11.5.2011 13:28:12
na řeku tipu svratka ve spodních pasážích ,kde je stálý proud , a spíš ta lízátka ,nebo
ta cralussa ? , chytat budu jak s bičem 6 m ,tak s klasickou matchkou 4,2
díky r.
Hiram - Profil | St 11.5.2011 21:09:43
S matchkou o délce 4,2m s nimi můžeš chytat pokud nebudeš zabroděný ve vodě tak 3-3,5m od břehu. Jsi si jistý že umíš být na břehu tak potichu, aby sis tak blízko nevyplašil šupináče, tedy za předpokladu, že v té vzdálenosti už nějací jsou? A s bičem 6m... hmm dejme tomu, že se ti na těch cca 5m, což je realita kam s tím bičem dosáhneš podaří najít místo 3m hluboké. To znamená, že budeš mít mezi splávkem a bičem cca 2,5m vlasce. Předpokládejme tedy, že nemáš bič na lov ouklejí a drobotiny a jeho špička nebude prohnutá jako luk. Víš jak blbě se ti bude chytat? Strašně...
Pokud na to máš chuť pořiď si odkládací bič (děličku). Pak si to na řece užiješ jak nikdy. Jestli nejsi přesvědčený, že máš dost blízko u břehu dost hluboká místa, tak aby mělo smysl v nich chytat, kup si od Cralussa raději splávek Surf. Není to kdo ví co, ale 100x lepší než lízátka (v tomto případě). Gramáž se i se znalostí konkrétní řeky odvíjí od aktuálního průtoku a konkrétního místa, hloubky, počasí, cílové ryby atd.
Obecně jestli do toho přece jen půjdeš... klasika se hůře ovládá a není tak citlivá jako produkty od Cralussa, ale má některá specifika díky nimž ještě pořád přežívá. Bubble je určený k proplavávání a mírnému zadržování. Torpedo k úplnému zastavení. Torpedo tuning také, s tím že na něm bezprecedentě vidíš zvedáky. Na experimentování s bičem a matchkou snad ještě tak ten bubble. Pokud bude velice mírný proud nemá to vůbec smysl, tedy snad tak od gramáže 5g - 7g - 10g víc už je asi taky nesmysl.
Hodně štěstí přeju... a ne, že budeš říkat, že lízátka jsou na nic, když se ti s nima nebude hned dařit.
RK - Profil | Pá 6.5.2011 15:37:17
MrKos - Profil | Pá 6.5.2011 19:41:04
K otázce: někdy používám olovnici na háčku pro hrubé změření hloubky, montáž mám vždy dováženou předem takže před měřením hloubky a pak dolaďuju postupně až se mi líbí jak to šlape. Také lze docela slušně měřit hloubku odejmutím kroužků na splávku nebo zvýšením nosnosti pomocí vysouvací antény. Osobně mám nejraději napíchnutýho červa na háčku a pozorovat co to dělá... Podle toho upravuju až se trefím a to nejen háčkem přesně na dno, ale i rybám do chuti která ne vždy je stejná.
RK - Profil | Pá 6.5.2011 14:33:07
Krmení Traper vody stojací,živá-b.červy.Kolik hlíny dát,jaký poměr?
Díky
MrKos - Profil | Pá 6.5.2011 15:09:51
pfly - Profil | Čt 5.5.2011 9:18:57
MrKos - Profil | Čt 5.5.2011 9:26:02
Vzdálenost olova od háčku nebo délku forpasu atd. lze velice těžko posuzovat takto od klávesnice a je potřeba to zkusit, zkoušet a opakovaně ověřovat ... někdy platí že stačí 20cm a někdy je 80cm málo.
Dominátor - Profil | Út 3.5.2011 20:45:19
Hiram - Profil | Út 3.5.2011 21:38:47
HPavelH - Profil | Út 19.4.2011 8:01:56
MrKos - Profil | So 23.4.2011 20:26:54
ono to pak vzlíná, různě se vznáší a rybu drží
montáž propadovou tedy většinu zátěže ve splávku nebo hned u něj, návazec volně klesající nebo může být zatížen obratlíkem či bročkem do 0,1g
toxik - Profil | Út 19.4.2011 20:26:43
MrKos - Profil | So 23.4.2011 20:22:50
obvykle tím závažím bývá olovnička, broček, kukuřice, cokoliv co je tak těžké aby splávek potopilo... na řece je vhodná ta olovnička
Kde to žije - plavaná
10:41NNaviják Centrepin 5900
StNKlub přátel Bolognese 1768
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
PáNSamo domo splávky 1923
. . . NPrak na krmení 243
. . . NBoloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . NBolognese 5/6 m 5
. . . NColmic nebo Sportex? 3
. . . Nvlastnosti prutu 7
. . . NCo je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - plavaná
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
11.7.Rybářské závody -Stare Sedliště
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
29.8.Rodinné dětské závody 29.8. -...
3.10.Rybářské závody Bylany Podzim
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










