Přívlač a dravci

NRomanS - Profil | Ne 8.2.2026 13:05:27

Bekoza >> v komentech primo na decathlonu píšou, že je naprd. Myslím, že kdyby přišla pod ruky hnidopichům, co jsme tady, tak by dopadla ještě hůř než 3,75/5. Za tu cenu na allegru pořídíš daiwu j braid expedition s kterou jsem spokojenej.

    Notoš - Profil | Ne 8.2.2026 13:04:11

    Bobler >> otázkou je, zda by nebyl lepší prut na feeder...viděl jsem již pár lidí vláčet s feedrovým prutem...

      Nčolkař,zloch - Profil | Ne 8.2.2026 12:49:47

      Bobler >> jj, kamarád kdysi zkoušel házet kaprákem 3,6 m a tam, kam jsme potřebovali dohodil -dle měření Google map 82 m, ale to už není vlácka, ale dřina 👎

        NBobler - Profil | Ne 8.2.2026 11:23:47

        otoš >> Jj, kdysi jsem tohle zkoušel s tvrdší matchkou od Cormoranu, létalo to až za obzor, nepohodlné, naprd a hlavně zaseky neseděly další možnost kaprak olověné krmitko a potahovana mrtvá rybka to už zaseky seděly 😉.......

          Notoš - Profil | Ne 8.2.2026 10:51:21

          RomanS >> ano, máš pravdu, proto bych uvažoval o ,,vytuněné" cívce. Tam by se dala snížit hmotnost i o několik desítek gramů. Pokud by to nebylo určeno na sumce, tak ta cívka by teoreticky mohla být i z jiného materiálu než je kov., ale to je již pouze teorie. Jednodušší cesta vede přes zvětšení délky prutu - klidně i víc než dosud používané 3,05 m. No a pak trénink s tímhle prutem, protože to ,,musíš dostat do rukou". Věřím, že náhozy kolem 80 metrů by pak byly reálné.

            NRomanS - Profil | Ne 8.2.2026 10:06:20

            otoš >> jenže u nových shiman (všechny co mají longspool) je velikost cívky (výška/šířka) u 4000 a 5000 stejná. By tam musel dat 5000 ze SW modelů je cívka větší, ale ty navi zase váží 400+ gramů

              Nčolkař,zloch - Profil | Ne 8.2.2026 9:27:46

              yarda_1 >> uvidíme, já nad tou šňůrou také dumám, doteď jsem chytal hlavně Huprovky, ale prý Zdeněk výrobu ukončil - to si musím ověřit 🤔

                Notoš - Profil | Ne 8.2.2026 9:20:41

                PepanD >> ano, máš naprostou pravdu. Jsou ale nástrahy, kde jejich prezentace spočívá jen přímočarým rovnoměrným namotáváním...

                  Notoš - Profil | Ne 8.2.2026 9:16:09

                  yarda_1 >> Jardo, a co tak místo velikosti 4000 dát raději 5000. Právě teď zkouším přechod z navijáků velikostí 4000 na 5000. Kdyby se dal udělat tuning cívky téhle 5000ky (kvůli hmotnosti navijáku), tak by to mělo létat dál. Kapraři to tak dělají. Nevím jestli má někdo v ČR tuning vláčkařských navijáků - myslím tím odlehčení cívky. Myslím si, že v bezvětří jsou pak reálné hody 70 - 80 metrů. Na lov ze břehu na otevřených vodách, nebo velikých řekách by tahle sestava byla zajímavá.

                    Nyarda_1 - Profil | Ne 8.2.2026 8:43:47

                    čolkař,zloch >> Celkem by mě zajímal pak report, můžeme porovnat, já na ten Akilas nejspíš dám Stradic 4000 ale SW verzi a šňůru co nejtenčí odpovídající nástrahám, což teda jen gumy nebudou. Hlavně se nenechat ovlivnit negativy ostatních ;-)

                      Nyarda_1 - Profil | Ne 8.2.2026 8:39:15

                      Bekoza >> Zase když je duha, tak rybář splyne s přírodou :-D A vážně 900 doláčů?

                        Nu x a - Profil | So 7.2.2026 22:31:07

                        Bekoza >> to je pro LGBT rybolovce aby si to nemohlo stěžovat ...na to růžovej reel a jde se..

                          NP3 - Profil | So 7.2.2026 22:05:55

                          Bekoza >> to určitě dělaj pro Amíky když je to duhové 😅

                            NBekoza - Profil | So 7.2.2026 21:08:14

                            Dobrej Cirkus od Shimana :-)

                            https://www.ebay.com/itm/365692208811

                              Nčolkař,zloch - Profil | So 7.2.2026 19:20:32

                              PepanD >> většinou tam byly záběry z propadu nebo ve sloupci, jak to necháš dopadnout na dno a potáhneš nebo přizvedneš, trháš 👎

                                NPepanD - Profil | So 7.2.2026 18:42:06

                                čolkař,zloch >> Ono hodit takovou dálavu, a pak ještě prezentace nástrahy? To je tak myšlenka ze scifi.

                                  Nčolkař,zloch - Profil | So 7.2.2026 15:35:28

                                  yarda_1 >> do toho trhákova guma-tam je životnost nástrahy 2-3 nadhozy, na druhém místě je to skoro jedno... neznám ten prut, takže podle něj nejspíše Twin P. od 4000 do 6000 nebo některý ze Stradiců co tu mám, možná na něj napasuju něco rovnou na FF kde ho budu brát 😉
                                  A taky se může stát, že mi ten klacek nesedne a budu to řešit starým Sportexem BP 80gr., ale to je dost ráhno

                                    Nyarda_1 - Profil | So 7.2.2026 15:22:34

                                    čolkař,zloch >> Já si vždycky zkoušel tyhle bejkárny (vláčka, kapr, feeder, moucha) na fotbalovém hřišti (velký fotbal). Pokud dohodíš od brankové čáry k druhému velkému vápnu nebo na desítku, tak je to cca těch 80 metrů. Ten Akilas má ideální odhoz 40-50 g. Ještě kacířská myšlenka, musí to být guma? Já nejdál házím různými hardbaity... Ač teda 30 g hlava je trochu něco jiného, bude rozhodovat (kromě tebe a tvé techniky) profil té gumy, síla šňury a naviják, co tam vlastně budeš dávat?

                                      Nčolkař,zloch - Profil | So 7.2.2026 13:01:16

                                      Pařezz >> ještě máme čas, na louce kde jsem házel stále leží sníh 👎

                                        Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda