Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

Zapy - Profil | So 16.4.2011 18:55:53

chci se zeptat jesti je dobré používat na plavanou přívlačoví prut?

lobotomie (fanik) - Profil | So 16.4.2011 18:59:13

to jsou v poslední době otázky...! samozřekjmě se použit dá, stejně jako se dá použít plavačkový prut na přívlač nebo hrábě na rytí a rýč na hrabání listí

adband - Profil | Pá 15.4.2011 15:06:21

Idem teraz niekedy chytat na rybnik a samozrejme na plavanu som ešte amater :/ neviem ešte co by som mal tak zobrat na plavanu neviem treba mi plavak kolko gramovy približne ?? potom olovka kolko gramove ?? poradte mi co si myslite o tom vy !! pls :) a ešte mam dotaz silon aky hruby ?? poradte :/

MrKos - Profil | Pá 15.4.2011 16:37:16

Nevím co to je za rybník a jaké máš vybavení takže odpovím jak v tomto chladném počasí chytám kapry nebo cejny na rybníce já. Jsou dvě varianty: něco delšího jako boloňka či bič mezi 7-9m, pevný splávek vhodného tenkého tvaru (ne kulatý) do 1g, kmenový vlasec 0,15, forpas 0,08-0,10 a druhá varianta něco kratšího jako match, telematch 4,2m, splávek anglán 3-10g podle toho jak daleko potřebuju chytat, vlasec opět kmen 0,15, návazec 0,08-0,10

olovo samosebou podle toho jaký je to splávek a kolik toho unese... tedy na splávek 1g počítej s tím že to unese olova cca 0,90-0,95 g + obratlík + háček + nástraha ... a v tomto počasí není špatné to vyvážit tak aby 5 červů splávek už potopilo, 3 červi nepotopili

riper - Profil | St 13.4.2011 21:46:48

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je vhodná 5 metrová boloňka pro lov s menším waglerem? Prut je poměrně rychlý a není to žvejka. Lovil bych tímto způsobem max. 10 metrů od břehu. Jsem v "hlavním poměru" kaprař a plavanou mám jen jako malé rozptýlení, takže se vám bude zdát dotaz asi hloupý... Předem díky za odpověď.

MrKos - Profil | Čt 14.4.2011 14:06:16

Vhodná určitě není což však neznamená že takto chyt nelze. Je to takové neohrabané chytání, neohrabané potápění vlasce, není to ono. Na druhé straně pro lov 10m od břehu stačí 3g anglán a ten se tam dá nahodit čímkoliv takže to půjde.

byz - Profil | Čt 14.4.2011 12:39:15

prosím o radu, rád bych zkusil plavanou na bolonezku, prosim o typ na délku, a vhodný naviják, velikost, typ, brzda, díky

MrKos - Profil | Čt 14.4.2011 14:04:25

šel bych do 6-7m, naviják 25 - 30 s bojovkou což mi třeba vyhovuje, někomu zase vyhovovat nemusí

jkros - Profil | Út 12.4.2011 16:19:32

Zdravim, malej rybnicek osazeny pstruhem duhovym , jak na nej?Jakou nastrahu a sestavu? Premyslel jsem o lov predvazenym ang splavkem na propad bez koncoveho brocku na masne cervi, hloubka se vsak pohybuje pouze 1,3 -1,5m , ma propad v takove hloubce cenu, pripadne jakou montaz nebo nastahu by jste me doporucili, lovit ze dna atd..

lobotomie (fanik) - Profil | Út 12.4.2011 17:28:31

lépe to vlastně ani vymyslet nejde, ale ten broček tam určitě být musí
střílet červy, nahazovat za lovné místo, nástrahu nechat vyklesat a když nepřijde záběr, tak o 30cm potáhnout - nechat vyklesat atd. stále dokola

mimoń - Profil | Út 5.4.2011 20:27:10

zdravím chtěl poradit nějaký navazec z jara na líny

Outer - Profil | St 6.4.2011 23:44:18

Asi 30cm dlouhý z vlasce

maraske - Profil | Út 29.3.2011 21:33:11

Doporučíte mi nějaký proutek do 10g? chtěl bych se vejít do 500kč naviják mam

Hiram - Profil | So 2.4.2011 23:53:10

Doporučuji opatřit si za 500Kč váhu s přesností 0,1g. Potom návštěvu nějakého rumiště a odřezání větve černého bezu o hmotnosti do 10g. Popřípadě dobře poslouží i "lebeda".

Prosím, zadávejte své dotazy přesněji. Není možné smysluplně poradit když nevíme co chcete. Dále za tuto cenu bych hledl spíš v bazaru...

Zapy - Profil | So 2.4.2011 20:16:14

zdar chci se zeptat je těžké si udělat doma plavačkoví sedadlo jak maj zavodníci ? bratr to zvladne je vyučenej..:-)

Hiram - Profil | So 2.4.2011 23:49:22

Ahoj, do téhle prácičky jsem se pustil před nějakým rokem a můžu pouze vřele doporučit! Když se občas podívám na ceny a kvalitu zpracování těch "profesionálních" chce se mi brečet nebo zvracet. Něco málo je vidět na mých fotkách. Popřípadě přidám podrobnější. Nesporná výhoda je přizpůsobení si bedny přímo vlastním potřebám. Pokud je k dispozici dílna nebo šikovný člověk :-) jde to docela rychle a levně.

Zapy - Profil | Út 22.3.2011 15:00:46

zdar chci se zeptat jaké krmeni zvolit v počasí 10+stupnu tet v březnu/v dubnu a kolik asi a jestli je tet dobré chytat na bič dik chtěl bych jít na stoják a jak na řeku s tim krmenim? dik..

MrKos - Profil | St 23.3.2011 20:43:05

Lorpio, traper, senzas, boland, cokoliv co máte u vás na krámě, na řeku jedna k jedné s hlínou, půl litru živé do toho a nachytáš v podstatě všude a všechno. Množství by mělo odpovídat aktivitě ryb, velikosti vody a na řece není problém tam toho vyházet kýbl a ryby to přesto vymetou a zase odjedou.
S bičem to na řece jde pěkně pokud máš odpovídající délku (7-9m), na stojáku to samé pokud do toho nevlítnou velcí kapři. Bez zkušeností bych to zkoušet spíše nedoporučoval.

axel82 - Profil | St 23.3.2011 18:52:26

ahoj, potřebuju pora´dit. jdu na závody tak potřebuju krmení. jaký druh byste mi doporučily. budu chytat na plavanou. díky

MrKos - Profil | St 23.3.2011 20:39:05

Přesně tato otázka tu padla asi 36x takže doporučuji přečíst předchozí dotazy a odpovědi. Stručně: jakoukoliv ostřejší hotovku na stoják, naředit hlínou a půlitru až litr živé do toho.