Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

henny - Profil | So 23.10.2010 22:07:03

Ahoj mohli by jste poradit jakou nástrahu na Jelce Tlouště. Byl jsem dnes zkusil jsem od hnojáčků,rousnic a červů. Pak jsem to převázal na těžko a chytal jsem na špičku na sýr psí granule a boili mušle a nic.

MrKos - Profil | Ne 24.10.2010 19:22:49

Tloušť žere v podstatě vše avšak prvním předpokladem pro jeho lov je že se na místě vyskytuje a že ho dokážeš přelstít což není snadné.
Asi nejvíc jich mám na masňáky, kukuřici, rohlík nebo rybku avšak pamatuju si kousky na rousnici, sýr, peletu.

hofri - Profil | Čt 21.10.2010 15:40:17

Dobry den.Chtel bych se zeptat jakou nastrahu mam pouzit spis na liny.Jestli cervy nebo kukurici.
Dekuji.

Outer - Profil | Čt 21.10.2010 22:16:53

V pořadí úspěšnosti

1. žížala (hnoják)
2. kukuřice
3. kukla
4. červi

Nejvíc úspěchů jsem měl tam, kde líni jsou. Dost mi fungovalo krmení malým množstvím kukuřice a na háček hnojku.

Pitras - Profil | Po 18.10.2010 18:21:31

Zdravím jsem tu nový a i ve světě rybařiny jsem nový, chytám prvním rokem, zalíbila se mi plavaná. Měl bych dotaz na zkušenější rybáře, je možné nějakým způsobem eliminovat vznik takového U které po nahození vznikne mezi mnou a splávkem? Jelikož toto U mě dost rozčiluje a téměř znemožňuje zaseknout. Předem děkuji za odpověď.

Hiram - Profil | Po 18.10.2010 20:53:14

Pokud chytáš na krátkou vzdálenost, použij delší prut a dej si víc záležet na vedení splávku, pokud na větší vzdálenost, použij trochu těžší splávek (nejlépe wagler) a důkladně potop vlasec.Pomůže odmaštění, případně v kombinaci s potápivým vlascem.

homollis - Profil | Pá 15.10.2010 9:46:01

Ahoj všem,
chtěl bych se zeptat kdo levněji opravuje rybářské pruty ,měl bych dva na opravu.jedná se o prut MikadoT-REX 390 match,který je zlomen kousek nad spojem u horního dílu,nebo kde se dá sehnat horní díl tohoto prutu.
Druhý prut je Mikado evergreen 390 match,který bych potřeboval přelakovat.
Děkuji všem za případnou pomoc a radu.
Pavel Homolka

MrKos - Profil | Pá 15.10.2010 10:00:15

zkusil bych zapátrat zde http://www.mrk.cz/opravny.php

tomii - Profil | Ne 3.10.2010 12:06:11

caf ,mam doma prut carbo tel 60-140 g (350 cm) ,viem ze je to strasne tvrdy prut na plavanu ale mozem to skusit naviazat na priebezno na anglana ?hlbka 5 M,jazierko 4 ha,bez prudov.

kamarat to naviazal na taku tvrdotinu a pochytal uz neake macky okolo 5 kg :P

MrKos - Profil | Ne 3.10.2010 20:09:56

Ten prut je nejen tvrdý, ale taky krátký. Zkusit můžeš samosebou cokoliv. Při slušném zacházení a odpovídajícím vlasci možná nebudeš ryby trhat. S plavanou to však bude mít společné pramálo.

Schnicla - Profil | Čt 30.9.2010 21:49:50

Zdravím,
při posledním tréningu se mi stala taková věc, že mi nejdou od sebe dva díly deličky... tehdy pršelo tak sem si myslel, že je to kvuli vode v spoji, ale ani po týdnu nejde pořád od sebe tak jsem se chtěl zeptat jestli neznáte nejaký fígl... je to už hodně stará delička tak spoje už nejsou tip top (trabucco promaster)

Hiram - Profil | Ne 3.10.2010 11:53:41

Něco o tom najdeš v mém článku tady na MRKu. Další rady jsou i na www.onarb.sk v diskuzích.

Nejlepší postup je poprosit někoho aby ti pomohl a zakruťte s díly proti sobě spolu s tahem dílů od sebe. Jiné postupy vedou ke zlomení. držte díly raději blíže ke spoji, ale ne úplně ve spoji aby měli prostor se deformovat a nehrozilo že vás pořežou pokud by praskly.

Mraroz (houba) - Profil | St 29.9.2010 16:22:10

Zdravím,potřeboval bych poradit jakou mám použít nástrahu a zakrmení na líny rybařím teprve krátce a tak bych se chtěl zeptat děkuji.

Hiram - Profil | St 29.9.2010 19:36:41

Ryby chytám 12let a pořád to nevím. Pokud na něco přijdeš rád se to taky dozvím... :-)

Lálos - Profil | Pá 24.9.2010 19:38:15

Zdravím! Začínám s plavkou a mám takovej hloupej dotaz na začátek. Koupil jsem si anglány od Cralussa a na dvou je napsáno v prvním případě (5+3)+1gr a v druhém (5+3)+2,5g. Nějak nevím, co to znamená. To plus vím, že je na dovážení, ale když je tam to plus 2x, tak tomu nerozumím. Kolika gramy to mám tedy dovažovat? A dá se s takovými anglány chytat na propad nebo jsou na to lepší anglány bez dovažování? Díky moc za odpověď

MrKos - Profil | Út 28.9.2010 7:07:07

Sice netuším co jsi koupil za anglány, ale takto od stolu je těžké cokoliv vymýšlet a radit ať jsou to anglány jakékoliv. Zkus to u vody, dovaž a uvidíš. Pokud bude dole viset víc než 0,2g tak už to není propad ani náhodou a pravděpodobně budeš muset zvolit jiný splávek. Podle hloubky v místě lovu lze zátěž nacpat blízko splávku a propad takto z toho vyčaruješ taky.

Jacque - Profil | Ne 26.9.2010 18:30:29

Zdravim vsechny plavackare, mel bych dotaz ohledne koupe prutu. Melo by se nejspis jednat o klasicky teleskop. Vim,neni to idealni,ale jde mi o mobilitu a samozrejme taky o kvalitu. Chystam se cestovat a na dovolenou bez prutu nejedu. Takze tak,at to strcim do kufru,klasicky lodak na koleckach. Na znacku si az tak nepotrpim. Jen aby se to dalo koupit v Anglii, kde se dlouhodobe nachazim...

Hiram - Profil | Po 27.9.2010 14:23:32

To je fakt dotaz za všechny prachy. Co čekáš že ti tady poradíme? :-) Prostě si změř kufr a jdi do krámu koupit první prut který se tam vleze, bude mít aspoň 3,5m a co nejvíc oček, v rozumné cenové relaci. Jo a pokud jde o další specifikace vybírej podle barvy. Ať ti berou.

MrKos - Profil | Út 28.9.2010 7:04:05

Telematch je pravděpodobně to co hledáš a zbytek platí co níže napsal kolega Hiram.

hofri - Profil | Pá 17.9.2010 21:52:24

Dobrý den.Chtel bych se zeptat jakej mam pouzit silon na kapry a montaz chytam na řece.DĚKUJI.

MrKos - Profil | Po 20.9.2010 9:35:30

Těžká otázka a stejně tak těžká odpověď. Obecně ŘEKA je natolik široký pojem že nelze v podstatě odpovědět. Za univerzální montáž považujme kulový splávek odpovídající gramáže ( proud, hloubka, použitý prut ), zátěž dole, návazec povětšinou celý nebo jeho část na dně. Síla vlasce: na většinu kaprů stačí kmen 0,16 a forpas 0,12 - 0,14 v případě že proud není velký, nejsou blízko vázky a kapři mají standartní svazovou velikost. Na větší ryby je třeba přitvrdit.