Plavaná
Hlavní poradna pro plavanou
Moderátoři - poradci: MrKos, Hiram, Outer, Match Angler, lobotomie (fanik).
lívanec - Profil | Út 8.6.2010 16:22:38
Outer - Profil | Pá 11.6.2010 11:48:58
stetek - Profil | Út 8.6.2010 17:34:12
Outer - Profil | Pá 11.6.2010 11:44:26
Pěkný lov
rny - Profil | Ne 6.6.2010 15:59:38
MrKos - Profil | Út 8.6.2010 14:48:29
Torpedo jsem nikdy nechytal takže nevím avšak navázal bych to podobně jako montáž na bič a zkusil. Do velkého proudu podobně jako montáž lízátko na parmy. Obecně platí že lov s plavačkou na řece je efektivnější s delším prutem a potom to jde v podstatě samo. Ukotvený splávek je v podstatě to samé co neukotvený akorát hlavní zátěž leží na dně takže je to potřeba celé přehloubit. Opět i zde platí že s delším prutem to jde líp.
Ondratdi - Profil | Pá 28.5.2010 16:27:58
MrKos - Profil | Čt 3.6.2010 20:03:16
plavaček - Profil | Čt 3.6.2010 18:33:10
Děkuji za odpověď
Hiram - Profil | Čt 3.6.2010 19:58:12
dashr - Profil | Ne 16.5.2010 15:41:18
MrKos - Profil | Ne 16.5.2010 16:12:13
slaj - Profil | So 15.5.2010 21:37:07
MrKos - Profil | Ne 16.5.2010 16:09:41
Na rybník je vhodný match proutek někde kolem 4 - 4,5m a opět platí to co u bolo avšak zde už lze solidní kousek pořídit za nějaké 2t.kč. I zde bych pořídil něco od Colmicu či Mila a záleží také na tom zda i na stojáku preferuješ pevný splávek nebo budeš raději chytat odhoz. Při lovu na pevný splávek někde okolo břehu je to v podstatě skoro jedno a záleží snad jen na gramáži aby to snášelo i tenké forpasy v případě lovu třeba v zimě.
Pokus o nalezení prutu univerzálního nekončí většinou ůspěchem protože řeka je řeka a rybník je rybník. Tím netvrdím že nelze chytat s bolo na rybníku a naopak, ale není to ono a jde to pouze za určitých podmínek.
Feederfish - Profil | Čt 13.5.2010 22:34:33
A ještě jeden dotaz, četl jsem už nesčetně článků o partiklech ale pořád tam píší o všem pouze kladné věci, tak bych se chtěl zeptat, co bych měl zvolit za partikl na menší plotice asi 4-5 m od břehu.
Děkuji za odpověď,feeder fish.
Outer - Profil | Pá 14.5.2010 10:14:37
Suché krmení bych určitě prosel přes jemný cedník, abych odstranil všechny hrubší částice. Určitě bude dobré, když se krmení při kontaktu s hladinou rozpadne a bude tvořit lákavý mrak. Volil bych tmavší a přidal bych pražené konopí jemně pomleté.
Dobrý lov
:-)vydrák - Profil | So 8.5.2010 20:30:07
MrKos - Profil | So 8.5.2010 20:36:13
kornjd - Profil | Pá 7.5.2010 20:48:05
MrKos - Profil | So 8.5.2010 8:11:49
Druhá varianta je položit torpilu vyloženě na dno, dlouhého prutu využít k přesněmu předložení v krmení a čekat. Nevýhodou je že ryba má takto spoustu času nástrahu vyplivnout a efektivita lovu pak není taková jako při variantě předchozí.
Kde to žije - plavaná
SoNNaviják Centrepin 5903
StNKlub přátel Bolognese 1768
. . . NRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
. . . NSamo domo splávky 1923
. . . NPrak na krmení 243
. . . NBoloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . NBolognese 5/6 m 5
. . . NColmic nebo Sportex? 3
. . . Nvlastnosti prutu 7
. . . NCo je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...













