Přívlač a dravci

Bekoza - Profil | Ne 21.12.2025 12:38:55

pepa-č >> Joooo ty Bláho, už tomu rozumím.
Hned jsi mi zpříjemnil den. Takže na malou říčku, kde se chystám chytat a kde velikost místních ryb dle podmínek není dle tvých představ, tak vlastně ten prut 21g je opravdu blbost a dám na tebe, beru rovnou 60g a woblery 30cm a snad do konce života něco zapřáhnu :-)))
A nebo víš co, já tam ani vlastně nebudu raději chodit, aby mi náhodou na gumu neskočila kudla pod mírou :-)
Noha jeho... že jsem sem vůbec lezl.
Jo a když budeš chtít postavit mušák na blanku, dej mi vědět, udělám Ti cenu :-)

    RomanS - Profil | Ne 21.12.2025 12:37:33

    Bekoza >> normální stradic má větší cívku, váží o 100 gramů míň, má lepší přední brzdu. Tipni si co bude lepší😀

      otoš - Profil | Ne 21.12.2025 12:18:17

      pepa-č >> taková čtyřicítka štika to je souboj, který ti zůstane vrytý do paměti na věčné časy...

        otoš - Profil | Ne 21.12.2025 12:16:17

        Bekoza >> ta bílá barva...budeš u vody vypadat, jak kdyby ti na udici seděl racek...chechtavý...

          pepa-č - Profil | Ne 21.12.2025 12:12:51

          Bekoza >> prut 21g na stiky? svata noho.
          Ryby 40-60? Takze lov podmerecnych ryb je tvuj cil?
          svata noho.

          Ze sem lezu, nepoucitelnej 🫣

            Bekoza - Profil | Ne 21.12.2025 11:35:39

            Bulda 64 >> Neděláte mi radost při výběru navijáku :-) Co tento starý model v odkazu níže??? Ten na přívlač Neeee?

            https://www.rco-fishing.cz/eshop/navijak-shimano-stradic-gtm-rc-4000s?

              Bekoza - Profil | Ne 21.12.2025 11:33:15

              aleš vavřina >> Aleši, dle parametrů 10-21g, akce fast s medium páteří by to za mě mohl být velice výkonný a zároveň při zdolávání zábavný prut. Budu s ním chodit na štiky, candáty, boleny a to si myslím, že bude good. Takže ryby 40-60cm :-)

                Bulda 64 - Profil | Ne 21.12.2025 9:31:15

                otoš >> chtěl jsem napsat v podobném duchu, ale pak jsem to zapudil..,
                Ty jsi odvážnější ;))

                  aleš vavřina - Profil | Ne 21.12.2025 9:07:43

                  Bekoza >> vel 4000 bude jednoznačně lepší a dováží ten prut ' měl jsem ho v ruce, ještě před key22, moc se mi líbil- ale nebyl pro moje podmínky- je na větší ryby než chytám a na loď nechodím, ale prut super

                    otoš - Profil | Ne 21.12.2025 8:32:30

                    Bekoza >> na bolena, tlouště a kapra ,,za triko" je dostačující jakýkoliv naviják řady Daiwa...
                    Na candáty jedině řada TP nebo Stella od Shimana. Jinak se budeš motat v bludném kruhu...

                      Bekoza - Profil | Ne 21.12.2025 8:01:17

                      yarda_1 >> na gumy ho potřebuji, to byl záměr

                        yarda_1 - Profil | Ne 21.12.2025 7:57:15

                        Bekoza >> Že se vměšuju, ten prut je spíš na gumy nebo na hardbait (wobler, spinnerbait, atd.) ?

                          Bekoza - Profil | Ne 21.12.2025 7:30:14

                          aleš vavřina >> Ahoj Aleši, pokud myslíš ten ST. Croix, tak ano, ten jsem pořídil a určitě bych volil velikost navijáku 4000. Líbí se mi Shimano AERO GT 4000, ten starý černý model " made in Japan " ale ten se již sehnat nedá, takže uznávám, že Stradic níže bude asi dobrá volba nebo ještě jiné varianty? Děkuji

                            aleš vavřina - Profil | Ne 21.12.2025 1:40:52

                            Bekoza >> ještě je otázkou jaký máš prut - jestli je zo ten, co tu běhal na bazaru, tak to je hezká žiletka na ne zrovna malé ryby a ten naviják (Str.2500FM) ho ani pořádně nevyváží ...

                              Bekoza - Profil | So 20.12.2025 18:53:19

                              Ahoj Chlapi,
                              prosím o radu. Od počátků muškař a nyní se chystám na menší změnu a více zabrouzdám do přívlače. Prut budu mít 10-21g v délce 228cm a potřebuji ho osadit kvalitním navijákem. Dejte mi tip na navijáky v cenové relaci cca 5000,-kč a také prosím o velikost. Moc Vám předem děkuji za Vaše názory a zkušenosti.

                                yarda_1 - Profil | Pá 19.12.2025 15:36:06

                                otoš >> Takže díky za schválení :-D
                                Abyste neřekli, tady jsou očekávané novinky za navijáky Shimano (a jedna za Daiwu) pro rok 2026. Titulky asi jde zapnout.
                                https://www.youtube.com/watch?v=Ti0kWlwYiD4

                                  maximotak - Profil | Čt 18.12.2025 20:33:26

                                  otoš >> no, ja chytal na ruzny druhy, jen snad na tu lisku ne (nebyla po ruce...) - ilegalne i legalne, kdyz jsem mel "zaracha" na rybareni - do kapsicky u trencli se vedle kudly, spulky vlasce, par splavecku a krabky s hacky a hrstickou broku tehdy jeste vesly i ryb.papiry (podberak, metr a pean nebyly povinny - ryby jsem vyhackovaval mirne upravenym drivkem od nanuka),
                                  z "machadla" u zahradek jsem na to tahal okouny 30+ - nekdy i dublety - na hnojaky z nedalekeho kompostu Sadu, lesu a zahradnictvi - pozdeji prejmenovano na Lesy Praha, kompost daaavno zrusenej)

                                    otoš - Profil | Čt 18.12.2025 16:05:02

                                    Iza >> tak tohle dilema může vyřešit jen ten, kdo chytal v dětství jak na lískový tak i na vrbový prut...

                                      yarda_1 - Profil | Čt 18.12.2025 0:45:19

                                      Iza >> A nedá si pokoj :-)

                                        Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda