Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

Feederman! - Profil | Pá 27.8.2010 21:50:52

Dobrý den sem začátečník ohledně plavané a chtěl bych si pořídit bolonku jelikož sem student tak nemám moc peněz a tak bych potřeboval poradit nějaký prut v levnější cenové kategorii . Předem děkuji

MrKos - Profil | So 28.8.2010 8:09:55

Kdybych si dneska kupoval boloňu a neměl na ni moc peněz tak jdu do tohoto http://www.milobrno.cz/pruty/prut-bolo-freedom

Přičemž 6m je málo a 8m zase moc takže 7 mi připadá jako ideál na všechno. Dá se s tím chytat slušná řeka i kapři na rybníku.

SUTTY - Profil | Pá 20.8.2010 14:46:02

Nazdárek pánové může mi někdo poradit nějaké univerzální krmení na vesnické rybníky bahnité hloubka kolem 1-2,5m a ryby cejn,plotice a kapr jedná se o rybařské závody a chytání na plavačku děkuji moc

MrKos - Profil | So 28.8.2010 8:04:18

Jakékoliv kaprové krmení dolněné litrem živé bude vždy na vesnických závodech o 10 tříd jinde než šrot ostatních lovců. Boland, Lorpio, Senzas, Dragon nebo něco od Mila... V podstatě je to fakt jedno.

TAV - Profil | St 11.8.2010 18:25:23

Ahoj, slyšel jsem různé názory proto se ptám tady. Kolik je podle vás ideální množství živých patentek na 1 kg suché směsi?

Hiram - Profil | Čt 12.8.2010 0:22:14

Protože i nepovedený pokus má svoji hodnotu, chci aby tu byl tento dotaz zobrazený:

Žádný takový poměr se nedá určit. Je to pletení "jablek a hrušek" dohromady. Pokud se ptáš na něco takového vůbec nechápeš proč se patentky jako návnada a nástraha používají... Ale abych tě nesklamal je to 42! (Znalci ví proč...)

Brebis - Profil | St 28.7.2010 23:33:18

Ahoj, zas mi vykradli auto a ted to odnesla rybarska vybava. Mel jsem docela dobrou bolognesku, ale nemám sílu teď dávat do toho další vetsi penize. Zkousel jsem hledat po bazarech ale za 5 m prut jsem se nikde nedostal pod litr. Pak jsem nasel tento novy proutek: http://www.e-rybar.cz/pruty-bolognese-imperator-50-​m-milo.html ale ta cena ve mě nebudi moc duveru. Nevim jestli to muzu risknout. Pocitam ze na reku se dostanu tak 5 krat za rok, pac mam ted maleho klucinu a neni cas na nic (ani penize :)). Tak by me zajimal vas nazor, jestli to bude pouzitelne. Kdybyste vedeli o nejake jine 5m do tisice, tak sem s ni. Moc diky za nazor. Brebis

MrKos - Profil | Čt 29.7.2010 12:18:49

Ten prut neznám takže k němu moc neřeknu. Obecně bych se na Tvém místě a v situaci kterou popisuješ na 5m bolo vykašlal protože to je tak krátký prut že v podstatě stejnou písničku lze pořídit matchkou či čímkoliv podobným. A na 5 docházek/rok to platí obzvlášť.

Bongo55 - Profil | Ne 4.7.2010 17:45:50

Dobry den, Máte nějaky typ jak udržet splavek na řece na jednom místě když je středně silny proud (mám ho dobře vyvážený i dobrý ponor)?díky

MrKos - Profil | Po 12.7.2010 12:50:59

Dostatečně dlouhým prutem nebo modelem splávku do proudu ... je jich na trhu celá řada a záleží na použitém prutu, proudu, gramáži atd.

Markéta V. - Profil | Ne 4.7.2010 21:01:58

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kde se dá sehnat materiál na výrobu téček - trubička a drátek?

Outer - Profil | Út 6.7.2010 14:45:09

Trubička se dá koupit v rybářských potřebách většinou se jedná o trubičku na krmítka. Drátek jsem pořídil u modeláře nerez. Téčka už velice dlouho nedělám lenost vítězí. Hlavně pořizovací náklady na jedno téčklo jsou dnes dle mého názoru, již na přijatelné úrovni.

maxa.luk - Profil | St 16.6.2010 14:54:18

jaky veci mam pouzit na kapry.Myslim nastahu i navhnadu?

MrKos - Profil | Čt 17.6.2010 17:34:07

Na kapry používám nejčastěji kaprové krmení a nebo něco co ukuchtím sám ze strouhanky a šrotu - do obojího hodně vařeného partiklu jako kukuřici, konopí, pšenici, řepku, sójové boby, cokoliv. Na háček rohlík, masňáka, kukuřici, hnojáka, rousnici nebo jejich kombinaci.
Háček pokud možno ostrý o velikosti 10 - 12. V zimě a mrazu lze při lovu kapra vynechat partikl a přejít na velikost háčku 14 - 16. Ostatní platí celý rok.

oreno - Profil | Po 14.6.2010 10:54:59

Zdravím poradcov!
Pri love matchkou (plavák cca 4g, vlasec 0,14) v tečúcej vode na väčšiu vzialenosť mi komplikuje kontakt s plavákom časť vlasca ležiaca na hladine. Pohyb vody na hladine vlasec krúti, čo sa prenáša do montáže, ktorú mi ťahá neželaným smerom. Viem, že riešením by mohla byť boloňka, tenší vlasec, tažšia montáž. Mňa však zaujíma najme, či existujú špeciálne - ľahké vlasce, ktoré by pri rovnakom priemere (a nosnosti) minimalizovanĺi tento nežiadúci jav.

Momentálne používam COLMIC - Former 0,14 čo asi nie je dobrá voľba nakoľko je určený na lov s angličákom - rýchlo sa potápa.

MrKos - Profil | Po 14.6.2010 11:12:13

Po lehčím vlasci jsem nikdy nepátral avšak to ještě neznamená že neexistuje. Nevím. Kromě dlouhého prutu ( bič, bolo ) by částečným řešením mohlo být použití splávku např. Cralusso bolo nebo torpedo který umožňuje lepší udržení na místě i v proudu a dá se tak lépe držet vlasec ve vzduchu aniž by to splávek tahalo moc ke břehu. Druhou variantou by bylo použití těžšího splávku a přehloubené montáže se zátěží na dně.
Na druhé straně 4g není žádný moc velký proud na to aby uvedené splávky fungovaly jak mají takže ideální by byla ta boloňka.

rufinečka - Profil | So 22.5.2010 11:14:18

Dobrý den,co říkáte na Prut Shakespeare Omni-X Match 3m?Nebo mi prosím poradte nějaký prut na plavanou neextrémně drahý.

MrKos - Profil | Po 14.6.2010 7:28:45

ten prut vůbec neznám, ale obecně bych se díval po něčem delším 4 - 4,5m, podle toho jak chceš lovit daleko od břehu a jak těžké splávky chceš používat bych volil gramáž, sám mám nejraději lehké pruty a lehké splávky, klidně v rozmezí někde 5 - 15g
a potom už je to celé podle částky kterou do toho chceš investovat

krivi - Profil | So 12.6.2010 14:22:38

Zdravím vás
Mohli byste mi napsat jak co nejučiněji chytat perlíny? Myslim krmeni sestava atd. Jde mi o rychlostní chytání (závody).dekuji

MrKos - Profil | Po 14.6.2010 7:25:23

nejlíp mi na ně funguje špatně ( málo ) dovlhčené krmení tak aby se vznášelo nebo dokonce z části plavalo na hladině, zátěž pod splávek, čistě propadová montáž, forpas stačí 0,08 - 0,10, háček 14 - 16, na háček jednoho, dva červy nebo kombinace s kuklou