Přívlač a dravci

yarda_1 - Profil | Út 23.12.2025 17:39:13

maximotak >> On je na ty zaoceánské výjezdy občas potíž takhle velký podběrák (tarponového, tajmenového, muskie typu) přibalit do kufru :-) Nejvíc cool dostání ryby na břeh jsem viděl v Texasu, kde tahali kostlína ven lasem :-)
P.S.Největší dravé ryby, kde jsem měl asistenci (kolega zdolával, já "podebíral"), byly vždycky - z různých důvodů - ručně bez podběráku.

    yarda_1 - Profil | Út 23.12.2025 17:36:50

    otoš >> Takže teď si jedním vrzem urazil víceméně všechny vláčkaře na Berounce :-D Mimochodem, když je člověk šikovný a ohebný, nepotřebuje v nouzi nejvyšší ani ten velký podběrák...

      maximotak - Profil | Út 23.12.2025 17:36:12

      otoš >> kontrolni otazka: k cemu je potreba podberak behem zdolavani? :)
      ja ho pouziju jednou za cas, vzdy az na zdolanou rybu...
      jinak ale na rybach se citim furt jako hodne mladej kluk (az kdyz koncim, tak mne vek tak jako dozene) :)
      a pocitam, ze tenhle typek to mel stejne - RIP
      content://com.vivaldi.browser.FileProvider/images/screenshot/1766508263292-1314477166.jpg

        otoš - Profil | Út 23.12.2025 15:38:24

        maximotak >> Ano, máš pravdu...light tackle rybařinu nedělám. Tu dělají jen děcka a rybáři, co neumějí chytit rybu, na kterou během zdolávání potřebuješ pořádně veliký podběrák. A proto jdu do akademie k Teovi, abych náhodou nevyšel z cviku...

          Bekoza - Profil | Út 23.12.2025 13:59:12

          maximotak >> Dorazil mi domu ten vláčák, který jsem tady řešil tzn., ST. Croix Tidemaster 228, 10-21g a jsem hodně překvapený z jeho akce tzn., relativně tuhá spodní část, ale špička je hodně fast a relativně tuhá ( nepřijde mi to, jak udává výrobce " medium power "), žádný kravský ohon.
          Opravdu jsem překvapenej a už to neřeším, protože tento prut zvládne menší říčky s místním rybím osazením naprosto s přehledem, když se bavíme o woblerech do 10-12cm max a gumy do 20g...

            maximotak - Profil | Út 23.12.2025 12:42:31

            otoš >> asi postradas praxi s muskarskym nacinim - a mozna v light tackle rybarine vubec, jinak bys vedel, ze 20g vlaceci utahovak je na stiky az skoro do metru desnej overkill :)
            pokud by ti slo hlavne o zasek a zdolavani...
            nemluve o tom, ze ta raze je kolikrat strelena od boku, ze i kdyz ne, vztahuje se vetsinou jen ke spicce - a ze jde vubec jen o cislo, ktery o tom blanku (jeho schopnostech) rika malo, skoro nic
            vlastne jen udava doporucenou vahu nastrahy...
            a to zvatlani o brokovnicich, kulovnicich a cerne - to je trosku blabol, resp. uplne mimo, nemyslis? ;)

              RomanS - Profil | Út 23.12.2025 11:11:36

              milanpindryc >> čau, nevíš jestli ty ,, nové” legendy jsou něčím jiné, nebo jen obnovili výrobu?

                Klobasa1 - Profil | Út 23.12.2025 10:45:05

                Mysho22 >> 777 241 893...Václav Pospíšil (Kladno). Leju si Pospiho menthé do Vaporizéru a asi mi ujela ruka:-)

                  Klobasa1 - Profil | Út 23.12.2025 10:40:22

                  čolkař,zloch >> Vzdálený a přitom tak blízký hodný strýček z Moravy.. proto jsem si ho přidal do přátel a tak hned vidím kde rozdává moudra. Jednou nám jakožto malým chlapcům z řeky Moravy někdo daroval candáta. Tenkrát jsem tu rybu neznal, barbarsky jsme jí opekly na klacku na ohni bez soli a koření a dodnes si myslím, že to byl dar přítele Oty. Zrovna šli na jezu před Hodonínem a měl jich asi šest a asi se s tím už nechtěl dál tahat. Každé prázdniny ve školních letech (cca. 7- 14 let malý ogarek) jsem trávil u dědečka a babičky ve Strážnici. Byl to rybářský ráj a nic lepšího už nikdy nebude. Dnes se z říček plných všech druhů ryb s názvem Velička a Morávka stal tzv. Baťův kanál - a stoka nebo kanál je to doslova.

                    milanpindryc - Profil | Út 23.12.2025 6:19:36

                    Řízek 5,125 >> Mas stesti ze uz jdou zas normalne koupit, takze budou i nahradni dily.

                      u x a - Profil | Po 22.12.2025 12:39:52

                      Bekoza >> zdar Davide, .měl jsi napsat MM a on by ti profil odemknul ,ani nevíš jak ti závidím, že zase začínáš od začátku ,udělal jsi si takové kolečko začínal jsi s vláčku a ted znovu, já už s rybama pomalu končím,v Zpč je to o ničem ale to uvidíš sám

                        doktor multiplikator - Profil | Ne 21.12.2025 21:33:50

                        Řízek 5,125 >> a este o vela viac

                          Řízek 5,125 - Profil | Ne 21.12.2025 21:26:49

                          doktor multiplikator >> tak to je dost zajímavé:-)

                            doktor multiplikator - Profil | Ne 21.12.2025 21:21:41

                            Řízek 5,125 >> Oshima Building 1F, 1-1-4 Nihonbashi Honcho, Chuo-ku, Tokyo 103-0023 par minut pesi od cisarskeho hradu

                              Řízek 5,125 - Profil | Ne 21.12.2025 21:17:19

                              doktor multiplikator >> asi chci.
                              A taky mám v záloze co sem stavěl, a třeba od kamaráda vemu vlastně zpět:-)

                                doktor multiplikator - Profil | Ne 21.12.2025 21:14:14

                                Řízek 5,125 >> no bedejď pri sucasnom kurze ti to v dalekej zemi porobia ak chces viem obchodik

                                  Řízek 5,125 - Profil | Ne 21.12.2025 20:59:19

                                  P!F >> ten se ale taky láme:-)
                                  Ok, vím o něm.
                                  Akorát se mi to nechce stavět:-)

                                    Řízek 5,125 - Profil | Ne 21.12.2025 20:58:34

                                    Bekoza >> asi tak:-)

                                      Bekoza - Profil | Ne 21.12.2025 20:52:05

                                      Řízek 5,125 >> Tak to je asi můj případ, času není na zbyt, tak se musíme přizpůsobit méně náročným výletům k vodě kolem baráku.

                                        P!F - Profil | Ne 21.12.2025 20:51:57

                                        Řízek 5,125 >> v prípade, že to nepôjde, zober magnetic od Gorana, je to veľmi podobné, teošku rýchlejšie a citlivejšie.

                                          Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda