Plavaná

NPavouk‌ - Profil | Ne 10.6.2012 19:05:47

skroby >> zkusil jsi vpravo nahore hledani? zrejme ne

    Nskroby - Profil | Ne 10.6.2012 19:04:29

    jo ještě se zeptám,jaká se používá ta zarážka na klouzavý angličák?slyšel sem o bavlnce,ale ani nevim jak jí tam naistalovat :-)

      Nskroby - Profil | Ne 10.6.2012 19:03:33

      ok,jen jsem se zeptal,nikdy jsem s tím nechytal,ale dneska jsem to zkusil s feedrem a angličákem a docela mě to bavilo,tak už jen sehnat nějakou matchku a bude to.Díky za rady

        NBatuta - Profil | Ne 10.6.2012 18:46:11

        dodo080 >> Přesně tak, obecně se zpravidla používá na boloňku pevný splávek, na matchku angličák...a je to vyřešeno :-)

          NBatuta - Profil | Ne 10.6.2012 18:43:21

          doncoyote >> Moje první odpověď byla, že se to dá, ne, že to nejde...

            Ndodo080 - Profil | Ne 10.6.2012 18:40:32

            Batuta >> Lov na BOLOŇKU se provádí s pruty převážne teleskopickými od 4 do7-8 metrú.Tyto pruty mají očka dál od sebe.
            Při lovu na kanálech a vodách ,kde potřebujeme daleko nahazovat/většinu pomalu a středne tekoucích a ve větších hloubkách / k tomu je nutné mít i vhodný splávek.Zpravidla se k tomu používá pevný splávek rúzné gramáže podle charakteristiky ,hloubky povodí a mista kde hodláme prováďet lov.Je možné použít i splávek klouzák,který je uchycen ve dvou prúbežných bodech a zarážkou nastavujeme hloubku.Lov na MATCH nebo TELEMATCH pruty se provádí s pruty o délkách cca 3.90-4.20m se splávky angličáky /klouzavé a pevné/.Očka na ťechto prutech jsou ťesňe za sebou co napomáhá k tomu aby vlas přes očka které jsou malé dobře procházel.
            Gramáž techto splávkú se přizpúsobuje podle mista a hloubky povodí.Je snimi možné provádet lov jak v menších tak i ve velkých hloubkách.
            Pokud hloubka vody v míste lovu nepřesáhne délku použitého prutu,je možné použít splávek či předvážený nebo nepředvážený upevňeného na vlas na pevno.V hloubkách používáme splávky klouzavé ,kde zarážkou na vlasci si nastavujeme požadovanou hloubku.Pro lov angličáky je dobré používat speciální silon, který se nám sám potápí

            To jenom krátce...........

              Ndoncoyote - Profil | Ne 10.6.2012 18:40:24

              Batuta >> promiň, ale tomu již nerozumím.

                Nkarel.datel - Profil | Ne 10.6.2012 18:24:17

                Louda >> Ahoj, pozdrav mi vyřídili, poděkoval jsem, ale zapoměl jsem tě pozdravovat zpátky, tak, tak činím teď. Pak se má západní konference sejít, když metropole nejslavnějšího českého prasečího plemene chytá u nás :-)))

                  NBatuta - Profil | Ne 10.6.2012 18:03:48

                  doncoyote >> Tak už čti pořádně, když když chceš remcat...

                    Ndodo080 - Profil | Ne 10.6.2012 17:49:31

                    Žilinská organizace ďekuje závodníkúm Crazy Boys p. Foret R. Bezega M. Klásek P.Hanáček F.za perfektní reprezentaci a účast v závode MS. Pozvání na závody konané 7.7.2012 na téže trati "Memoriál z.m.s.Eduarda Hrdela" zasíláme jim i případným dalším českým družstvám plavačkářú.

                      Ndoncoyote - Profil | Ne 10.6.2012 17:44:46

                      Batuta >> Ano, a přesto tu radíš, že to nejde. A to jsem tiu naznačil. Mám rád rady od těch, kteří vědí a umějí. Teorii si každý přečte a myslí si, že ví co a jak. Pak rady rozdává a přitom je všechno jinak.

                        Nskroby - Profil | Ne 10.6.2012 17:28:01

                        aha,díky moc,asi bude teda lepší nějakej matchovej proutek

                          Ndodo080 - Profil | Ne 10.6.2012 17:21:00

                          Konečné pořdí na Mistrovství Slovenska -LRU-plavačka.

                            NBatuta - Profil | Ne 10.6.2012 16:59:03

                            doncoyote >> Je to možné, nezávodím, tak nevím...ale je fakt, že kdo umí, nachytá skoro s čímloliv...popravdě jsem na boloňku angličáka nikdy nenavázal, neměl jsem potřebu...

                              Ndoncoyote - Profil | Ne 10.6.2012 16:53:07

                              Batuta >> možná by ses divil, ale nemáš pravdu.
                              Loni s tak chytal tuším Jindra Kotlář na Nové Dvoře (Nova Domus 2011) a dopadl skvěle - 3 + 1, celkově 4. Takže zapomeň na své teoretické vědomosti. Všechno je možné. Chce to jen umět a přizpůsobit se daným podmínkám. A pro úplnost. Chytá tak docela dost lidí. Tedy myslím závody.

                                NBatuta - Profil | Ne 10.6.2012 15:09:30

                                skroby >> Je to rozdílný způsob chytání, u boloňky se chytá s jemnějším splávkem, který se "vodí", proto hraje svoji roli délka prutu...u angličáků se naopak vlasec zařezává pod vodu, aby vítr a horní proudění vody neovlivňovaly polohu splávku a to s boloňkou dost dobře nejde...

                                  Npajagogo - Profil | Ne 10.6.2012 14:57:36

                                  skroby >> špičky boloněk sou většinou měkčí, s anglánem je třeba být trochu brutálnější při chytání dle mě -:))

                                    Nskroby - Profil | Ne 10.6.2012 14:54:00

                                    Batuta >> a můžu se zeptat z jakého důvodu?jen se ptám :-)vážně se v tom nevyznám

                                      NBatuta - Profil | Ne 10.6.2012 14:49:06

                                      skroby >> Dá, ale není to ono...

                                        Nskroby - Profil | Ne 10.6.2012 14:47:48

                                        Zdravim,v plavené se nevyznám tak se chci jen zeptat zda se dá s boloňkou chytat s angličákama?díky moc

                                          Červené karty: Fish man, dukadam, khykhgca14687s4f654a, tree34455t, 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile