Plavaná

Nlobotomie (fanik) - Profil | Čt 27.6.2013 10:46:47

hraji >> klidně ten soukromák jmenuj... mě se to stalo tuším na tom vedle ponětovic (neumím si vzpomenout jak se to jmenuje) a bylo to navlas stejné jak to popisuješ ty =D (ale to už je dost let nazpět)

a pak ve vyškově na kačáku, se Zdenkou Baňasovou jsme měli nachytáno absolutně nejvíc kaprů - oba přes 30 a vlastně jsme bojovali o první místo mezi sebou... na konci se změnila pravidla a najednou to vyhrávala největší ryba, kterou ostatně taky nikdo neviděl ale chytil ji údajně člen mistní mo a předsedův kamarád a tak... =)

    NFishky - Profil | Čt 27.6.2013 10:36:13

    LORPIO >> viz lobotomie (fanik) - ® Čt 27.6.2013 9:40:57 - až budou pravidla vhodná i pro lov na boilies, rád se na závodech ukážu, v tom problém nemám, ale chytat čudle není moje parketa, bohužel.

      NLORPIO - Profil | Čt 27.6.2013 10:29:11

      Fishky >> myslis ze by nenajely??

        NFishky - Profil | Čt 27.6.2013 9:55:58

        LORPIO >> jen exot by jel na Svitavu chytat na koule a fandil si, že mu ty ouklejky do toho najedou

          Nhraji - Profil | Čt 27.6.2013 9:51:38

          lobotomie (fanik) >> samostatnou kategorií jsou ovšem závody, kde se hodnotí největší ulovená ryba. Pamatuji se na závody na jednom nejmenovaném soukromáku, kde jsem měl největší ulovenou rybu ještě dvacet minut před koncem závodu, a najednou chytil největší rybu kamarád organizátora závodu, bohužel nikdo jiný tu rybu neviděl. Byla pouze zapsaná v záznamu. Ale vítězství zůstalo doma a to se počítá. Proto když někde vidím, že se soutěží o největší ulovenou rybu, vím, že to není nic pro mě

            NLORPIO - Profil | Čt 27.6.2013 9:45:45

            lobotomie (fanik) >> tak nejak...

              Nlobotomie (fanik) - Profil | Čt 27.6.2013 9:40:57

              LORPIO >> tak ono to přece jen na sp není o kaprech, ale věřím že třeba na Rohli by s náma držel krok.

              Nicméně když už teda závody pro všechny a několik rybolovných technik, pak tedy hodnotit úplně každou chycenou rybu a nejen kapry, tedy pak vodu kde je vše zastoupeno ve stejném poměru (váha) aby to teda bylo fér a spravedlivé pro všechny, tak aby kaprař mohl chytit 3 kapry a udělat váhu 10kg a plaváčkář nachytat tolik plotic a cejnů na stejnou váhu.

              Jisté je, že kde se hodnotí jen a jen kapr a smí se chytat jen na koule nebo pelety panuje jasná diskriminace =)
              nicméně pravidla jsou známá všem předem a jsou stejná pro každého, tudíž nechci-li chytat plavačku na plavačkových závodech tak mám smůlu, nechci-li chytat koule na kaprařských závodech tak mám smůlu, ale hlavně nikdo tě do ničeho nenutí a každý se může rozhodnout sám svobodně předem. celá tahle diskuse je z mého pohledu o ničem, pokud se nesejdeme na závodech, jak je popisuji ve druhém odstavci. (tečka vykřičník otazník)

                NLORPIO - Profil | Čt 27.6.2013 9:24:15

                hraji >> tak treba to vyjde:-)

                  Nhraji - Profil | Čt 27.6.2013 9:19:26

                  LORPIO >> hele, pokud projeví zájem, nebudu mít nic proti jeho účasti.

                    NLORPIO - Profil | Čt 27.6.2013 9:18:43

                    hraji >> to je ale skoda:-(

                      NPavouk‌ - Profil | Čt 27.6.2013 9:16:32

                      LORPIO >> ;)))))

                        Nhraji - Profil | Čt 27.6.2013 9:16:08

                        LORPIO - 27.6.2013 9:12:36 - myslím že Fishky nestojí o účast na něčem tak nezajímavém, jako je SP. Navíc jsem přesvědčen, že by tam dostal pořádný mazec. Chytání na řece je přece jen odlišné

                          NLORPIO - Profil | Čt 27.6.2013 9:12:36

                          hraji >> pana Fishkyho

                            Nhraji - Profil | Čt 27.6.2013 9:10:25

                            LORPIO >> koho myslíš?

                              NLORPIO - Profil | Čt 27.6.2013 8:54:59

                              hraji >> Jirko,nechtel bys udelat na S.P. udelat jednu vyjimku pro jednoho tezkare??

                                NFishky - Profil | Čt 27.6.2013 8:22:23

                                splávkař >> a na které plavačkové závody pustí feedraře či kapraře, hm? Ťeď mudruj. Fajn se to čte, ale realita je jiná. Kaprařské závody pořádají vesměs firmy vyrábějící krmení pro kapry, tudíš se nelze udivovat, že tam plavačkáře s rohlíkem pustit nechtěji - prostě komerční důvod (čti pořádně, já je neobhajuji, sděluji pouze důvod). Ale jaký důvod má zakázat na plavačkovém závodu chytat na těžko, když to pořádá třeba svaz? Komerce? kdeže... tady hledej chybu, páč když závod, tak pro všechny, no ne? Proč nepustit feedraře mezi plavačkáře, čeho se bojí :) Tím nechci rýpat, jen mi přijde úsměvné, jak tady rozhazuješ rukama nad nespravedlností a ono to bude jinak, uplně jinak. Plavačkových závodů máš kopec a prostor na realizaci nekonečný.

                                btw. kdo vedle tebe zprava zleva tenkrát seděl, hm? taky plavačkáři a s krmením?

                                  NRicci - Profil | Čt 27.6.2013 8:20:00

                                  Martin M. >> Martine, shodneme se, že nelze paušalizovat. Možná je to jen o tom, že nemáme koule na to vyzkoušet spařené votruby jako nosič. Podstatnou část hraje také naše lenost. Člověk raději sáhne po hotovém sáčku šrotu, než se drbat s vlastním pojivem.

                                  Dalším faktorem je třeba revír. Šrot všeobecně láká nejen velké ryby, ale také malé. Ve chvíli, kdy budeš potřebovat chytat ty velké, šrot pravděpodobně vypustíš a nahradíš peletama, partiklem atp. v závislosti na danné situaci.

                                  Já osobně při běžných docházkách návnadu vyjma method mixu na fídr nepoužívám. Šrot dávám většinou když je studená voda a ryby nejsou tolik aktivní.

                                  U fídru je krmení jednodužší v tom, že partikl a pelety dostaneš na loviště vhodným krmítkem. U plavané to jinak než slepením něčím nepůjde. Samo, že v závislosti na pravidlech závodů.
                                  Při běžné rybačce je to mnohem jednodužší a nabízí se mnoho možností jako raketa, loďka atp.

                                  Jsou dva revíry, kde bych se za jistých okolností nebál vypustit krmení úplně, případně jej použil pro ovonění hlíny, protože posilovače do hlíny nemám rád. A to Járek a Morava v UH.

                                    NRicci - Profil | Čt 27.6.2013 7:54:19

                                    splávkař >> RAL 1212, prostě čistý DHL. Doporučuji :-))

                                      Nvokounek - Profil | Čt 27.6.2013 6:08:09

                                      Fishky >> Ja som síce furt začiatočník ale napr v zime je dobrá aj čistá trochu osolená hlina s pár pinkami :) podstatný je kal čo sa spraví v stĺpci. Ten sám o sebe prinúti ryby hladať tých pár piniek. Samozrejme to neni o kaproch ale o plotičkách a cejnkoch ;)

                                        Nsplávkař - Profil | St 26.6.2013 22:39:59

                                        iva >> Jo jo,přesně tak. Seděl jsem spíš ke hrázi a zezadu z mělčiny se neslo,že tam nějaký pražák neskutečně řeže pstruhy,první kdo mě napad byl Petr,věděl jsem že sedí někde dál...,když se z toho vyklubal Eman,byla to veliká sláva!! Cesta z Humpolce domů nám tehdá trvala asi 7 hodin:-).
                                        Tehdá i rok na to tam bylo dost a dost kuličkářů,i to pípání tam bylo slyšet,ale na bednu nikoho z nich nezvali:-(. Tehdá by mě nenapadlo, že to nějakýmu Fiskymu budu dávat zapříklad jak vyhrát stohlavý závody na překaproamurovaný vodě i bez špetky krmení.

                                          Červené karty: Fish man, dukadam, khykhgca14687s4f654a, tree34455t, 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile