Plavaná
Hlavní poradna pro plavanou
Moderátoři - poradci: MrKos, Hiram, Outer, Match Angler, lobotomie (fanik).
carp team přelouč - Profil | Čt 17.2.2011 19:09:03
Popr. mi zaslete nejake nakresy
lobotomie (fanik) - Profil | Čt 17.2.2011 19:19:19
nákresy žádné nevlastním
hofri - Profil | St 16.2.2011 21:30:03
MrKos - Profil | Čt 17.2.2011 14:28:28
Na nějaké záběrové broky apod moc nehraju, torpilka, bročky na dovážení a vše dolů. Hodně záleží na proudu a hloubce, někdy je žádoucí dát broček i na forpas aby to nástrahu lépe přikurtovalo ke dnu.
lobotomie (fanik) - Profil | Čt 17.2.2011 18:25:43
mockrát jsem viděl italy s boloňkama, kteří měli krásné pravidelné řetízky bročků na boloňkách rozmístěné na celou chytanou hloubku (klidně i 3m) a díky tomu byli jediní kdo chytal ryby (řeka).
Pokud chytám velké cejny na děličku, tak je často lepší soustředěná zátěž a na delším návazci 40-60 cm ještě kontaktní broček (žalovníček), hlavní zátěž je pak co nejtěsněji nade dnem a kontaktní broček s návazcem na dně.
Při chytaní na proplavání (bič, dělička, odhoz) takových ryb, jako jsou ostroretky, podoustve, malí cejni, skaláci, plotice je dobré mít zátěž rozdělenou do dvou bodů - návazec 30cm, který se při popuštění šoulá polovinou po dně, u spojky návazec kmen 1/5 až 1/4 celkové zátěže a 20-40cm (podle situace) nad spojem zbytek zátěže, při nadržení se pak nástraha nadzvedává nade dno ve směru proudu před splávkem a v tom okamžiku také přichází většina záběrů.
Pro každou situaci i techniku je prostě vhodnější něco jiného
Na stojáku je také více možností
Markéta V. - Profil | St 16.2.2011 21:35:16
Outer - Profil | Čt 17.2.2011 13:53:09
lobotomie (fanik) - Profil | Čt 17.2.2011 18:12:19
slávista - Profil | St 16.2.2011 17:16:39
Kdybych chytal klasicky na kurku a hodil to na vodu, tak mi to dolitne dosti malo, ale ja potrebuji na delsi hody. Drive jsem volil klasicke prubezne oluvko zarazku asi tak 2 metry od hacku a pote navazany hacek s napichnutou kostkou chleba. Po nahozeni do vody mi kurka vyplavala pekne jak jsem chtel, ale problem byl v tom, ze kdyz jsem nahazoval a mel jsem dlouhy navazec temer dvoumetrovy spatne senahazovalo jelikoz jseem mel oluvku se zarazkou temer i spicku prutu a tak byhc od vas chtel poradit nebo odkazat abyc videl jaky koncovy navazec zvolit na mlaskacku tak abych mohl i do vetsich vzdalenosti nahazovat. Diky za vycerpavajici dotaz :)
MrKos - Profil | St 16.2.2011 20:23:11
Když už jsme v plavané tak lze taky použít pevně uchycený předvážený splávek který kůrku donese spolehlivě za hranici 50-60m což většinou dostačuje. Nastavení hloubky ( vzdálenosti kůrky ) od splávku už je na místních podmínkách a lovené rybě. Ve hře je i kulové plovátko napuštěné vodou takže těch variant je celá řada.
michec - Profil | So 12.2.2011 12:33:28
Hiram - Profil | So 12.2.2011 18:35:13
K problému: doporučuji rovněž feeder a kousek rohlíčku.
maly.kluck - Profil | So 12.2.2011 11:29:58
MrKos - Profil | So 12.2.2011 12:26:16
Barina.t - Profil | Pá 11.2.2011 10:17:17
Hiram - Profil | Pá 11.2.2011 22:28:21
Je třeba si uvědomit, že takové splávky se primárně používají pro lov s bičem, odkládacím bičem nebo bolonězkou. Matchka je velice úzce profilovaný prut na průběžné splávky typu wagler.
Nejlíp uděláš když si koupíš boloňku tak 4-5m spíše středně tvrdou
prochi - Profil | Pá 11.2.2011 20:16:11
Hiram - Profil | Pá 11.2.2011 21:56:27
Tvůj dotaz je zcela vytržen z reality a nedá se na něj odpovědět v rozsahu této sekce MRK.cz. Nastuduj si něco málo článků, doporučuji třeba ty které mám na svém zdejším blogu (najdeš v mé klubové kartě). Potom se zeptej na konkrétnější situace.
Poku to chceš opravdu polopaticky: pevný splávek na stojaté vodě, na hloubce do 3 metrů - 2,5g. Na hlubší vodě až 5g. Na řece podle průtoku 3, 5, 8g. Klouzavé splávky tzv. angličáky nebo waglery 12g. Zátěže vždy tolik aby ze splávku vykukovala nad hladinu pouze barevná anténka. V případě jejího rozdělení na více barevných segmentů pouze ta poslední část.
Petrův Zdar
bajas - Profil | Čt 10.2.2011 14:50:44
MrKos - Profil | Čt 10.2.2011 15:46:36
Jestli teleskop nebo děličku ? asi co komu více vyhovuje a sám bych si dnes možná spíše pořídil teleskop protože se to jen vysune a je to.
Hiram - Profil | Čt 10.2.2011 21:03:36
Majsher - Profil | Út 8.2.2011 12:15:38
MrKos - Profil | Út 8.2.2011 12:27:14
Kde to žije - plavaná
ČtNaviják Centrepin 5901
StKlub přátel Bolognese 1768
SoRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
PáSamo domo splávky 1923
. . . Prak na krmení 243
. . . Boloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . Bolognese 5/6 m 5
. . . Colmic nebo Sportex? 3
. . . vlastnosti prutu 7
. . . Co je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - plavaná
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
11.7.Rybářské závody -Stare Sedliště
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
29.8.Rodinné dětské závody 29.8. -...
3.10.Rybářské závody Bylany Podzim
Doporučujeme prodejnu
Specialista pro kapraře Chyť a pusť
Plzeň, Rokycanská 1337/64








