Přívlač a dravci

poldeci - Profil | So 13.12.2025 18:37:15

Řízek 5,125 >> no vy v Čechách ste vždy viac špekulovali, my sme zas viac temperamentnejši a také sú aj tunajšie zubáče… jeba a je tam bez špekulovania
… a ešte jedno tajomstvo, u nás sa maskujú výzorom na kapra, také žížali čo tu vidím v muj lov už dávno by som s rybami skonćil 😉

    Řízek 5,125 - Profil | So 13.12.2025 18:28:58

    No a sem krásné druhý! Takový úspěch při sobotě;-)

      Řízek 5,125 - Profil | So 13.12.2025 18:27:43

      poldeci >> když se ti přetočí při vlacce s gumou háček hrotem dolů, tak je to na pytel - pořád někde zachytavaš, tupíš hrot o šutry .
      Btw-u vás máte ráj, tam je candatum evidentně všechno jedno a žerou a žerou...
      :-)

        oreno - Profil | So 13.12.2025 18:24:30

        poldeci >> pretáčanie nastrahy do boku je v poho ale mať permanentne háčik otočený smerom dole-ku dnu(viď.prvy prispevok @ebselektro akurát tak zvýši počet "kameňakov"

          Bosanac - Profil | So 13.12.2025 18:04:13

          ebselektro >> Ten haček je na velkou žižalu , ma protihroty . S tim hačkem poškodiš při sundavani každou gumu kterou navlekneš .

            Vévoda z Wellingtonu - Profil | So 13.12.2025 18:01:38

            rybomil >> hezky popsáno. Já teda používám né přesně tuhle značku, ale tento typ. O úspěšnosti záseků jsem u tohodle nepřemýšlel, ale co píšeš má dobrou myšlenku a hlavně podpořenou praxí. Děkuji za rozšíření obzoru.

              poldeci - Profil | So 13.12.2025 17:58:38

              Řízek 5,125 >> a čomu to vadí, že sa trocha pretáča nástraha do boku, fakt nechápem ten myšlienkový pochod😀
              Ja koľkokrát gumu keď je rozpichaná napichnem hore bruchom a ryby to neriešia,ak treba skrátiť odhryznem zubami a chytám
              To ako to dal sem napichnuté je zamňa normálne chytacia guma

                Řízek 5,125 - Profil | So 13.12.2025 17:52:36

                poldeci >> když to bude dobře natočený, tak se ta kulička nebude přetáčet směrem s háčkem dolů.

                Easy shinner je zrovna stabilní guma, s větší váhou na břichu, ta se sama od sebe na záda neotočí:-)

                Měl sem třeba easy shinnera na normálním háčku na Texas systémku a nepřetáčelo se to. Na offsetu samozřejmě taky ne.

                  rybomil - Profil | So 13.12.2025 17:50:59

                  Vévoda z Wellingtonu >> Moje, asi zdaleka nejen moje zkušenost z občasného použití ( dříve právě propagované čeburašky ) je, že čím větší je očko ofsetovýho háčku, tím větší možnost vyklonit hrot háčku do strany při záběru a tím se snižuje procento úspěšných záseků u těch opatrných záběrů. Typické mi to přijde třeba u duháků.

                  " ... ak to ryba poctivo zoberie, tak sa pichne, ja by som to neriešil " - viz poldeci.
                  Tak právě tohle jsem řešil když mi ty prefíkaný popíchaný duhácí dost padali výměnou OS háčků s malým očkem, případně přifixování tenounkou silikonou hadičkou - alá aby čeburaška pokud možno neztratila tu výhodu pro lepší vyklepání ve vázce.
                  Je to takový něco za něco , prostě kompromis, rozhodně čeburaška není všelék, jako mnoho jinýho.
                  Tož za mě asi tak.

                    poldeci - Profil | So 13.12.2025 17:48:24

                    Ešte vysvetlite čomu to vaše otáčanie pomože,za mňa ide o hovno či je to tak alebo inak

                      Řízek 5,125 - Profil | So 13.12.2025 17:42:19

                      ebselektro >> btw -jestli máš problém hezký napíchnout jigovku, tak se o napíchnutí offset háčku ani nepokoušej:-)
                      A k ty ceburasce- jak píšeš - to perko i ta dírka nejsou přesně v ose, je to trochu excentricky, a tak je třeba to dát tak, aby ceburaska při tahu byla "nahoru" , a sem zase u toho:-)), neumím to jednoduše popsat, a přitom taková blbost:-??

