Přívlač a dravci

Řízek 5,125 - Profil | Ne 14.12.2025 14:29:05

ebselektro >> no, a to sme rádi, že mrk opět vyřešil jeden zásadní problém.
Na druhou stranu si myslím, že si další program instalovaný MM za účelem, aby se jako v některých diskuzích vůbec něco dělo.
Ale jako pravda, čeburaška to tady zaměstnala skoro na 8 hodin.
Očekávám nějakou rafinovanou otázku ála Jigovka vhodná do vázek...viz nahození kolegy rybobucha.

Jo a samozřejmě, asi padesát smajlíků:-)

    Bulda 64 - Profil | Ne 14.12.2025 14:09:07

    otoš >> dneska máš formu 😅👍

      ebselektro - Profil | Ne 14.12.2025 13:42:46

      Ještě bych doplnil že tam nesmí být starý Brůna jinak budeš trhat taky

        otoš - Profil | Ne 14.12.2025 13:17:25

        ...jsem nečekal až tolik dotazů jak ,,neváznout" a netrhat v potopených větvích a pařezech a tak abych nemusel odpovídat na cca 30 dotazů, tak odpovím hromadně:
        Pokud nechcete trhat ve vázkách, tak se těmto místům vyhýbejte obloukem a vůbec tam ani nezkoušejte nahazovat! Lov dravců bez trhání nástrah lze provádět jen a jen ve studni a to ještě je nutné před tím vytáhnout čerpadlo i s kabelem...

          ebselektro - Profil | Ne 14.12.2025 12:45:23

          Ahoj děkuji za včerejší odpovědi,které byly užitečné.Stačilo upravit drátek čeburašky aby vycházel na druhou stranu excentricky a světe div se funguje to.Ohnul jsem drátek po směru šipek viz foto a problém vyřešen.Děkuji.Nicméně vracím se k jigovkám 🙈🙈🙈

            otoš - Profil | Ne 14.12.2025 11:34:26

            Kdyby někdo chtěl poradit jak často ,,neváznout" a netrhat, tak v SZ rád řeknu co a jak...všem kromě Tea
            (i když na té fotce je to již docela vidět...)

              otoš - Profil | Ne 14.12.2025 11:22:28

              Vévoda z Wellingtonu >> vydrží to něco pokud při záseku háček v tlamce ryby sedne až do toho ohybu ...

                Vévoda z Wellingtonu - Profil | Ne 14.12.2025 10:59:20

                rybomil >> když já mám pořád k těm slabším drátkům háčků takový despekt. Párkrát se mi to ohnulo i při vyprošťování slabší větve, tak jsem si pak říkal že radši nechci vidět, kdyby se spletlo něco většího. Nemyslím tím pstruhařinu samozřejmě.

                  otoš - Profil | Ne 14.12.2025 9:13:07

                  Popik >> Na bílý twistr chytají vláčkaři třetí a čtvrté kategorie. Já jsem vláčkař druhé kategorie. Po kurzu u Tea Daška budu v první kategorii vláčkařů. Je to můj celoživotní sen...moje přání se pokouší splnit uxa celonárodní finanční sbírkou...Dokonce jsem slyšel, že i zahraniční rybáři zvučných jmen přispěli ne malou částkou. To mě tak vzalo, že od teď každý den trénuji na řece Dyji u Nových Mlýnů. Problém je, že během tréninku mě vítr shodil kšiltovku a ta uplavala dolů proudem. Až pojedu na kurz přívlače s Teo Daškem, tak se budu cítit takový nesvůj, protože on má na hlavě tak hezký rovnokšilt a já jen pleš ...

                    Popik - Profil | Ne 14.12.2025 8:44:36

                    otoš >> bilej twistr letos nechyta?

                      otoš - Profil | Ne 14.12.2025 7:44:38

                      rybobuch >> ...naprosto v pohodě...
                      základem je ,,seznámení se" nástrahy s pařezy a větvemi v lese...pak je to již brnkačka...

                        rybobuch - Profil | Ne 14.12.2025 7:33:17

                        No hoši chtěl bych vás vidět s těma jigama při chytání ve potopených stromech....

                          rybomil - Profil | So 13.12.2025 21:39:06

                          Vévoda z Wellingtonu >> jsem zkoušel tyhle, tedy hlavně když ještě Fanda měl v prodejně menší velikosti. jak je na tom teď nevím, rok jsem u něj nebyl.

                          https://www.hanak.eu/cz/e-shop/hacky/privlacove/hacek-hanak-competition-offset-maxx-hs700-5-0-hanhs70050

                            Polčis - Profil | So 13.12.2025 21:35:26

                            A ve finále je napíchnutí na jig a nebo háček k čeburašce úplně stejný.
                            Já bych radši před sezónou pořešil rukavice!

                              P!F - Profil | So 13.12.2025 21:06:14

                              Řízek 5,125 >> založíš fest veľký oheň, nadrbeš na to obohatený urán, zavesíš nad to kotlík s vodou, nad to ventilátor ktorý bude poháňať alternátor a voala! Elektrina!

                                Bulda 64 - Profil | So 13.12.2025 20:52:26

                                ebselektro >>
                                Ahoj.
                                Přijde mi, že sis chtěl usnadnit práci s napichováním jigovky tím, že jsi to nechtěně sám sobě zkomplikoval čeburaškou... ;))
                                Až na vyjímky, se většinou čeburaškáři" vrátili obloukem k jigovce. Ne, že by nebylo občas přínosné, když jsou zubatí totálně neteční, ji použít.. přeci jen pracuje odlišně.
                                Jestli máš problém gumu jigovkou správně napíchnout, tak si hák přilož z boku a udělej si fixou značku, kde má z gumy vykouknout".. nebo si tam špičkou udělej vryp, abys našel to správné místečko.. pak už si jen pohlídáš, abys napíchnul správně hluboko", aby háček moc nečuměl nebo nebyl příliš "utopený v gumě ;*))

                                  Polčis - Profil | So 13.12.2025 20:41:10

                                  poldeci >> Když máš háček směrem ke dnu a candát se rozhodne nástrahu zalehnout…..nepíchne se!😉

                                    otoš - Profil | So 13.12.2025 20:22:10

                                    oreno >> taky to tak dělám, dobrá vychytávka...

                                      otoš - Profil | So 13.12.2025 20:19:49

                                      Řízek 5,125 >> kdyby jsi to takhle napsal hned, tak ta diskuse by měla akorát jeden a to tvůj zápis... Z hlediska fyziky to dovysvětlím: očko drátku na čeburašce, na které se pak připevňuje karabinka, musí směřovat vždy směrem nahoru - tím je těžisko čeburašky vyvážené a ,,nic" se nebude překlápět...

                                        oreno - Profil | So 13.12.2025 18:47:31

                                        rybomil >> dá sa i bez tej silikonovej
                                        Ak to vykláňanie háčika i celej nastrahy do stran nechcem, napichnem gumu na hak tak, aby ocko háčika i čeburašky zašlo až do telíčka gumy. Guma "obalí kov" čo do určitej miery fixuje polohu hačika voči čeburaske. Dopomáha tomu i to že gumka je miernym tlakom pritláčaná k hlavičke čeburašky.

                                          Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda