Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

feederforever - Profil | Pá 17.9.2010 14:25:32

ahoj, mam takoáý blbý dotaz, takže:
mam bolonku s navijákem shimano alivio 1000, ale to je vlastne jedno, proste když dam na naviják červený vlasec a 20cm fous z průhledného vlasce, může ta červená barva ovlivnit braní ryb? chytám tak v 3-3,5m. děkuji za odpověd

Outer - Profil | Ne 19.9.2010 8:40:28

Vzhledem k tomu že používám jeden silon který je zbarven do červena klidně řeknu, že neovlivní pokud to nebude lano.

MrKos - Profil | Po 20.9.2010 7:46:08

Používám taky červený, na některých navijácích černý, jinde zase transparentní a vzhledem k použití forpasu si myslím že barva kmene má vliv pramalý až skoro nulový. Takže červená to moc neovlivní.

kornjd - Profil | Čt 16.9.2010 17:05:08

Ahoj!Mám takovej dostaz!!Kolik tak hodin před závodama si mám rozmíchat krmení????Jedná se o krmeníá milo+ttx??Děkuju za rady

MrKos - Profil | Pá 17.9.2010 6:43:20

O TTX tu bylo napsáno mnoho takže stačí číst. Stručně: večer před závodem namíchej TTX s vodou, lze přidat i posilovač, melasu, cokoliv protože to hodně pije. Ráno do vzniklé kaše sypej krmení tak dlouho až to bude mít slušnou konzistenci, potom přes síto, živou... a je to.

maraske - Profil | Po 13.9.2010 17:45:21

Dají se cytit větší ryby na 3metrový bič??

MrKos - Profil | Pá 17.9.2010 6:35:52

Na 3m bič lze chytit cokoliv. Zdolání už bude horší a s větší rybou se i proběhneš. Cíleně bych takový bič používal jen na nástražní rybky nebo oukleje a jiné využití si dost dobře představit nedokážu.

homollis - Profil | Út 14.9.2010 12:00:17

Jak opravit zlomený prut Mikado t-rex 390 match,má cenu jej opravovat ,nebo v opačném případě sehnat jinde zlomený horní díl?Dá se vůbec horní díl prutu sehnat?

Outer - Profil | St 15.9.2010 9:40:10

Kup si náhradní díl. Opravovat jde sice všechno, ale výsledná akce prutu nebude uplně super.
Zkus se poptat tam kde jsi ho koupil.

warhem - Profil | Út 14.9.2010 20:51:55

ahoj este jedna otazka ,moze priemer vlasca ovplyvnit zabery ryb ?teda ci rybam vadia hrubsie vlasce,ci nejsu prilis podozrievave ,diki moc za odpoved

Outer - Profil | St 15.9.2010 9:37:00

Průměr vlasce skutečně ovlivňuje braní ryb, kdyby tomu tak nebylo vyrobci by na trh dodávali jenom struny do sekačky a rybám by to bylo jedno. A všichni by chytali neuvěřitelné množství ryb a každý záběr by byl poctivý a sekatelný.
To by byla nádhera :-D

warhem - Profil | Po 13.9.2010 14:37:23

ahoj prosim ta porad mi ako rozmiestnit brocky na 4 gramovy plavacik ,chytam v hlbke 5 metrov,jazierko,ziadne prudy.

este jedna vec ,mozem nastrazit nastrahu na vlasovy prives napr.boilie ?

MrKos - Profil | Po 13.9.2010 15:08:36

Na rybníku s hloubkou do 5m bych chytal lehčí splávky do 2g. Když už trváš na 4g tak bych tam dal 3g torpilku, zbytek tři broky 0,25 těsně pod ni a jeden dovažovací k forpasu přičemž tento bude fungovat zároveň jako záběrový. Hlavní zátěž do 50cm od háčku.
Vlasový přívěs na plavačku použít lze avšak není to ono protože se vytrácí samosekací efekt a vydržet několik hodin u splávku než ryba kouli nasrkne málokdo dokáže.

Paranoidní Schizofrenik - Profil | Út 7.9.2010 10:36:08

Petrův zdar mistři.
Zajímá mě jak řešíte dovážení montáže s anglickým splávkem kupříkladu 8+2g při rybolovu na vodách s častým výskytem vázek (kořeny, kamenité dno, tráva...) zajímá mě jestli dáváte broky už na návazec , nebo začínáte až od kmenového vlasce.... Popřípadě nějaký jiný zaručený způsob, který při utržení montáže udrží splávek na kmenu ??? Je to celkem nemilé sledovat ve vlnkách mizející waggler .....

MrKos - Profil | Út 7.9.2010 11:17:48

Sám takové splávky nepoužívám a splávky více dovážené doladím většinou brokem 0,25g a to na kmeni nad forpasem. Problém je když to mírně táhne a nebo když je třeba se rychle dostat pod oukleje nebo podobnou rybu. To volím raději pevňák a boloňku klidně i na stojáku. Pak dávám zátěž cca 40cm od háčku, jeden brok těsně k forpasu nebo pouze obratlík.

hofri - Profil | Po 6.9.2010 12:34:55

Dekuju.A muzu se zeptat jaky mam pouzit vlasec?Soutam hlavne velky cejni.
Dekuju.

MrKos - Profil | Po 6.9.2010 13:42:31

nejčastěji používám jakýkoliv nepotápivý 0,15 - 0,16 a návazec 0,12 - 0,08

většinou s tím pokryju všechny potřeby od malých rybek až po kapry

hofri - Profil | So 4.9.2010 18:59:39

Dobry den.Chytam na feeder a chtel bych si pridat i plavenou.Jak dlouhej si mam koupit prut a navijak cislo.Chytam hlavnena rece.Dekuji.

MrKos - Profil | Ne 5.9.2010 14:12:33

Nejjednodušší varianta plavané na řece je asi boloňka, délku bych volil 7m, jestli je řeka maličká tak 6m by mohlo stačit. Naviják velikosti 25-30. Sám na bolo používám shimano exage 2500 za pár kaček a drží už pár let.
Samosebou lze experimentovat s match a pevňákem nebo anglánem, ale není to ono. Další level by mohl být bič nebo dělička kde už se dá pohybovat v délce pruto od 7 do 13m a je to v některých ohledech ještě lepší než bolo.

henny - Profil | Út 31.8.2010 13:59:05

Ahoj, mám dotaz. Chytám na řece Bečvě Na míštěě kde silněji protéká vode je tu asi 2m vody. A chci tydy ulovit neaké Větší okouny. Můžete mi poraďit jak na ně prosím.

MrKos - Profil | Út 31.8.2010 14:01:47

Rousnici nebo rybku a přikurtovat na dno. Jinou technikou je to dotaz spíše do přívlače.