                        Řízek 5,125 - Profil | So 13.12.2025 17:34:02

                        Přesně sem to tušil, taková jednoduchá věc - otočit čeburašku,
                        A deset lidí to tady vyčerpalo na dvě a půl hodiny...
                        Jak se pak má postavit atomová elektrárna?
                        :-))

                          oreno - Profil | So 13.12.2025 17:03:04

                          Rybkin >> @ebselektro Ako sa na tu čeburašku pozerám, tak mi príde že sponka je do ceburasky zasunutá správne.
                          Chybne je navlečený háčik na sponku. Háčik treba zo sponky zvliect, pootočiť o spomínaných 180stupňov a znonu nasadiť na sponku.
                          Ale možno to zle vidím a mýlim sa 😎

                          Edit: neviem čítať🤭, ty píšeš inými slovami to iste. Sorry 😉

                            Bulldog - Profil | So 13.12.2025 16:28:31

                            ebselektro >> aby se ti to neotáčelo, musíš tam dát offsetový háček. Klasický háček bude mít tendenci jít směrem ke dnu hrotem , pokud budeš mít malou gumu. Svou váhou ji prostě otočí. Toď má zkušenost.

                              ebselektro - Profil | So 13.12.2025 16:09:55

                              Moc děkuji za odpovědi 👍👍👍 vrátím se zase k jednoduchosti a slibuji že už nebudu podléhat tomu co kde uvidím a přečtu.Ani netušíte jak jsem dneska vyrazil k vodě jako mistr světa co všechno zná 🤣🤣🤣🤣 a zase jsem po právu dostal na prdel

                                Vévoda z Wellingtonu - Profil | So 13.12.2025 16:04:45

                                ebselektro >> jinak největší kouzlo spatříš při vyprošťování nástrah, nebudu prozrazovat víc je to príma. Pupek světa to není, jeden čas to proklamoval Havlíček a další prodejci jako Pupek světa, a dnes vidno všichni většinou chytají zpět s pevnými hlavami. Proč asi? Zbytečné složitosti a ještě tam musíš mít karabinku. O zpozorovaně víc ryb mi to nikdy nepřineslo.

                                  Vévoda z Wellingtonu - Profil | So 13.12.2025 16:00:21

                                  ebselektro >> Ahoj. Tohle přesně mě taky trápilo. Přesně jak píše Rybkin, vyndáš a otočíš tu sponu jakoby vzhůru nohama. Jinak čeburašky nejsou pro některé gumy příliš vhodné, a ta na tvojí fotce je právě jednou z nich. Lepší jsou na čeburky tlustší nástrahy, než ty hodně úzké.

                                    Rybkin - Profil | So 13.12.2025 15:57:04

                                    ebselektro >> Hele já ty ceburasky taky zkoušel a nakonec jsem se vrátil ke klasickejm hlavám. Mě teda nejvíc vadilo velké množství netrefenych záběru oproti té klasice

                                      ebselektro - Profil | So 13.12.2025 15:55:18

                                      Rybkin >> Zkusím ale stejně jsem si vymyslel kokotinu 🤣🤣🤣🤣 asi se naučím napichovat jigovky a bude klid a nebudu muset řešit píčoviny.Jen mě připadlo,že ta guma na tý čeburašce bude pracovat líp když má u hlavičky volnost pohybu zvláště u plovoucích gum kdy se pěkně na dně postaví na hlavičku a relativně se tam může hýbat.Ale nesmím na to jít tak vědecky,protože odjakživa byla v jednoduchosti síla 🙈🙈🙈🙈

                                        Rybkin - Profil | So 13.12.2025 15:46:07

                                        ebselektro >> Já myslím vyndat to perko a na něm ten háček otočit ale jak píšu, možná klame fotka

                                          Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda