Přívlač a dravci

NKoumak - Profil | So 27.12.2025 10:14:13

Zdravím vespolek,

Mám dotaz, byl někdo na dravcích na Perchzille, nebo v Holandsku ze břehu, případně nějaká jiná destinace? Zajimaly by mě zkušenosti a cena takového výletu. Rád bych příští rok někam vyjel, ale nemám s ničím zkušenosti, tak zjišťuji možnosti co a jak. Co jsem zaslechl, tak Švédsko nevychází moc draho a popravdě bych se tam rád podíval, ale na ten příští rok bych to viděl spíš na něco "měnšího" např tu Perchzillu nebo zkusit to chytání v Holandsku ze břehu.

Děkuji moc za informace
Štěpán

    Ndoktor multiplikator - Profil | St 24.12.2025 23:48:51

    P!F >> neviem zatial ma taketo technologie neoslovili

      NŘízek 5,125 - Profil | St 24.12.2025 21:25:42

      P!F >> méně, nemám, to byly levý zadni dveře, ale jako kufrem se ho prostrčil, to jo:-)

        NP!F - Profil | St 24.12.2025 20:17:32

        doktor multiplikator >> to je zaručená metóda, ale pokiaľ by si chcel poradiť a stať sa expertom, Rezeň má najnovšie poznatky o tejto technológii.

          Ndoktor multiplikator - Profil | Út 23.12.2025 22:32:23

          poldeci >> hlavne dverami od kufra

            Nmaximotak - Profil | Út 23.12.2025 21:48:59

            yarda_1 >> ted mi doslo - slo o Sage TXL (TCL je byv. Alcatel...) :)

              Npoldeci - Profil | Út 23.12.2025 21:30:32

              Bekoza >> zlomiť sa dá všetko

                Nmaximotak - Profil | Út 23.12.2025 21:26:02

                yarda_1 >> pred lety jsem narazil na US UL flyfish.forum, kde resili trosku extremni Sage serii TCL (myslim...) - #0, 00 a 000, :) nominalne spejle, ale ve spodku docela utahovaky, nekdo s nimi tahal pstruhy kolem 20" do minuty ;)
                ja nedavno sel pokrtit novy ML Mikado Black Crystal (do 18 g), jigovka nabrala zrejme sumika za konec nektery ploutve, vypadalo to na vazku, ale s pletenkou 0,15kou (navijak s 0,12kou, kterou bych normalne pouzil, jsem s sebou zrovna nemel) - no, kdyz jsem to chtel vyrvat nebo zrusit hacek, ryba se dala do pohybu, nejdriv spatnym smerem, :) ale postupne si uz tak jako dala rict, i kdyz nebyla vubec mala (rozhodne zadnej jedlon) - a pak neco povolilo...
                na hacku byl kousicek ploutve, slizky, flekaty a tuhy - kdyz jsem ho chtel shodit, drzel prekvapive fest, i kdyz nebyl napichnutej okolo (jen zevnitr, ale stejne jsem ho nakonec odtrhnul peanem) :)
                kdyz mne jeste bavilo chytat kapry na mouchu, mel jsem uz hacky, navazcovy mat. i uzly vychytany - i s mekkym prutem (midflex 905, tedy 9' #5 od Orvisu) bylo v drtive vetsine limitujicim prvkem misto, kam se v tlamce pichnul hacek - kdyz se nevyriznul, byla ryba az na prekvapive malo vyjimek moje...

                  NBekoza - Profil | Út 23.12.2025 21:14:22

                  poldeci >> Já jsem na to zvědavý, páteř by měla být medium, takže zdolávání by mělo být v pohodě.
                  Akorát jsem četl hodně zahraničních recenzí, kde si hodně lidí stěžovalo, že karbon SCII hodně lámou, zpravidla po pár prvních lovech a to horní třetina, takže špička...uvidíme.
                  Ale jinak nádherný prut, to musím uznat.

                    Npoldeci - Profil | Út 23.12.2025 20:54:39

                    Bekoza >> dakedy dávno som si postavil na tom blanku scII ten najsilnejši v 2 oz/56gr/ dakde je v skrini
                    Nosil som ho do talianska na sumce,extra pevný spodok
                    Kamoš má v 2oz podobný papek od sage,vytiahne to všetko od 1,4m taimenov po 2m sumce -vyskúšané ale na tú akciu si treba zvyknúť,sú to inshore palice a tak sa to správa trocha inak
                    S tým 3/4 ťa neprekvapí žiadna šťuka-to som si na 100 perc istý,skor bude problém možno zdolávaci pri tom tuhom spodku
                    Ale to sa dá vychytať

                      NBekoza - Profil | Út 23.12.2025 20:10:51

                      milanpindryc >> to rozhodně, ta udávaná gramáž 10-21g je s velkou rezervou. Pocitově to je velkej utahovák, nechám se překvapit u vody :-)

                        Nmilanpindryc - Profil | Út 23.12.2025 20:08:07

                        Bekoza >> rekl bych ze Amici maj tendenci pruty na more delat tak aby opravdu vytahly morsky ryby. To nebude mit s beznym 20g prutem moc spolecnyho…

                          Nmilanpindryc - Profil | Út 23.12.2025 19:52:01

                          RomanS >> Uplne stejny. Zitra jeden prinese jezisek tatovi..

                            Nyarda_1 - Profil | Út 23.12.2025 19:36:44

                            maximotak >> No, mám jednu zkušenost s tropickým mořem (Indik) a tam na větší rybu potřebuje člověk ještě jednoho až dva další, kdo mu pomůžou s rybou do lodi, zejména, když se předpokládá, že se bude znovu pouštět. S tarpony bude, hádám, totéž, stejně jako s velkými lososovitými rybami a velkými štikami lovenými z bassovek. U nás si troufnu říct, že kromě většího sumce, pokud člověk má ideální zdolávací místo, dokáže ostatní dravce zvládnout podebrat/vytáhnout sám. Pokud jde o čas, tak se nám tu rozmáhá takový nešvar "užívat" si rybu na prutu. Jediný důvod, mít cílovou rybu na prutě déle je vzdálenost od břehu nebo opatrnost, když vidím, že je ryba seklá za krajíček nebo má křehkou tlamu. Většina našich druhů (opět až na sumce) nejsou vytrvalci v boji, pokud není vercajk poddimenzovaný. V Kanadě a Švédsku se praktikuje co nejrychlejší zdolání štik/muskalung, aby se ryba zase mohla rychle vrátit do vody a vzpamatovat se.

                              NŘízek 5,125 - Profil | Út 23.12.2025 19:21:47

                              Tom - Tuk >> ok, v pořádku, evidentně tady nejsi moc dlouho:-)

                                NTom - Tuk - Profil | Út 23.12.2025 19:19:49

                                Řízek 5,125 >>
                                Ani hovno... na každou ryby je třeba spešl prut!
                                A nedosti na tom - i na spešl rybu je třeba extra prut jakož i naviják.
                                A nedosti na tom - krom spešl prutu a navi je ještě nesmírně důležité vysledovat roční období, zabarvení vody, teplotu vody, směr větru, úhel slunečního záření atdatp. a podle toho zvolit náčiní!
                                Přesně proto jsou zde na MRKu neustále frekventovány otázky a následné košaté odpovědi ohledně prutů, navi, vlasců, šňůr a tak vůbec =)

                                  NŘízek 5,125 - Profil | Út 23.12.2025 18:29:52

                                  otoš >> asi je potřeba ti připomenout jeden ze základních axiomů Mrku:
                                  Chytat se dá se vším!
                                  :-)

                                    Nmaximotak - Profil | Út 23.12.2025 17:50:03

                                    yarda_1 >> kdyz jsem se zacal zajimat o staveny pruty, narazil jsem na par jmen spojenych s tarpon tournaments a se zajmem si precetl jejich navody na to, jak efektivne zdolavat takovy morsky bestie, typicky kolem 50 liber, na cas :)
                                    to si u nas clovek ani nedokaze predstavit...

                                      Nyarda_1 - Profil | Út 23.12.2025 17:42:43

                                      Bekoza >> A nebude teda spíš na gumy? Ten woblerový prut by měl mít spíš moderate akci...

                                        Nmaximotak - Profil | Út 23.12.2025 17:41:51

                                        Bekoza >> to si zvyknes, :) mne moderni vlacaky taky pripadaly jako desna rahna - aspon cokoli nad 15-20g razi
                                        teda 15-20 g max... :)

                                          Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda