Plavaná

splávkař - Profil | Čt 27.6.2013 13:01:39

Red carp >> Redfish_Brno - 27.6.2013 12:59:21 >> To není couvání,jen má definice toho o čem si já sám myslím,že je boilies. Navrhni jinou definici,já ty kaprový pravidla fakt neznám...

    Redfish_Brno - Profil | Čt 27.6.2013 12:59:21

    splávkař >> Už couváš. Kde jsi vzal tyto parametry pro zkoušení boilies? :-)

      splávkař - Profil | Čt 27.6.2013 12:54:13

      Fishky - 27.6.2013 12:44:49 > myslím to vážně. Podmínkou je použití boilies 10mm + ,tedy věc,která se ve vodě 20stupnů nerozpustí na více než poloviční průměr během tří hodin a je natolik tvrdá,že 2 kg zátěž ji nezdeformuje o více než 20% jejího průměru. >

        splávkař - Profil | Čt 27.6.2013 12:46:12

        lobotomie (fanik) >> Hele,asi narážíš na mě,že:-). Pokud si i ty o tomto přesvědčen,tak v ten okamžik kdy se stane,že některý z mých topů,bičů bude jako druhý prut při závodě ve vodě nastražen(háček na udici spojené s prutem bude ve vodě) tak přijd,vem ten prut předemnou a aspoň dvěma svědky do ruky a v okamžiku kdy se ukáže,že byl opravdu nastražen tak já bez jediného slova zbalím věci a ten závod ukončím. Tuto možnost jsem tu myslím nabízel všem už před lety ale zase se jen mluví.. Mě to nevadí,se tím bavím ,jen mám trochu pocit,že někteří dosáhly ve svých konstrukcích hranice kdy by jim to už mělo být trapný. A ještě jednu věc,tvrď si o mě cokoli,ale nešikovnost-tu si vyprošuju!

          Fishky - Profil | Čt 27.6.2013 12:44:49

          splávkař >> netušíš do čeho jdeš? Myslím, že by nebylo moc fér na to kývnout. Nechal jsi se vyprovokovat, což chápu ;-)

            lobotomie (fanik) - Profil | Čt 27.6.2013 12:27:48

            splávkař >> co na tohle říct Kamile? Pro mě je podvádění i to, když někdo chytá na víc prutů(udic) než je povoleno a tvrdí že si jen náhodou odložil ten další topset pod nohy tak neštastně, že mu nástraha s háčkem upadla do vody =D
            Tomu člověku se to stává zcela pravidelně - nešikovi a někdy jsou to i dva pruty pod nohama třetí odhoz má nahozený normálně atd apd., je to sice fakt hroznej nešika smolař, že se mu to děje pořád dokola, ale už to zašlo tak daleko že ho i přátelé ke kterým přijede na závody upozorňují, že mu toto tolerovat v žádném případě nebudou a že si má tudíž dávat velký pozor na tu svou "nešikovnost" =)

              hraji - Profil | Čt 27.6.2013 12:21:35

              lobotomie (fanik) >> ano, byla by, ale potřebuji jména a e-mailový kontakt na oba dva. Když tak prosím do SZ

                lobotomie (fanik) - Profil | Čt 27.6.2013 12:18:50

                hraji >> to by asi nejspíš šlo Jirko... 2 místa by byla?

                  hraji - Profil | Čt 27.6.2013 12:14:59

                  lobotomie (fanik) >> jak sis možná všiml, přeložili jsme Svitavský pohár na 27. července. Pokud bys měl volno, rád tě v Brně uvidím.

                    splávkař - Profil | Čt 27.6.2013 12:14:57

                    lobotomie (fanik) >> Ono jde někde při dnešním obsazení závodů kdy sedíme pomalu tělo na tělo podvádět tak,aby to prošlo? Já o tom totiž často slýchám,čtu, ale vždy to viděl jen ten,kterej byl 300 m až 300km daleko a podobně.Nepamatuju si kdy naposled byl u podvádění někdo přichycen! Připouštím,že čas od času se na závodech vyskytne nějaký podvodník který mě překvapí tím,že ještě nemá nos nakřivo ale to není má starost,bo mě se to netýká,a ta jeho drzost lézt na oči těm,kteří se asi právem cítí podvedeni mě už ani nepřekvapuje...

                      Fishky - Profil | Čt 27.6.2013 12:12:07

                      splávkař >> normálně jsi mě rozesmál, tohle se nestává často, fakt dobrý :)) jsou někde propozice ke shlédnutí? :)

                        splávkař - Profil | Čt 27.6.2013 11:59:29

                        Fishky >> Tak já tuhle diskusi nevedu z pohledu nějakého plavačkového závodníka ale z pohledu člověka co objíždí gulášovka. Tam jak již bylo psáno pravidla určuje pořadatel. Závody které znám jsou většinou otevřené pro všechny ,někdy je zakázaná přívlač,muškaření,lov na živou rybu ale chytání na těžko jen zcela výjimečně, a to spíš proto,že pořadatel po zkušenostech supluje soudnost některých účastníků a ne proto aby překazil nějakému kapraři cestu k vítězství. Jak jsem již psal,jsou závody,kdy bambitka boduje,ale daleko častěji jsou tam rádoby kapraři spíš k smíchu a co tak pozoruju tak si to postupně uvědomují a jejich podíl v závodním poli klesá. Tak trochu škoda,když jich člověk chytil pár vedle sebe tak měl takovej malej forhont. Jejich aktivita po počátečním náhozu nebývá velká,jejich vlasce ve vzdálenosti kde chytám vedou často ještě nad vodou,jejich krmení není pro mé konkurencí...
                        Co se týče koulí,nevybavuju si guláše kde by byly koule zakázaný jak jako návnada tak nástraha,u kaprových a rohlíků je to naopak a nevidím v tom nic,než neochotu sponzora,výrobce koulí poměřir výkon svých koulí a nějakýho červa nebo rohlíku.Vlastně tomu rozumím,ale přijde mi to úsměvné:-).
                        Máš čas 20.7 2013? měl bych pro tebe nabídku. Jsem totiž spolupořadatelem závodů na dvou návesních rybnících. Pravidla ten tvůj způsob lovu nikterak neomezují,je to tam tak zarybněný kaprama,že jinde jich na takovou plochu víc nenajdeš,boduje si i jiná ryba ale ta tam prakticky není. Většina tam loví na plavačku,stalo se i,že věhlasný plavačkář,myslím největší tester plavačkových firem tam neměl nač chytat bo to o kapry vše polámal!!Nabízím ti proplacení startovného na všechny závody kterých se letos ještě zúčastníš. Podmínkou je,že 20.7 v Přepychách odlovíš celý závod na položenou,za nástrahu nepoužiješ nic jiného než bojlíz o průměru 10mm+ a v celkovém pořadí se umístíš do desátého místa( to je nejspodnější hranice pod kterou jedu ze závodů zpráskanej jak pes).Pokud se ti to nepodaří rád bych,kdybys pro pořadatele a rozhodčí zaplatil jeden sud piva na večer,ale pokud by to bylo nad tvý síly tak na tom netrvám! Já se s tebou na těchto závodech bohužel nepopasuju,neboť jsem názoru,že pořadatel by měl být k dispozici pořádání a svý ambice nechat na příště.

                          lobotomie (fanik) - Profil | Čt 27.6.2013 11:59:03

                          Fishky >> no vidíš... já si nepamatuju kolikrát a kde jsem byl první nebo na bedně a občas když kouknu na poháry, tak si ani nemůžu vzpomenout kde to bylo a že jsem tam vůbec někdy byl =D

                          ...ale co si dobře pamatuju - mnohem líp než ty úspěchy je to, kde a kdy jsem vyhořel jak papírovej drak =)

                            LORPIO - Profil | Čt 27.6.2013 11:50:03

                            Fishky >> skoda no:-(

                              Fishky - Profil | Čt 27.6.2013 11:45:10

                              lobotomie (fanik) >> tak když už jde o to, tak to vyhrál Fishky dvakrát ;-)

                                lobotomie (fanik) - Profil | Čt 27.6.2013 11:35:46

                                Mira Kolínek >> jj Míro včelínek a opravdu myslím, že to jednou vyhrál Fishky a jindy to vyhrál Spinner a jindy někdo jinej... ale ke včelínku, to podle mě není ten správný závod, protože je hodnocený zase jen kapr jestli se nepletu.
                                Jinak pokud jde o Fishkyho, tak nezpochybňuji jeho kvality, já mám respekt i k dědkům na gulášovkách - jsou to soupeři a podle mě si respekt zaslouží i ten kdo je pravidelně poslední a Fishky podle mě chytat umí dobře - svým způsobem.

                                Pro mě je daleko směrodatnější kdo závodí fér a kdo podvádí při každé příležitosti - znám několik místních pisatelů, kteří chytají výborně a přesto musí podvádět, když cítí že jim to projde

                                  Petr Havlíček - Profil | Čt 27.6.2013 11:25:13

                                  Mira Kolínek >> no vida a je to tady :-))))))

                                    Fishky - Profil | Čt 27.6.2013 11:10:05

                                    Mira Kolínek >> Ahoj, GP Včelín je prima závod, ale pro plavačkáře není moc fér, resp. ani pro feedraře. Jemnější silon násaďák ubřinkne o všude přítomnou slávičku jako nic, navíc je voda různorodá a záleží hodně na místě. Na Kačáku ve Vyškově mají obdobný závod - také dvě kola, jen břeh je jak když střelíš rovný (krom jedné točky), nově vybagrovaný. Bohužel se nelosuje (což dává výhodu domácím, jenž znají revír, ale zas taková výhoda to není). Tam by byl závod mnohem "férovější".

                                      Mira Kolínek - Profil | Čt 27.6.2013 11:01:10

                                      lobotomie (fanik) >> Souhlasím s tebou, srovnáváme nesrovnatelné. Ale napadl mne jeden příklad takového srovnatelného závodu, jedná se o Grand Prix Včelín. Tohoto závodu jsem se osobně nikdy neúčastnil, ale pár let zpátky jsem tam byl jako divák. Lovenou rybou je kapr, povoleny jsou veškeré způsoby lovu, a tak vedle sebe může sedět třeba prvoligový plavačkář, feedrař a vedle něj třeba kaprař. Mnou sledovaného závodu se účastnili mimo jiné myslím hraji, ricci a hromada dalších závodníků různých disciplín, celkové pořadí si nepamatuji, co si ale pamatuji, že vyhrál právě Fishky, a to s dost velkým náskokem.

                                        Červené karty: Fish man, dukadam, khykhgca14687s4f654a, tree34455t, 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile