Plavaná

Nhraji - Profil | So 6.2.2010 10:17:29

L285 >> nechystám, připadá mi to zbytečné a neúčelné.

    NL285 - Profil | So 6.2.2010 10:16:37

    Koukám, že poslední dobou je to tu honba na forpasy, aneb kdo jich má více či "vymakanější" forpasovník :)
    Tak z jiného soudku, chystá si někdo doma na kostřičky montáže s anglánem na odhoz? Prostě jako na děličku či bič, ale s anglánem. V nejmenované knížce o plavané to je zmiňované (kvůli úspoře času u vody), ale zajímá mě co říkají očka matchky na uzlík spojující vlasec na cívce a té připravené montáže (6-7m) z kostřičky. Nemá někdo praktické zkušenosti či poznatky - než si eventuelně nabiju čumák sám?! 8) Na bolo si montáže takto připravuju a v poho, ale odhoz a angličákem, je odhoz s angličákem :) Díkes

      NSlaughter Maniak | So 6.2.2010 9:29:34

      tak tady nějakej prototyp před lakovánim míry na forpasy jsou 10/15/20/25 + nadvakrát 30/40/50 cm (omluvte sníženou kvalitu snímků) finálně nezbývá nic jiného než prokouknout hrajiho futuristický přípravek na přesné navazování forpasů a pustit se do plnění.....

        Nsuchouš - Profil | So 6.2.2010 8:13:57

        gama: OK - dík

          Ngama - Profil | So 6.2.2010 7:47:55

          suchouš >> o vazackach se tady psalo o par radku nize tak se koukni

            Nsuchouš - Profil | So 6.2.2010 4:46:03

            Ještě bych se chtěl zeptat, používáte někdo vazač háčků? Třeba 20ku háček na vlasec 0,06 už nenavážu protože už vidím prd a ruce přestávají stačit na tak jemnou práci.

              Nsuchouš - Profil | So 6.2.2010 4:41:30

              Taky používám olůvko s ventilkovou gumičkou a jsem max spokojen a hlavně není to drahé a když to utrhnu je to hned hotové, ale ještě jsem tohle neutrh.Před tím jsem taky měřil s hloubkoměry ale kde bylo bahnité dno tak se otevřeli a spadli. Doporučuji vyzkoušet to olůvko s gumičkou a můžeš házet jak chceš daleko.

                Nstefan58 - Profil | So 6.2.2010 3:06:25

                Olovená žabka je na meranie hĺbky s deličkou a lýzatkom , ak chceš vymerať hĺbku presne na match tak použi olovenú kvapku s gumkou (dajú sa kúpiť v rôznych gramážach) a miesto plaváka s ktorím budeš loviť dáš na systém nepredvážený vagler s nosnosťou okolo 5g , vymeriaš presne hĺbku , vymeníš plavák za ten čo s ním chceš loviť, poznačíš hĺbku na prúte a je to .Ono je to trošku komplikované , ale zato presné a funguje to aj na vzdialenosti nad 40-50m.
                Pekný lov.

                  NEsox - Profil | Pá 5.2.2010 23:07:08

                  roko- >> držel jsem ho v ruce není zlej a za ty peníze co je ted na Braunstaru pokud hledáš něco pro nenáročné podmínky může velice dobře posloužit. Jinak řečeno za tu cenu lepší neznám

                    Nroko- - Profil | Pá 5.2.2010 21:13:06

                    Má někdo zkušenosti s prutem Colmic Victory Pro Match 4,2m 2-20g ?

                      NBrčko - Profil | Pá 5.2.2010 20:41:17

                      denny05 >> milos123 >> ty kapky jsem taky používal,ale furt hledám něco top.To stonfo se dobře obsluhuje,ale padá,možná na to mají vliv háčky bez protihrotu,tak stále hledám.

                        Nmilos123 - Profil | Pá 5.2.2010 20:35:21

                        Brčko >> Ja osobně na stojáku chytám na cca 40metrech tam mi ta 10g žabka vyhovuje ale podotýkám že mé telematchky mají vrhací zátěž 20-40g. Na řece když vymeřuji hloubku tak používám 2g olůvka takové kapky s očkem , které se dají koupit snad ve všech rybářských potřebách. Přes očko dám jen ventilkovou gumičku protáhnu háček a je to.

                          NBrčko - Profil | Pá 5.2.2010 20:26:00

                          denny05 >> milos123 >> jasně kvůli házení,ale dál ne na 20metrů.

                            Nsvaca - Profil | Pá 5.2.2010 20:24:05

                            plavan >> jo, vyhral jsi.)

                              Nplavan - Profil | Pá 5.2.2010 20:23:02

                              svaca >> pak je tedy asi nejlepší třeba 2g olůvko přivázat tím vlascem na háček :-))))) použití karabinky je lákavé, ale nevím, jestli by se to trochu nemotalo. Když nahazuju s třímetrovou hloubkou a mám asi 10g anglána, tak to se závažím za letu tvoří list vrtulníku, alespoň mi to tak připadá.

                                Nmilos123 - Profil | Pá 5.2.2010 20:22:11

                                Brčko >> A jak myslíš těžký??? Kvůli akci prutu??? nebo že se s nimi hůře nahazuje???

                                  Nsvaca - Profil | Pá 5.2.2010 20:20:58

                                  plavan >> Ted me napadl zpusob, ze bych pridelal na oluvko obratlik s karabinou a vzdy zacvakl do obratliku, to by byla jistota, ze by nespadl. Akorat jsem zvykly merit hloubku od hacku, ne bez forpasu.

                                    Nplavan - Profil | Pá 5.2.2010 20:19:49

                                    svaca >> ale jsem rekreační rybář se špatným zrakem, takže nahazuji max. na 30 metrů. A to ještě musím mít tu širokánskou dutou anténku, které mí kámoši říkají tyčovka :-))))) Kdybych musel nahodit na 50m, tak by byla asi žabka naprd, stejně jako ten hloubkoměr.

                                      NBrčko - Profil | Pá 5.2.2010 20:17:12

                                      denny05 >> milos123 >> kruci mě i těch 5g připadlo těžký.

                                        Nplavan - Profil | Pá 5.2.2010 20:16:23

                                        svaca >> já používám myslím 5g, zvláště když mám za sebou dva malé obratlíky. Když mám jeden větší obratlík, používám myslím 10g žabici. Nejsem v chytání s anglánem zběhlej, tak mám jistotu, že jsem nic nepokazil. Kdybych potřeboval něco lehčího, použiju na háček nalinké olůvko, které bych přidělal jako rohlíkové boilies, to znamená provlékl bych nějaký vlasec dírkou olůvka a na háček přivázal, anebo bych to přivázal na obratlík.

                                          Červené karty: Fish man, dukadam, khykhgca14687s4f654a, tree34455t, 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile